Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby było jasne, jeżeli ustawisz tryb czasowy, to brane są dwa parametry, czyli różnica temperatur i czas. Ja mam ustawione 10C  różnicy od zadanej i grzeję dwa razy w ciągu dnia. Czasami więc piec grzeje wodę tylko raz dziennie, bo w okresie na który pozwalam na dogrzanie CWU, temperatura w zbiorniku nie spadła o więcej niż 10C od zadanej.

Nie mam zapalarki, ale jeżeli opisane wyżej warunki są spełnione, a piec się nie odpala to skontaktowałbym się z Timelem w tej sprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wczoraj kociołek wygasł a później przez trzy godziny sypał sobie opał do popielnika.  Gdybym nie zerknął to bym węgiel z komina wybierał.  

Edytowane przez alf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnego softu nowszego niż 2.45 to nie ma jeszcze.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kijasr napisał:
W dniu 14.05.2021 o 12:24, grzegorz818 napisał:
Specjalnie ustawiałem temperaturę powyżej tych parametrów, i kocioł się nie uruchamiał. 

Jest błąd w sofcie, wgraj najnowszy soft.

Już wgrałem testowy, wszystko działa. Zużycie około 1,7 kg ekogroszku na dzień. Chodzi oczywiście o CWU.

Edytowane przez grzegorz818
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak z androidem. Jak kończy się ochrona, to albo się męczysz, i przeklinasz, albo kupujesz telefon z nowszą wersją oprogramowania.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potym trzeba kupic nowoczesny kociol,lub wgrac starsza werzja oprogramowania,nie tak nowoczesna-no bez bladow.Cieplo w domu i przy niej.

Edytowane przez bercus
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 Dnia wczorajszego tj 14-06-2021 około poludnia sterownik skzp-02 postanowił hucznie zakończyć współpracę ze mną jak i moim kotłem . 

Wywalajac kolejny bezpiecznik doszedłem do w niosku iż nadszedł czas na serwisie ratuj . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ,pojdzie na serwis i moze dodam halotron przy okazji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wyglada na pierwszy padly sterownik.U mnia groty napiecia w sterowniku odpalaly kondensator ochrony stykow przekažnika podajnika.Bezpiecznik szybko padal.Znalazlem problem i naprawilem bez wzgladu na gwarancji.W srodku pierwszego sezonu i w serwis dluga droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też  wygląda na kondesator . Ten koło wtyku zasilania . 

 

tu widać rozwarstwienieIMG_20210616_085421989_HDR.jpg

Edytowane przez FAFAŁ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.Odlacz jego i potestuj z brakiem konda.Ten juž jest zamiast kondensatora spawem.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymontowalem już go . Jest opis Tak że połowa sukcesu , teraz tylko kupic taki .

IMG_20210616_093613948.jpg

IMG_20210616_093552740.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak niewiele  trzeba by móc znów kopcic z komina . Chwila jazdy rowerem bo we Wrocławiu tak jest najszybciej oraz jeden sklep który nie raz w życiu miał to co mi było potrzebne ( to nie reklama jednak kto we Wrocławiu szuka takich podzespołów niechaj zmierza na dworcowa do axel )  . Małe lutowanko warystora bo tak się owa "część" nazywa . Ster zyje pipczy bo bez czujników . Jednak zyje ? . Ile to koszyowalo no nie wiele ? trzy zlote ?

ide go podłączyć ?

Edytowane przez FAFAŁ
Poprawna nazwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oo racja . Szybko pisałem gdy zadziałał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś się orientuje od którego softu zmieniono sposób napowietrzania palnika przy rozpalaniu z suwakowego na przyciski ? suwak był dużo bardziej wygodny.Czy  w 2,45 zrezygnowano ze "Stabilizacja" ?bo nie mogę znaleźć.

Edytowane przez gawara58
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że palisz dla CWU? Rozważ montaż grzałki. U siebie zamontowałem grzałkę bo miałem dokładnie taki sam efekt. Po naładowaniu temp na kotle wzrostała do 75. A co gdybym wyjechał na weekend?
Kocioł w podtrzymaniu spali ok 3kg groszku do tego zużyje 1kwh. Co daje ok ok 3zl na dobę. A za tyle winna ci pobrać grzałka ok 5kwh. A jak masz taryfę nocna to zapłacisz ok 1.7 zl na dobę.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.