Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wydajność Solarów Czyli 2 Pytania Od Laika.


reset102

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam parę pytań odnośnie solarów, czy dla 4 osobowej rodziny lepiej wziąć zestaw dla 5-6 osób czy 2-4? Oraz czy istnieje możliwość "dogrzania" domu(c.o.) solarami w zimie?? Jeśli tak to może mógłby ktoś doradzić mi jakąś firmę, która się zajmuje takim montażem, jak narazie to w internecie sami fachowcy od ciepłej wody. Z góry wielkie dzięki za odpowiedź. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wszytko zalezy ją firme wezmiesz ,o jakich wydajnosciach powiedz mnie z kąd klikasz ?

jesli chodzi o dogrzanie domu to jak dobrze wiesz słonca w zimie tyle o ile a wtedy najwiecej ciapła potrzeba wiec nie warto sie tym zagadnieniem zajmowac najwazniejsze zeby nie trzeba było dogrzewac wody dodatkowo to juz jest pełen sukces

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam parę pytań odnośnie solarów, czy dla 4 osobowej rodziny lepiej wziąć zestaw dla 5-6 osób czy 2-4? Oraz czy istnieje możliwość "dogrzania" domu(c.o.) solarami w zimie?? Jeśli tak to może mógłby ktoś doradzić mi jakąś firmę, która się zajmuje takim montażem, jak narazie to w internecie sami fachowcy od ciepłej wody. Z góry wielkie dzięki za odpowiedź. :D

1. Raczej kupowałbym ten wiekszy zestaw.

2. Układ ogrzewania solarnego napewno sie nie sprawdzi ale już wspomaganie ogorzewania sprawuje sie bardzo dobrze. Zwłaszacza w okresach przejściowych kiedy słońce operuje bardzo mocno a jest jeszcze dość zimno. Takie układy wykonuje sięze zbiornikiem multiwalentnym. I dobrze byłoby żeby ogrzewanie było niskotemperaturowe (podłogówka, duże grzejniki ew ogrzewanie ścienne) wtedy taki układ wspomagania najlepiej się sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam, mam parę pytań odnośnie solarów, czy dla 4 osobowej rodziny lepiej wziąć zestaw dla 5-6 osób czy 2-4? Oraz czy istnieje możliwość "dogrzania" domu(c.o.) solarami w zimie?? Jeśli tak to może mógłby ktoś doradzić mi jakąś firmę, która się zajmuje takim montażem, jak narazie to w internecie sami fachowcy od ciepłej wody. Z góry wielkie dzięki za odpowiedź. :angry:

 

 

Zgadzam się z SaniSystem, w zakresie całkowitego ogrzewania - solary odpadają - ale już dogrzewanie, czyli wspomaganie ogrzewania, ma się całkiem niźle.

Bywają jednak miesiące, że nie uświadczy się z tego za wiele :angry: - natomiast całkiem ciekawym pomysłem jest wspomaganie solarami dolnego źródła 'pompy ciepła' - nie jest tej temperatury na tyle żeby samą c.w.u. "zagrzać" ale wspomaganie pompy ciepła...........

 

Pozdrawiam,

mjk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.