Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Wracając do wcześniejszego postu nr 23561, odnośnie pojawienia się dziwnej stabilizacji w modulacji w panelu informacji, zrobiłem tak jak mówiłem zainstalowałem jeszcze raz soft 2,46 i bajer znikł. Jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wychodzę z założenia, że jak działa to po co zmieniać. 

Aktualnie  tam napskoeane tyle danych że trzeba by zaszyć się w kotłowni. Ja mam starszy soft i nie zmieniam. Od 3 lat tylko dosypuję grochu i wyrzucam popiół. Zero problemów więc po co zmieniać? Oczywiście każdy robi jak uważa 😉

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze nie jest w každej werzji dla každego cos interesujacego.Od moich poczatkow dužo poprawione sterowanie CO,silniku wentyla,potym wiecej chodzilo o ulepszenia spalania (ustawienia zakresu dmuchaw,przedmuchy,dodmuchy,opoznienie i poprawki algorytmu).Najnowsza z braggerom po ustawieniu O2 jest wiecej "samodzialna" i trzyma palenisko stabilne opal-nieopal,moc-nie moc.No poczatki braggera i jego pierwsze softy,to byl narodziny.

Dzieki producentom,dužo roboty po dlugi czas dla nas,za jedna cene zrobili.Ten sterownik teraz jest zupelnie innym,niž jaki kupowalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.09.2021 o 10:26, Scyzoryk0 napisał:

pytanie mam skzp02 ver 2.37 i pytanie czy jak nie mam analizatora jest sens aktualizować do 2.46 ??

Mnie skusiło info, że jak osiągnie zadaną to szybciej zbija z mocy. Jakoś tego nie zauważyłem.

Jak już się ustawi parametry to piec grzeje. Nie ma co płakać.

Jeszcze co mi się nie podoba to brak suwaka w rozpalaniu. Przynajmniej tego od powietrza. Nie można nawet ustawić 0 nawiewu. A jak był suwak to pyk na 100% i przedmuch retorty, aby za chwile dać na zero czy kilka % i rozpalać. A teraz zmieniaj w góre i w dół o 1%. Blah.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suwak byl lepszy,no wystarcza potrzymac i numera leci.Brak zera to blad,trzeba trzymac volume wiatraku by tylko nie buczal i dmucha popiolu w oczy przy zakladaniu drewnianok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry Panowie! Przymierzam się do kupna sterownika skzp który lepszy 02 czy 05?i dlaczego? Dziękuję za odpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję przenieść dyskusję o węglu do poniższego wątku, bo nas admin ustrzeli ;-))

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.09.2021 o 11:29, Oldek napisał:

Nie ma sensu, duże problemy z ustabilizowaniem pracy kotła. Podchodziłem dwa razy do tej aktualizacji i dwa razy wracałem do 2.37

Oldek, kolega po powrocie z 2,46 na 2,37 ujrzał takie kwiatki jak na zdjęciu. Spalanie na dobę ma ponad 400 kg 🙂 Wgrywał dwukrotnie z przywróceniem ustawień fabrycznych bez sukcesu, miałeś coś takiego?IMG_20211017_133141.thumb.jpg.647ef66ca39be8b3191dfcd5db8a947f.jpg

Edytowane przez altoro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak macie ustawiony kaganiec na temperaturę spalin? Wg producenta znamionowa temp spalin oscyluje w okolicach 110 stopni. Standardowo w SKZP jest 250 stopni co jest grubą przesadą. Ile ustawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 170st.C ale nigdy nie dochodzi do tej temperatury.

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca. Oczywiście, że można się bez niego obejść, aczkolwiek w moim przypadku jest jednym z kluczowych. Posiadam kocioł z zapalarką i na jego podstawie sterownik rozpoznaje czy jest żar na palniku czy też musi rozpocząć procedurę rozpalania. Dla mniej wprawionych palaczy może pokazać czy przypadkiem za mocno nie dmuchają w komin, wywalając ciepło do atmosfery. 

Edytowane przez MrWolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało masz cykli rozpalania 😛

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz troszkę więcej, raz w tygodniu. W dni powszednie na tzw ruszcie awaryjnym morduję się z drewnem po budowlanym a na weekend rozpalam. Sypię garść pelletów, 50 gr. oleju opałowego, zapałka i po rozpalaniu. Ale trzeba przyznać że wzrost temp. spalin sygnalizuje mi że kocioł należy przeczochrać. No i co oczywiste ( dla doświadczonego, domowego palacza) na czas spalania drewna wyciągam timelowski czujnik temp. a w czopuchu zostaje tylko taki (mechaniczny) do 500*C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oldek ustaw kaganiec np. 120 stopni na temperaturę spalin i zobaczysz jak reaguje sterownik.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.