Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Zaktualizuj też panel.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnie go skalibruj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o update,tylko o dotykanie pkt na panelu .Trzeba 10 razy chyba dotykać przycisk na panelu ,żeby pokazała sie kropka.Tak się pokaże chyba trzy razy i po kalibracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę żadnych patologii. Ster trzyma w miarę stabilną temperaturę, moduluje sobie. Widać jeden spadek do około 50 stopni i modulacja wskoczyła na pełną moc, zapewne ładowanie CWU lub termostaty puściły dużo zimnej wody z układu. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to dlaczego sterownik na wykresie z 12 godzin pokazuje wczystko na zero skoro piec trzy doby chodzi non stop

i napewno nie rozalil sie sam 

w odwrotnej kolejności wstawiłem zdjęcia .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, darko240973 napisał:

Nie chodzi o update,tylko o dotykanie pkt na panelu .Trzeba 10 razy chyba dotykać przycisk na panelu ,żeby pokazała sie kropka.Tak się pokaże chyba trzy razy i po kalibracji.

 Twoim zdaniem warto pobierać instalować nowe softy skoro nie mam zapalarki  i tego BCA ITP . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, maks1 napisał:

Chodzi mi o to dlaczego sterownik na wykresie z 12 godzin pokazuje wczystko na zero skoro piec trzy doby chodzi non stop

i napewno nie rozalil sie sam 

 

 

Brak zasilania 9h wcześniej. Sprawdź w informacjach ile godzin pracuje.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak napięcia w gnieździe nawet przez sekundę spowoduje brak wpisów w wykresie. Jak masz ciepło to co się przejmuje 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pytałem Was o kwestię przedłużenia przewodu w czujniku pokojowym. Wspomniałem wtedy, że Timel nie odpowiadał długo na zadane im mailowo pytanie. Odpowiedzieli szybko, tylko odpowiedź wpadła do spamu...

Jakby co oczywiście jest możliwość zamówienia czujnika z dłuższym przewodem, niż standardowe 5 metrów. Każdy dodatkowy metr przewodu kosztuje 2 złote. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziekuję za zainteresowanie  tematu z brakiem opalu na sterowniku  przepraszam ze  z opoznieniem  i informuję piec pracuje  dalej pomimo wskazan ujemnych ilości wegla.  I to jest lepsze rozwiązanie niz próby zmian na sterowniku   przez  osoby nie mające pojęcia jak to działa .  Marketnigowo oddaje teraz wegiel  więc jest optymistyczniej  pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie patrzę na stronie Timela i widzę dwie pozycje jeśli chodzi o czujnik pokojowy do SKZP 02. Jeden standardowy a drugi do sterowników z zieloną wtyczką. Czy ktoś wie o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=1687]Pieklorz[/mention] to się cieszę, że mój kupowałem wiosną jeszcze przed podwyżkami.
Od kilkunastu dni odpalony. Jak na razie wrażenia na plus. Zapalarką działa, miał Greenpal się spala. Oby tak dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie koledzy pierwsze.Jakiś  czas gdy kocioł przekraczał temperaturę zadaną i przechodził w czuwanie następowało wtedy DOPALANIE PALNIKA.i trwało to 10 sekund.Teraz tego nie widzę.Nie wiem - czy przez przypadek coś w ustawieniach gdzieś zmieniłem i to miało wpływ.Nie stosuje parametru DODMUCH GDY PODAJE i OPÓŻNIENIA POWIETRZA .Może to być? Jeśli nie to gdzie to się ustawia? Mi akurat nie jest to potrzebne na dzień dzisiejszy,ale może komuś to się przyda.Drugie pytanie.Czy gdy kocioł  w mocy minimalnej chodzi załóżmy 3 godziny kopczyk jest prawidłowy to temperatura spalin powinna utrzymywać się na jednym poziomie, powinna spadać powoli, czy też wzrastać ? Pytanie naszło mnie stąd czy temperatura spalin a zarazem dawki powietrza i paliwa są dobrze ustawiona i czy coś wtedy można  jeszcze sprecyzować.Deflektor jest czysty tylko chodzi mi o te spaliny w jakiej wartości temperatura spalin powinna się utrzymywać przy długiej pracy kotła w mocy minimalnej np do 5 godzin (CZAS PRZEKROCZENIA T-np 600)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopalanie włączało się bez zapalarki na 100% pamiętam.Nie mam zapalarki a ta funkcja jest cały czas na ZAPALARKA- BRAK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@darko240973 Delikatnie powinna rosnąć. Powinna się utrzymywać jakaś stała różnica temperatur pomiędzy spalinami a temperaturą kotła.

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ostatni soft to szkoda gadać.

Zauważyłem chwile przed przejściem w czuwanie jakieś DOPALANIE, trwało może 10s. Raz sterownik dostał świara bo zaczął schodzić z modulacją w taki sposób, że modulacja skakała 80>10>75>10>68>10 a nawiew odwrotnie, jak było 10 to wiało 78 potem na minimum i znowu 65. Pomogło wejście w wygaszenie i 'rozpalenie' od nowa. I te przeskoki tak co 5-10 sekund.

Ja nie polecam tej najnowszej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.