Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem,ale wolałem wytłumaczyć się Obiecuję że uczynię to przy najbliższej okazji

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.03.2021 o 07:07, Kijasr napisał:

Żeby zawór 4d dział prawidłowo czyli spełniał dwie funkcje to muszą być dwie pompy.
Pompa CO ta co pha na grzejniki i pompa kotlowa która krąży w obiegu kotła.

No rozumiem, ale czy pompa C.W.U włączona na stałe nie wystarczy mi do grzania powrotu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.03.2021 o 14:53, Pepis85 napisał:

No rozumiem, ale czy pompa C.W.U włączona na stałe nie wystarczy mi do grzania powrotu?

Pompa CWU wystarczy do dogrzania powrotu. Przy takim rozwiązaniu nie montuje się 4d tylko 3d do regulacji temperatury na grzejniki lub podłogówkę. Minusem takiego rozwiązania jest zwiększone zużycie opału ok. 2 kg na dobę, oraz temperatura wody w CWU zbliżona do temp. kotła. Można zamontować 3d do odbiorników, oraz osobny krótki obieg z pompą kotłową. Z takiego rozwiązania korzysta kolega Jockej.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 3d i krótki obieg z pompą kotłową ,i działa super.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Hitower napisał:

Pompa CWU wystarczy do dogrzania powrotu. Przy takim rozwiązaniu nie montuje się 4d tylko 3d do regulacji temperatury na grzejniki lub podłogówkę. Minusem takiego rozwiązania jest zwiększone zużycie opału ok. 2 kg na dobę, oraz temperatura wody w CWU zbliżona do temp. kotła. Można zamontować 3d do odbiorników, oraz osobny krótki obieg z pompą kotłową. Z takiego rozwiązania korzysta kolega Jockej.

Ja nie mam 3D na zasilaniu CO... mam 3D termostatyczny na powrocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak mam, zasilanie i powrót sprzęgła mam 28, reszta za sprzęgłem mam 22 i śmiga to trzeci sezon bez problemów. Przed sprzęgłem na rurze 28 odejście na cwu.

Edytowane przez altoro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Jockey napisał:

Ja nie mam 3D na zasilaniu CO... mam 3D termostatyczny na powrocie

Sorry mój błąd. Dużo tego materiału i musiałem pomylić cię z innym użytkownikiem.

6 godzin temu, Szymek00 napisał:

Pytanko... Całe rury w kotłowni mają średnicę 22mm jakie dać do nich zawór 4d ? Myślę o afriso 1cal

Najlepiej zapytaj instalatora. Na YT kanał Afriso wyjaśniają jakiej wielkości zawór jest optymalny. Są pokazane wykresy, z których możemy odczytać do jakich przepływów stosuje się odpowiednie wielkości zaworów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mam źle ustawione ?  

 

20210317_185905.jpg

20210317_185834.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie rano poległa zawleczka,  a on tyle godzin walił na 100 procent,  z błędem zaniku płomienia.  To lekko dziwne zachowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie poszła zawleczka. u  mnie blokowalo slimak jednak bez zerwania zawleczki . Silnik goracy , wszysko leci na łeb na szyje tj temperatury . A ten dalej swije podaje . Co najlepsze po jakimś dłuższym czyszczeniu i nie wiem co tam jeszcze robilem . W każdym bądź razie sterownik załapał zanik płomienia bardzo szybko . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka wersja oprogramowania?

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, pochłaniacz napisał:

Coś mam źle ustawione ?  

 

 

 

Kiedyś pisałem, że lepsze bywa wrogiem dobrego. Jaką masz wersję oprogramowania w sterowniku. Obstawiam jego błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o mnie chodzi to na różnych oprogramowaniach . Aktualnie jest wersja przedostatnia 2.45 (2020-01-20). Tej testowej nie było sensu wgrywac .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest 2.43. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pochłaniacz myślę że warto zglosić to w Timelu, moim zdaniem jest to błąd. 

Mialem ostatnio problem bo zapomnialem sprawdzić ile mam wegla w zasobniku, po alarmie. Sterownik zadzialał prawidlowo, ale ja to jeszcze mam soft 2.28 w sterowku pieca a w pokojowym 2.27 rocznik 2019 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłosić można, chociaż nie wiem, czy będą chcieli grzebać w starym sofcie, skoro jest już nowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w starym jest OK ten twoj to jakiś nowszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co zmieniać coś co jest dobre na niby lepsze? No chyba ze jest obowiązek, no to sorry ???

Jednak pozostanę przy swoim sofcie, dla mnie ważna jest ekonomia a nie nowosci i proste kreski ?

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie błąd oprogramowania. 

 

20210318_163515.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.