Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Odstawi się to po pierwsze , po drugie jest tam ustawialna temperatura alarmu i jeszcze jest zabezpieczenie termiczne . Tak że spokojnie nic nie będzie się działo strasznego . 

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Arek-SJ napisał:

Mogę tego spróbować, ale ciekawe czemu pompa wyłącza się kiedy parametr "wyłącz gdy zbędna" mam ustawione na 0. Dzięki za poradę.

Ten parametr jak napisałem kontroluje działanie pompy gdy kocioł się odstawia (5C ponad temperaturę zadaną). Jeżeli jest 0, to pompa będzie działać cały czas, nawet jeżeli kocioł się właśnie odstawi. 1 oznacza wyłączenie pompy - kocioł się wolniej wychładza. Parametr ten w zasadzie ma znaczenie gdy grzeje się tylko CWU. W sezonie kocioł praktycznie chodzi cały czas (chyba że to jakiś okres przejściowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chodzi o to, że u mnie po osiągnięciu temp. powrotu sterownik wyłącza pompę niezależnie od tego czy mam zaznaczone 0 czy 1, dlatego pytałem czy może być błąd w oprogramowaniu.

Zrobiłem tak jak poradziłeś, ustawiłem wysoko temp. powrotu i teraz pompa idzie cały czas.

Edytowane przez Arek-SJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wylacz kiedy zbedna jest aktywowane w momencie kiedy wszystko wygrzane i wylaczaja sie wszystkie pompki obiegowe-CO1,CO2,CWU. W tym momencie staje sa jej praca zbedna,poki ktos wylacza obiegi CO zamiast sterowania temperatury.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm coś tu chyba nie gra 🙂

IMG_20210901_073700922_HDR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz temperaturę 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zrobilem reset spalania opalu nawet sie zresetowal ale nie mam transmisji pelnej online , co o moze byc nie tak Prosze pomozcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, FAFAŁ napisał:

Zobacz temperaturę 🙂

Może brak resetu do ustawień fabrycznych po upgradzie softu. Jakieś śmieci w pamięci zostały.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej to po wybuchu warystora się stalo . Wcześniej kotlowa miałem , późnej wylaczylem i dziś  tak z ciekawości zagladalem tam 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odkryłem u siebie kolejny problem ze sterownikiem SKZP02(v.2.46) tym razem w połączeniu z modułem internetowym. Być może była już taka informacja na forum, jestem tu od niedawna. Problem polega na tym, że po utracie zasilania sterownik połączony z modułem nie uruchamia się. Dzwoniłem do serwisu Timela, znają ten problem. Pomaga usunięcie pinów 4 i 7 w kablu RS232.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio aktualizowałem do najnowszej wersji (chyba z 2.36) i mam problem z trybem czasowym kotła.

Jak bym nie zaznaczał dni, godzin to ostatecznie przy kotle pokazuje się strzałka w dół i temp. z odjętą temperaturą obniżenia. Jedyna zmiana to ikonka zegarka zmienia kolor wypełnienia (czerwone tło dla normalnego i brak dla obniżenia).

Raz wydawało się, że już jest OK ale na drugi dzień znowu strzałka w dół, gdzie godziny pracy kotła powinny być już 'normalne' bez obniżenia.

Ma kto podobny problem czy ja nie umiem ustawić tego poprawnie? Po wgraniu resetowałem do ustawień fabrycznych. Na starszej wersji obniżanie działało jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta strzalka w nowym sofcie ma swoje žycje i wlasna osobowosc.

Može widac strzalku i obniženia nie ma.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejszyc.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka



  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Edytowane przez goro79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie mam pytanie - jakie macie wprowadzane korekty temp na czujnikach temp co i powrotu.? Zauważyłem u siebie coś takiego że kiedy kocioł stal nie pracował różnica temp na czujniku co i powrotu wynosiła ok 1stopnia przy 22 stopniach. Kilka razy kocioł został odpalony i przy 62stopniach na kotle powrót pokazuje mi 67 stopni, różnica 5stopni teraz będzie trzeci sezon sterownika, czujnik co wymieniłem na nowy to samo. W sezonie nigdy nie miałem takiej różnicy, sprawdziłem piromertem i czujnik faktycznie przekłamuje.  Nie dawno poszło małe przepięcie wywaliło bezpiecznik w sterowniku. Wiem że można ustawić korektę ale 5stopni ? Może jakieś sugestie.  Dzięki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zanim podłączyłem czujniki powiesiłem je koło siebie. Zrobiłem wtedy korekty, bo powinny wskazywać taka samą wartość.
Najlepiej wyciągnij obydwa czujniki, połącz je by miały taką samą temperaturę. Odczekaj aby temperatury się ustabilizowały i wtedy zrób korektę. Najlepiej na wyłączonym kotle, aby sterownik błędnie nie odczytywał temperatury i nie zagotował wody.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek007 sprawdziłem i wyszło na walnięty czujnik różnica faktycznie przy temp ok 60stopni korekta +5, przy 30 stopniach korekta +0,5, wywalony założony nowy przy ok 60stopniach korekta +0,3 na na tej samej korekcie przy temp ok 30stopni różnica wynosi 1,2 stopnia. I jeszcze jedno - walnięty dużo wolniej reagował na zmiany temperatury. Dzięki. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do SKZP 02 pasuje tylko dedykowany przewodowy czujnik pokojowy? Pytam ponieważ standardowo jest 5 metrów przewodu i w moim przypadku jest to za mało. Może jest możliwość zamówienia z dłuższym kablem? Pytałem na stronie Timela, ale brak odzewu. Czy w przypadku dłuższego przewodu jest ryzyko, że będzie działał nieprawidłowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podłączyłem kablem (ok. 10 m) , który miałem już poprowadzony wcześniej i pokazuje dobrze.

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do Timela.Tak szybciej , a wysyłka bardzo szybka.Na meila tak często nie odpisują.Zamawiałem dzwoniąc wcześniej jaki chciałem długi przewód i bez problemu wysłali.😀

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kabel typowy alarmowy 6x 0.5m2. Zarobiłem jedynie wtyczki RJ12 i śmiga aż miło. Kabla ok 10m.
Jedyne co musiałem zrobić to korektę czujnika Temp.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.