Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wolf cgb 2 20 kw jak optymalnie ustawić


Mariusz7908

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów palę gazem od 2,5 tygodnia dość duży dom 290 m2 pow grzewczej budynek z lat 80 ocieplony styropianem grafit 15 cm okna wymienione na porządne  instalacja mieszana podłogówki i kaloryfery . Kaloryfery są przewymiarowane spalanie miedzy 10 m3  do 13 m3  kocioł pali według krzywej grzania i czujnika temp zewnętrznej . Wyłączenia kotła są znikome pracuje ciągle podobno tak jest najlepiej i najoszczędniej temp ustawiona na termostatach ok 22 stopnie . Próbowałem niską krzywą grze grzeje niską temp z obniżeniem nocnym próbowałem ciągła prace bez obniżenia mimo +2 w tej chwili nie schodzi poniżej 10 nawet w słoneczny dzień wyłączyłem go na 3 godziny bo słonce nagrzało pomieszczenia zużycie dobowe 10m3 . Mimo tak dużego domu wydaje mi się że ten piec jest jeszcze za duży pracuje z temp 36 do 37 zasilanie czasem jest tak że np temp zadana według krzywej kocioł chce 35 a on grzeje na 36,5 niżej nie zejdzie temp powrotu ma różnice 5 stopni czasem mniej . Pali praktycznie na 23% mocy to jest około 3,8 kw niże nie zejdzie . Koledzy jak optymalnie go ustawić ma sens nocne obniżenie temp . Dodam że mam panel bm2 ale nie próbowałem go włączyć jako sterownik pokojowy nie ma to chyba sensu . Instalator ograniczył górną moc kotła ale nic to nie zmieniło może mi się wydaje że spalanie jest duże ale patrząc na to jak będzie wiosna to myślę że spalanie będzie na tym samym poziomie . Trochę to dziwne może ta krzywa za niska jest lepiej wyższą ustawić ? Poradźcie coś. Dziękuję 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

spalanie masz super

tak zostaw na krzywej i nie obnizaj temp

krzywą ustawiasz tak aby kocioł dawał taką temperature zeby głowice nie musiały za duzo tłumic grzejników i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w podobnym domu pod względem metrażu i budowanym w tych samych latach, instalacja tez podobna, kocioł troszkę wyższa moc minimalna bo 4,6kw, spalanie o tej porze roku tez- okolice 10m3/24h, czasami trochę więcej czasami trochę mniej. W domu 22 stopnie, łazienki do 25 stopni.

Nie wiem czy coś więcej ugrasz w kwestii zużycia gazu, tu niestety abo stety metraż i objętość zładu wodnego w instalacji  swoje robią, a nie bez znaczenia są koszta podgrzewu CWU dla np 5 osobowej rodziny i ukryte koszta cyrkulacji cwu.

Ja w zeszłym roku próbowałem różne ustawienia kotła różne harmonogramy grzania, okna grzania itd itpi zawsze skończyło się tak ze kocioł i tak 10m3 na dobę wziął a najkorzystniejsze dla podłogówki było gdy działa ona cały czas, bez obniżenia nocnego, oczywiście wg krzywej grzewczej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, mam dom ok 130 M2 70 M2 podłogówka na dole u góry grzejniki. Od 2 mc mam zużycie gazu ok 8 m na dobę. U góry jest ciepło na dole chłodno mimo że mam ustawione 22 st. Czy jest dobrze ustawione? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowanie podłogówka i grzejniki na tej samej temperaturze tak mi polecił serwisant bez mieszacza. Przepływy chyba odkręcone na maxa na tym się nie znam i zostało tak jak mi zrobili 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowanie podłogówka i grzejniki na tej samej temperaturze tak mi polecił serwisant bez mieszacza. Przepływy chyba odkręcone na maxa na tym się nie znam i zostało tak jak mi zrobili 

No dole mam 0.5 na górze 2 jak dobrze odczytuje 

Wodę grzeje na 45 st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam 

Zastanawiam się w jaki sposób sprawdźcie zurzycie gazu lgp przez piec wolf cgb-24 na dobę? 

Bez względu na to co mam w dom co musi podgrzać. 

Chciałbym poznać sposób pomiaru sam kontroluje kiedy włączam i wyłączam ogrzewanie.

Skoro spada mi kilka godzin  3°C  około 4-6godzin zima. 

Z temperatury 21 na 18°C  jak choćby teraz przy - 4 w salonie 35 metrów drzwi szklane tarasowe i okno 150cm łącznie z kuchnią 12 metrów i oknem 120cm 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.