Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ocieplenie stropu wełną a skraplająca się para wodna


grzes133

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki problem, kupiłem dom kryty blachodachówką. Ocieplony był tylko strop jakąś słabą wełną 15cm a nawet część stropu nie było docieplone.

 

Dokupiłem kolejną warstwę wełny 15cm lambda 0,36 i tak. Na dół na strop dałem nową wełnę potem starą wełnę na krzyż i na to folię paraizolacyjną bo tak mi w sklepie podpowiedzieli.

 

To był chyba mój błąd. Teraz jak byłem na stropie widzę że pod folią zbiera się woda a wełna jest wilgotna z góry. w miejscu gdzie folia jest od ściany para się nie zbiera, pewnie nie jest tak szczelnie.

Pewnie trzeba było dać folię paraprzepuszczalną a nie paraizolacyjną ale teraz już za późno na to bo nie mam legarów, tylko na małej powierzchni zrobiłem legary żeby wrzucić na nie pudełka.

 

Jak teraz jakoś wybrnąć z tego? Zerwać całkowicie tą folię czy może ją miejscowo poprzebijać żeby para miała jak uchodzić?

 

Na dachu pod blachą jest membrama.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, TOMEK12345 napisał:

ja mam wełnę 15 na samym stropie betonowym

Te 15 cm robi to samo co ~0,2 mm folii paroizolacyjnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastępczy współczynnik dyfuzji pary wodnej to iloczyn współczynnika dyfuzji pary dla danego materiału oraz jego grubości.

Beton współczynnik u ma na poziomie ~100. Grubosc 0,15. =15

Folia wspolczynnik u roznie w zaleznosci od producenta przyjmijmy ~50000. Grubosc 0,0002. = 10

Wartosci w celach pogladowe! Rozne materiały/producenci rozne grubosci, parametry i ceny...

Kolega @grzes133 popelnil karygodny blad gdyz jak rozumiem to przykryl warstwe ocieplenia folia paroizolacyjna. Ta folia powinna znajdowac sie (lub nie koniecznie) pod wełna.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Paroizolacje kładziesz na strop, a później wełna....
Musi być separacja! Tak jak pisze kol. automatyk!
Ocieplałem strop i tez się machnąłem...
Uwierzyłem ojcu, że pod wełną jest paroizolacja, a nie była, na wełnie były dość szczelnie ułożone płyty osb....
Masakra, po sezonie rozbierałem i robiłem na nowo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.