Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam soft od 2 lat. Wszystko działa, nie siedzę w kotłowni więc nie kombinuję. Podobnie jak z instalacją, jestem zdania że co za dużo to nie zdrowo. Co prawda mam dość proste kreski ( gdyby ktoś pytał ) ale gdybym nie miał opcji wykresów to bym nie płakał. Najważniejsze dla mnie to ekonomiczne i bezproblemowe spalanie i ciepło w domu. 

Recepta na to jest bardzo prosta: suchy opał, skzp02, nsjprostrza instalacja i pompa slałe włączona.

Wynik? Do tej pory spalone 2200 kg opału bez nazwy. W domu średnio 24 stopnie.

Domyślam się że zaraz rozpiszą się niektórzy że nie mam racji. 

Podkreślam że to moja recepta i nie każdy musi ją stosować. 

 

  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PrzeMal ja wgrywam każdy nowy soft, nie patrzę na proste kreski tylko na niskie i prawidłowe spalanie.

@8010 u mnie do instalacji dodałem tylko pompę kotłową, a później kupiłem bragera.
Sezon grzewczy rozpoczął się u mnie 16 września i do teraz spaliłem dokładanie 2053kg ekogroszku. W domu na każdym grzejniku znajduje się termostat a średnia temperatura to 23-24 stopnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od września odpaliłem ok. 2 tony. Ż tym, że wrzesień i październik to były raczej przepalania trzydniowe raz w tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pochłaniacz jak przepalałeś przez 2 miechy to moim zdanie sporo spaliłeś jak na 80 m2. 

Jak masz termostaty to w puecu się pali a grzejniki otwierają się w miarę potrzeb. Na same rozgrzanie wody i następnie mieszkania idzie więcej kalorii niż to warte. O wygodzie nie wspominając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chałupa słabo ocieplona, więc więcej węgla idzie. Jak mi się uda dostać dotacje, to docieplę, chociaż marne szanse.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba liczyć inaczej - spaliłem 4 tony czeskiego orzecha 2, wydajność 4,7 kw / kg = 18800 kwh
stary dom 100 m2, cegła 45 cm + styropian 10 cm + bojler ciepła woda 3 osoby. czy ktoś ma to samo?

Edytowane przez mirekcafa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy masz naczynie przeponowe czy otwarte? Generalnie układ powinien być montowany na naczyniu otwartym.

14 godzin temu, mirekcafa napisał:

Trzeba liczyć inaczej - spaliłem 4 tony czeskiego

Przelicz ile pln kosztuje Ciebie opał i wtedy porównuj czy spaliłeś dużo czy mało. Oczywiście oprócz metrażu ważna jest też temp. w mieszkaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.01.2021 o 10:53, Kijasr napisał:

Aktualnie to umnie pracuje z "turbinką" pilnuje przepływu powietrza, nie ważne jaki ciąg kominowy zawsze jest tyle powietrza ile ma być.8881c8a3836e0afa46ee21906230a922.jpg

Gdzie podłączyć przewody przepływomierza w skzp w które gniazdo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

IMG_20210207_192228.jpg

IMG_20210207_192218.jpg

Szare gniazdo rj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.01.2021 o 10:53, Kijasr napisał:

Aktualnie to umnie pracuje z "turbinką" pilnuje przepływu powietrza, nie ważne jaki ciąg kominowy zawsze jest tyle powietrza ile ma być.8881c8a3836e0afa46ee21906230a922.jpg

Gdzie podłączyć to w skzp w które gniazdo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pisał, że robił to z wentylatora chłodzenia kompa. Wiesz może jak z kolorami przewodów i ile powinno ich być wpiętych do sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku takich procesow te dawki poczna na palniku brakowac.Raz,lub dwukrotnie može sa sprawdza.Co bragger odejmie w spadku,przy wzrostu + - wroci na palnik,gdy dobro ustawiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hitower w pewnym sensie potwierdzasz moje obserwacje . z obserwacji wynika mi iż dmuchawa kontrolowana przez skale dziala bardziej ospale niż gdy używamy tylko zakladki powietrze . Próbując ogarnąć ustawienia robilem blokowanie modulacji i korekty . Po puszczeniu palnika na calym zakresie zaczelo go zasypywac węglem . To jest to o czym piszesz . Po ustawieniu zwykłego zakresu pracy sterownik lapie to wszysko tak że modulacje potrafi utrzymac w skoku do 5% . Nie mam objawów nakladania się wegla . Caly proces podbicia mocy jest bardziej dynamiczny .nie wiem co może byc nie tak . Czy to zmiany softowe pod analizator wprowadzily taka prace , czy gdzieś wkradł się błąd . Ot bez skali kocioł jest stabilniejszy tj kopczyk . I żeby nie było też powtarzalem ten zabieg wpisujac zakres w skale . Niby było ok po paru godzinach jednak widać szarpania modulacja z czestym naddatkiem paliwa .ogólnie zrezygnowałem z wszystkich ulepszaczy i jest ok . 

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślałem że to ja nie potrafię ustawić pieca bo miałem wrażenie ze wykorzystując skale dmuchawa zachowuje się inaczej , jakby była zamulona ,

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hitower,Fafał.Tak samo zaobserwowałem i zgadzam się z Wami.Bez skali lepiej ustawić kocioł,ale ze skalą to mulnie faktycznie działa i przewęgla.Na korektach też dziwne już dodaje powietrze ,a przecież korekta nie powinna być duza.Skoro mam wyłapane powietrze minimalne i maksymalne.Póżniej zaczynam dodawać większą moc kotła z 15kw na 17kw i zabawa z powietrzem znowu i zaś kusi skala ale przewęgla itd.Np 20 minut wykres wjeżdża na minimalną moc kotła, aby póżniej gonić w górę itd tak jak Fafał pisał.Bez skali nie mam pracy 20 minutowej na mocy minimalnej i przy tym samym zapotrzebowaniu oraz temperaturze zewnętrznej kocioł ładnie moduluje z łagodnym wykresem.Jeszcze jakby było tak zrobione jak Hitower pisał z tym opóżnianiem dawek to byłoby do opanowania moim zdaniem.Skale wywaliłem na razie z ustawień tylko przez powietrze ustawiam skala 1-100%.Lepiej to działa, a Bragera i tak nie używam ze wzgledu na obrotową retortę.Panowie zgadzam się jeszcze raz i popieram też myśl Hitowera.Zresztą dobrze zna moje powietrze i skale bo ustawialiśmy i wszystko można spłętować jego opisem wyżej a Fafałowi potwierdzić identyczną obserwację i opis jak u mnie.

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@darko240973 dobrze że możemy się wymieniać swoimi spostrzeżeniami i jakiś sposób znaleźć na wyjście z opalow . Ja jak tylko zainstalowałem wersje w której były zmiany w modulacji pisałem że coś jest nie tak . Szkoda że za późno załapałem że cały szkopuł tkwi gdzieś w skali . Kierowałem się tym że wcześniej było ok i bym skłamał pisząc że wcześniej to było . Wystarczy wyjść ze skali  i na palniku jest lepiej . Może to działa na sv i czujnikiem spalin . Nie dobrze było by gdyby te zmiany poszły w taka strone że . Esfałki i brager będą smigac elegancko A reszta dostanie po D.. . Już sobie wybilem wgrywanie softu . Ten zostaje bo ma też jeszcze stabilizacje . Stabilizacja około 8 daje mi fajnie rozpalony palnik , ten żar jest gotów by iść w moc . 

Edytowane przez FAFAŁ
  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.