Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

witam czy na stronie wojszym2244   mozna zmienic   -dosypać paliwa   ? Próbuje i po dosypaniu nie  zmienia sie ilośc na liczniku . Mam gosci w domu i wiem ze paliwo nasypali ale nie  dadzą rady obsłuzyc tej zmany w sterowniku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie stanie jak nie wprowadzisz zmiany. Kocioł będzie pracował normalnie. Wyświetli się tylko powiadomienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co najwyżej będziesz miał ilość opału na minusie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok  dziekuje  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, zu3 napisał:

Mam gosci w domu i wiem ze paliwo nasypali ale nie  dadzą rady obsłuzyc tej zmany w sterowniku. 

Bez żartów, że nie dadzą. Przecież to nie kosmiczna technologia. Ogarniają YT, FB i inne social media a takiego sterownika nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię że wszyscy jednak znam takich że by prędzej na sterowniku stworzyli wydarzenie niż by uzupelnili opal w opcjach . 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wersji 2.45 w opisie zmian jakie zaszły jest punkt.

- usunięty błąd nie wyłączania modulacji po alarmie "Brak paliwa"

Jak dla mnie, to jakby infrmacja że jeśli jest alarm brak paliwa, kocioł nie będzie modulował. Więc może z tego powodu u @zu3powstała ta rozterka. A jak tam jest faktycznie, to nie mam pojęcia, moje eksperymenty z oprogramowaniem sterownika zakończyłem na 2.37

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Oldekw tym kontekście alarm brak paliwa pojawia się kiedy fizycznie zabraknie paliwa w koszu, kocioł kręci ślimakiem, który nie ma co podawać i temperatura ciągle spada. W przypadku jeśli fizycznie opał jest w koszu to licznik zejdzie na minus. Nic więcej się nie wydarzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Koledzy takie spostrzeżenie, w panelu informacje zauważyłem opcja stabilizacji chociaż w modulacji już jej nie ustawiamy przy sofcie 2,46 , też macie taką anomalie w sterowniku przy tym sofcie ???IMG_20210921_104509.thumb.jpg.7e7c06d7f165b0c6d8d227dbdd95d54f.jpgIMG_20210921_104431.thumb.jpg.fe8ae7aa3284a3d5abdec4fb4c007e21.jpgIMG_20210921_104418.thumb.jpg.ec9d545b0547a3440d5ab71d9dae4541.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak aktywujesz tryb instalatora to będzie taka opcja do zdefiniowania.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to taki zwłok który  został po wykasowaniu opcji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest:

============================== WERSJA 2.46 ==============================

- zmiany w algorytmie analizatora spalin. Teraz koryguje paliwem. Znacząca poprawa auto korekty procesu     spalania we współpracy z analizatorem. Zalecana wartość parametru MAX. KOREKTA PODAWANIA = 70%

- wyliczony tlen i korekta podawania dostępne również w panelu pokojowym

- usunięty parametr "Stabilizacja" w menu modulacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej przerwie kolega mnie poprosił o pomoc bo przyszedł dziś z pracy i taki widok jak na foto na kotle 38st a status był Stop i brak jakiegokolwiek alarmu ... Powiem że Kocioł od uruchomienia pracował bez przerwy  zawleczka cała opał jest ... Soft 2,45 palnik SV z zapalarka 

IMG-20210921-WA0001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie było żadnego alarmu na sterowniku? Może jest problem z zapalarką i nie odpala?

A ja mam jeszcze pytanie dotyczące programu czasowego CO. Czy działa on tylko w oparciu o obniżenie temperatury?

@Misiu Co do stabilizacji, u mnie jest. Ale to był soft instalowany jeszcze jako testowy.

IMG_20210911_104906.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też u mnie jest ten pierwszy testowy , nie wiem czy był coś poprawiany? Prawdopodobnie jeszcze raz pobiore ze strony i w weekend wrzucę go do sterownika , zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

Dawno mnie tu nie było:).

Potrzebuje podpowiedzi w kwestii temperatury załączenia pompy CWU. Nie mogę tego znaleźć.  Chwilowo przepalam drewnem, gdy podłoże ostatni raz wieczorem rano wodą ma 40 stopni. Pompa zalicza się i wyłącza gdziś przy tej temperaturze. Nigdzie nie mogę znaleźć temperatury załączenia 

Screenshot_20210923-080811_SKZP Viewer.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz ustawioną temperaturę CWU na 55 stopni a histerezę na 1 stopień. Więc pompa załącza się gdy temperatura spadnie do wartości 53-54 stopnie. Dlatego masz wychłodzoną wodę w bojlerze. Daj większą histerezę np. 10-15 stopni.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.