Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Ok rozumiem. To w takim razie rób obejście pompy kotłowej.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym docelowo poszedł w UPS z pełnym sinusem oraz porządny (pojemny) akumulator. Jest wilk syty i owca cała. Wada, trzeba się parę złotych wykosztować. Nie trzeba się za to bawić w ręczne palenie drewnem i doglądanie by czegoś nie zagotować.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo gregat z avr. Przy okazji lodówkę pociągnie 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest to stara wersja ? Coś mi się zdaje że ona była tylko w testowych a teraz w oficialu . Patrząc na zmiany to stara wersja .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

============================== WERSJA 2.46 ==============================

- zmiany w algorytmie analizatora spalin. Teraz koryguje paliwem. Znacząca poprawa auto korekty procesu     spalania we współpracy z analizatorem. Zalecana wartość parametru MAX. KOREKTA PODAWANIA = 70%

- wyliczony tlen i korekta podawania dostępne również w panelu pokojowym

- usunięty parametr "Stabilizacja" w menu modulacji. Taka to poprawka.Dla Was co macie analizatory.Ja nie korzystam z analizatora choć go mam.Nie korzystam bo mam retortę obrotową i ta wersja do niczego mi się nie nada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to była wersja poprawiona, to miała by podniesiony numer. A tak jest to stara wersja testowa. @alf a jaki błąd jeżeli można wiedzieć w niej jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak palnik wygaśnie w podtrzymaniu to opał jest podawany na 100% modulacji. Miałem kilka takich akcji, przez trzy godziny sypał opał pomimo że temp. kotła nie rosła,  temp. spalin spadała a tlen 20.9  Pewnie sypałby aż do opróżnienia zasobnika. Jeżeli jest w wersji oficjalnej to nie może być testowy, tak na chłopski rozum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się że w wersji 2.45 też jest ten błąd.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten błąd był już w 2,43.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam wersję  chyba 2,19 czy coś koło tego. Nawet nie chce mi się sprawdzać. Wkładam węgiel-wyciągam ładny popiół. Do tego spalanie jak dla mnie dobre. Więc po co kombinować? Nie aktualizuje bo mam w kotle to co potrzeba. Podobnie jak instalacja - bez zbędnych bajerów. 

Wynik jest taki że raz mi wygasło... bo zapomniałem dosypać do zasobnika. Było to w pierwszym sezonie z skzp-02.  Kupiłem panel pokojowy i teraz mam podgląd czy trzeba wybrać się do piwnicy, czy nie.

Węgiel tez mam, bez nazwy. Może ruski, może australijski a może polski. Niezbyt mnie to interesuje bo dobrze się spala i jest stosunkowo tani. 

Może się powtarzam, bo pisałem juz wcześniej o tym ale moim zdanie sukces tkwi w prostocie... No chyba że ktoś lubi całą zimę w piwnicy spędzać. Ja wolę w ciepłym pokoju przed telewizorem 🙂

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do prostoty to się z tobą zgodzę, dzisiaj wszystko niepotrzebnie się komplikuje. Dlatego mam w instalacji rezerwowego kopciucha i w razie czego wszystko idzie na grawitacji.  Co do telewizora, jest to ostatnia rzecz jaka do życia mi potrzebna, wolę już drewno rąbać i w ogień się gapić. 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wersji 2.45 zgaslo mi raz i nie sypal ile miał w zasobniku . Pokrecil już nie pamiętam ile jednak nie wysypal wszystkiego . Była górką i alarm . Pewnie ten błąd jest losowy lub dopiero po podpieciu bragera coś wyskakuje . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.08.2021 o 10:06, Popcorn1 napisał:

Pompę podepnij pod wolne gniazdo pompy cyrkulacji lub pompy CO2. W ustawieniach możesz wskazać które gniazdo będzie zasilało pompę kotłową.
 

Czy pompa kotłowa podłączona do któregoś z tych gniazd pracuje w trybie ciągłym, czy po osiągnięciu zadanej temp. powrotu wyłacza się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jak ustawisz.  Polecane jest jednak, aby działała cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pochłaniacz napisał:

To zależy jak ustawisz.  Polecane jest jednak, aby działała cały czas.

No i właśnie tu mam problem, bo wyłącza się po uzyskaniu temp. powrotu, brak reakcji na zmianę parametru w ustawieniach. Czy to może być błąd w oprogramowaniu sterownika(v2.46)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie robiłem nic przy sterowniku, ale możesz mieć włączoną ochronę powrotu. Wyłącz ją, i dopiero ustaw pracę stałą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw minimalną temperaturę powrotu na dużą (u mnie 75), tak żeby kocioł jej nie osiągnął. Wtedy pompa działa non stop. Ja kocioł mam ustawiony na 60C. Jeżeli temperatura przekroczy 65C, kocioł wyłącza się i pompa też (wyłącz gdy zbędna)

SKZP02_IMG_20210829_185133.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.