Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zrób wyłącznik awaryjny w postaci belki przy gardzieli załadunkowej tak aby operator mógł odciąć ciałem posów ewentualnie zastopować silnik na wypadek zaplątania się ubrania w gałęzie. Jedną ręką ciężko będzie CI obsługiwać rębak:) trochę złośliwie ale ma dotrzeć bo wykonałeś pierwszej klasy maszynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Witam wracam do tego tematu z zadowoleniem otóż to po tygodniach modernizacji mogę śmiało pochwalić się że przerobiłem piec tak że palę zrębkami podając je mechanicznie , fakt jest taki że jeszcze jestem w fazie testów więc proszę się nie śmiać z wyglądu urządzenia lub jakiś widocznych prowizorek , śmiało mogę powiedzieć że osiągnąłem to co chciałem palę najtańszym opałem dostępnym na rynku , zrębki te przechowuję na zewnątrz pod zadaszeniem nie są całkiem suche ale palą się świetnie. link do strony http://www.youtube.com/watch?v=bg9skNJBcoI co wy panowie na to pozdrawiam Marek.

post-9684-1263989001_thumb.jpg

post-9684-1263989090_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=bg9skNJBcoI[/b] co wy panowie na to pozdrawiam Marek.

 

Witam.

Gratuluję wytrwałości oraz wyniku i zalecam zgłębienie na youtube tematu i pochodnych " wood gas" i "wood gas stove". Zainspirowany tymi filmikami powinieneś spróbować zawiesić a nawet po prostu postawić nad paleniskiem podwójny cylinder z pokazaną tam konfiguracją otworów. Nad cylindrem zalecam jeszcze zawiesić deflektor. Nasze deflektory są płaskie a ja zaproponowałbym stożkowy; stożkiem do dołu ???

Te "dodatki" nie powinny być ani trudne ani kosztowne w wykonaniu. Ogromnie jestem ciekaw efektów.

powodzenia

def

Czy ze ślimakowego wirnika nie da się wyprowadzić wałka giętkiego, który powinien wzruszać zawartość kontenera ze zrębkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ze ślimakowego wirnika nie da się wyprowadzić wałka giętkiego, który powinien wzruszać zawartość kontenera ze zrębkami?

Witaj właśnie tworzę taki wałek z pazurami który będzie wzruszał zrębki napęd przenoszę ze ślimaka poprzez dwie zębatki i łańcuch jak skończę to wstawię zdjęcie narka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

............... Wałkiem giętkim może być krowi łańcuch tylko u góry zawieszony na kręciołku i na "sztywno" przy napędzie. Inną wersją może być obrotowy pierścień ze zwisami. Nawet cały pojemnik może się poruszać obrotowo a tylko podstawa ze ślimakiem sztywno ( motoreduktory multiplikują siłę silnika).

Cylinder może Ci się nie mieścić przez zasyp ale można go skręcić z części w komorze spalania ?

Z tym cylindrem warto spróbować.

melduj co i jak

def

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosyć prosto rozwiązany jest spulchniacz w urządzeniu AZSO . Napęd jest bezpośrednio brany od ślimaka . takie zęby zaczepiają o ślimak i tym sposobem wprawiają w ruch koło na którym jst przyspawane kawałek płaskownika . Patrząc na Twój zbiornik niestety tego nie da się zrobić , ale po niewielkiej modyfikacji kto wie . jednak masz już jakieś plany to czekamy na rezultaty

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szlachta od godz 23.20 do 7.00 spaliłem worek zrębki worek raszlowy 53cm szer 85cm wys, zrębka jesionowa , na zew -10stopni ,w budynku różne temperatury w sypialni 20st w łazience 25 , w pokojach 21, temperatura zadana 60st na piecu, podawanie 42sekundy co 40 sekund w opcji regulowanie , podajnik włącza się 5 razy zanim dojdzie do temperatury zadanej, temperatura wzrasta do 66 ,67 st i zaczyna spadać ok 7min. Ale jest jedna wada całego ustrojstwa huczy i niesie się po całym domu w dzień nie zwraca się takiej uwagi ale w nocy masakra żona zła mały się nie wyspał a mnie łeb napiepsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam huczy moment podawania słychać silnik, trochę go wyciszyłem pod podpórkę podłożyłem grubą gąbkę a zamiast paska napędowego między silnik a przekładnię dałem uszczelkę z rury setki śmieszne ale znacznie pomogło jutro będę myślał co z tym zrobić. A jest tak pięknie i tanio ale jak tego nie wyciszę pozostaje się przyzwyczaić "następna noc bedzię znośniejsza" ładnie ujęte dzięki za słowa otuchy pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to rozwiązałeś , gdyż na zdjęci nie widać ale ................

Popełniłeś błąd w układzie przeniesienia napędu . Silnik powinien napędzać bezpośrednio przekładnię , co skutecznie wyklucza hałas . U Ciebie widzę łańcuch , który do cichych nie należy. druga sprawa jak rozwiązałeś łożyskowanie ślimaka ????? . Po trzecie poćwicz z poziomowaniem urządzenia , zbiornik zasypowy do pełna , poduszki z kawałka gumy pod nogi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się widzi, że zasobnik paliwa działa jak tuba gramofonowa - potrzebny gąbczasty separator między nią a korpus podajnika. Poza tym pewnie są luzy w napędzi, które dają takie efekty specjalne ;) Ale całość pomysłowo zbudowana - głównie liczy się odwaga rozpoczęcia przebudowy (a nie mówiłam, że to Ci nie będzie działać :huh: ), a stopniowo szczegóły się dopracuje ! Mam to samo :)

Szacun wielki dla budowniczego... i Małżonki niedospanej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to rozwiązałeś , gdyż na zdjęci nie widać ale ................

Popełniłeś błąd w układzie przeniesienia napędu . Silnik powinien napędzać bezpośrednio przekładnię , co skutecznie wyklucza hałas . U Ciebie widzę łańcuch , który do cichych nie należy. druga sprawa jak rozwiązałeś łożyskowanie ślimaka ????? . Po trzecie poćwicz z poziomowaniem urządzenia , zbiornik zasypowy do pełna , poduszki z kawałka gumy pod nogi .

 

Witam akurat co do łańcucha nie mam żadnych zastrzeżeń chodzi bardzo cicho z tyłu za zasobnikiem jest przekładnia silnik jest pod przekładnią na wahaczu który jest zawieszony na zasadzie nakrętka śruba i to można regulować ,także jak chcę ściągnąć pasek podnoszę wahacz, silnik też przykręcony do wahacza na 4 śrubach bez żadnych gumowych podkładek i stąd dochodzą największe hałasy wystarczy podnieść lekko silnik z wahaczem pasek lekko się popuszcza i następuje cisza, więc muszę zrobić następna przeróbkę. Ślimak podparty jest na łożysku wahliwym i tu słychać niewielki szum czasami mruknięcie albo trzask jak wejdzie jakaś długa zrębka. Idę działać a i trochę opału narobić bo znika przez te mrozy w zastraszającym tempie prawie 4 worki na dobę a dziś było -17 gorąco pozdrawiam.

post-9684-1264239513_thumb.jpg

post-9684-1264239608_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam długo mnie nie było na forum, jasne że mogę. To zdjęcie zrobiłem podczas wymiany noża z 10mm na 20mm po prawej stary, teraz zrębki są naprawdę fajne świetnie się palą podajnik się nie wiesza co się zdarzało przy drobniejszych zrębkach. Wczoraj tj. 09.03 mój rębak doznał poważnej awarii otóż to URWAŁO ŚRUBY MOCUJĄCE NÓŻ! odkręcony nóż odciął kawałek blachy, następnie przebił blachę tą co jest wokół tarczy rębaka i uderzył w szpilkę którą skręcona obudowa wybijając ją w przestrzeń przyczyną było popuszczenie się noża w tarczy. Nie ukrywam że w ostatnim czasie bardzo dużo rębałem i nie robiłem przeglądów teraz czeka mnie naprawa ale opału mam na pół roku pozdrawiam

post-9684-1268208999_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. ciekawi mnie czy noże do rębaka muszą być wykonane z jakiejś konkretnej stali?

 

Widzę że wszyscy stosujecie silniki spalinowe, a nie orientujecie sie jak to wygląda z zastosowaniem silnika elektrycznego , bo taki owy posiadam i zastanawiam się czy mogę go użyć do budowy rębaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Silnik spalinowy jest dobry z tego względu że wszędzie można go zabrać a silnik elektryczny niestety tylko stacjonarnie ale ma jedną zaletę jest tani w stosunku do spalinówek koszt pracy silnika elektrycznego to 50gr kw/h ale gałęzie trzeba wozić a jak wiadomo gałęzie to powietrze wiele się tego się nie załaduje. Ja swój rębak targam za samochodem dostawczym i zazwyczaj wracam z ok 3m3 zrębki starcza na ok miesiąc palenia i nie ma już nic tańszego jak ten opał pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@monument22 - co do stali, to powinna być narzędziowa do ulepszania cieplnego. I ostrożnie z hartowaniem, bo pokrzywi i będzie krucha krzywa szabla a nie nóż! To by najlepiej było hartować tylko wzdłuż ostrza ze względu na uderzeniową pracę....

 

Ja z kolei ciekaw jestem, czy któryś z Kolegów obliczał ile (m)litrów paliwa zużywa na 1 m*3 zrębków - niedawno miałem ostrą dyskusję ze 'znawcą' - że to niby skórka za wyprawkę?

Pozdrawiam, Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei ciekaw jestem, czy któryś z Kolegów obliczał ile (m)litrów paliwa zużywa na 1 m*3 zrębków - niedawno miałem ostrą dyskusję ze 'znawcą' - że to niby skórka za wyprawkę?

Pozdrawiam, Adam

 

Śmiało mogę się pochwalić. Żeby narębać 3m3 mój es-15 spala ok 1litry ropy i wcale go nie żałuję gałęzie nie jednokrotnie mają grubość 10cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@monument22 - co do stali, to powinna być narzędziowa do ulepszania cieplnego. I ostrożnie z hartowaniem, bo pokrzywi i będzie krucha krzywa szabla a nie nóż! To by najlepiej było hartować tylko wzdłuż ostrza ze względu na uderzeniową pracę....

 

Ja z kolei ciekaw jestem, czy któryś z Kolegów obliczał ile (m)litrów paliwa zużywa na 1 m*3 zrębków - niedawno miałem ostrą dyskusję ze 'znawcą' - że to niby skórka za wyprawkę?

Pozdrawiam, Adam

czyli lepiej to zlecić firmie która się tym zajmuje

 

 

 

moskit145 a chcąc wozić ten sprzęt za samochodem nie trzeba mieć to zarejestrowane?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.