Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłączenie Bojlera Pomocy


Rafax

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie

Zwracam się z prośbą o pomoc, mianowicie po zakupie mieszkania wraz z istniejącą instalacją co  próbuję ją udoskonalić,piec którego używam to,, camino dozamet,, rocznik 1990,instalacja grawitacyjna choć na wiosnę chcę dołożyć pompę z obejściem na powrocie  Mój problem polega na braku bojlera w istniejącej instalacji niestety piec w piwnicy mieszkanie na 2 piętrze brak możliwości podpięcia osobnego zasilania do bojlera,w załączeniu rysunek jak chciałbym to wykonać w łazience gdzie znajduje się naczynie przelewowe.Z góry dziękuje za odpowiedź w razie potrzeby dorzucę fotki.

Schemat.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bojler powinien wisieć 30 cm niżej od naczynia wyrównawczego (conajmniej) jak nie masz pompki to żaden zawór zwrotny nie wchodzi w grę ponieważ sama grawitacja go nie przepcha tylko standardowe zawory kulowe żeby w razie czego odciąć bojler od instalacji plus odpowietrznik automatyczny na zasilaniu przed wejsciem do bojlera, przed zaworami kulowymi 

W schemacie jest błąd rura zasilająca bojler zawsze w takim walcowym wiszącym jest na górze bojlera 

czyli ta górna 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź

Jeśli chodzi o pompę będzie montowana tuż przy piecu (w piwnicy) na powrocie 25/60 dodaje foto.Natomiast nie jestem pewny co do podłączenia samego bojlera do grzejnika czy wystarczy dać trójniki tuż przed zaworem grzejnika na górze i na dole ?

Pozdrawiam

obraz.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.