Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, DarekDaro76 napisał:

Dziś kurier przywiezie mi dmuchawe Rms120 40Wat. Jakie wstępne ustawienia dla takiej małej mocy.

Ja też mam dm85 40W w sv200 19kW. Niestety umnie startuje od 14%. Powietrze mam 20-22 dla 10% i 50-53 dla 100%. 

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki mam.jeszcse pytanko ponieważ n jestem obeznany w temacie... Kuzyn jak wróci z Belgii ma mi ogarnąć co w kotłowni zawór 4d pompy kotłowa i cwu  

 Dlatego zakypielm pierw skzp 02 Tera chce pompy zamówić i zawód 4d z siłownikiem ... Powiedzcie mi podpowiedzieć jakie  pompy dobrać .. 25 - 40 czy może 25 -60 i czy że śruba umożliwiająca odpowietrzenie pompy ..czy bez jak na zd np

16154019781348090879292683891868.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2021 o 19:47, Szymek00 napisał:

Powiedzcie mi podpowiedzieć jakie  pompy dobrać .. 25 - 40 czy może 25 -60 i czy że śruba umożliwiająca odpowietrzenie pompy ..czy bez jak na zd np

Pompa kotłowa 25/40 energooszczędna.

Pompa CO energooszczędna 25/60 jeśli masz podłogówkę, lub jeśli dom jest piętrowy, a kotłownia jest w piwnicy. Jeśli nie ma dużej różnicy wysokości 25/40 terz wystarczy.

Pompa CWU 25/40. Jeśli ma pracować cyklicznie gdy jest zapotrzebowanie na ciepłą wodę może być zwykła. Energooszczędne nie lubią przerywanej pracy.

Pompa CO powinna pracować z nieco większą wydajnością niż pompa kotłowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po zakupie sterownika SKZP 02 w full wersji i podłączeniu wszystkiego tak to na chwilę obecną wygląda u mnie. Ustawiona temp to tak od 45-55* zależy ile na zewnątrz i czy trzeba wodę dogrzać. W niedługim czasie zakładam zawór 4d i chyba drugą pompę na C.W.U ponieważ teraz ile na piecu tyle na grzejnikach (brak jakichkolwiek zaworów/termostatów) i chcę zadaną temperaturę na dom uzyskiwać przez zawór 4d. Aktualnie jest jedna pompa, która bije i na C.O i na C.W.U.  Piec praktycznie non stop chodzi nie wiem czy tak ma być? Ledwo co przebija temp zadaną i znów temp spada i tak na okrągło. Czy nie powinno być tak, że dość znacznie przebije zadaną i dłużej czeka? Co doradzicie w sprawie moich ustawień i wykresu? Co do temp w pomieszczeniu i na zewnątrz muszę jeszcze zrobić korektę. Pozdrawiam

159900453_755261628449087_8558660975852874260_n.jpg

159806799_4194089123987489_5179968231105366306_n.jpg

160075928_422580308844435_8217475552885134996_n.jpg

160300746_128483855872767_1029651319852790532_n.jpg

159980230_1347429792304622_4426658011288597510_n.jpg

Edytowane przez Pepis85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest modulacja moca i tak ma być . A wykres z dwóch godzin całkiem fajny . Dobrze ustawionym ster oscyluje blisko zadanej około 0,3 stopnia w dół jak i górę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby dobrze, ale jednak coś kurcze nie daje mi spokoju to spalanie. Muszę na nowo wyliczyć potencjał podajnika na obecnym eko bo chyba on spalanie dobowe z tego też przelicza mam rację czy się myle? Wczoraj wsypałem 50 kg do zbiornika pokazuje teraz 25kg, a wydaje mi się że jest więcej w zbiorniku. A i sama dmuchawa nie wiem czy dobrze to ustawiłem. Bo jedni ustawiają skale nap min nap max, a inni pow min pow max i już się trochę pogubiłem. Według mnie nap min i max to jest od kiedy rusza i do kiedy przyśpiesza, a potem trzeba bawić się pow min i max tak czy nie ?

Edytowane przez Pepis85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tym potecialem jest walka by dojść do porozumienia . Najlepiej przepalic ze sto kilo i skorygowac , tu też wielki wplyw ma ilość opalu w zasobniku . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście inny efekt całości da założenie 4d i pompy na c.w.u bo będzie cieplejszy powrót i temp na piecu taka jaka powinna być około 60*

Edytowane przez Pepis85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo złożenie zaworu 4d da korzyść, ale nie ogarniesz temp w domu gdy słońce dogrzeje. Mimo wszystko załóż termostaty na grzejniki.
U siebie pierwszej zimy tak miałem jak chcesz zrobić. Na piętrze w sypialni fajnie ok 20 stopni ale też było trzeba kręcić zaworkami. Ale na parterze jak słońce dogrzało to było ponad 25 mimo że na zewnątrz - 10.
Z termostatami na grzejnikach jest super. Słońce dogrzeje to grzejniki zimne a i w sypialni jest temp jaka chcemy (19 stopni).

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście inny efekt całości da założenie 4d i pompy na c.w.u bo będzie cieplejszy powrót i temp na piecu taka jaka powinna być około 60*
Sam zawór 4d nic ci nie da powrót będzie jeszcze zimniejszy, musi być pompa kotlowa z powrotu od zaworu 4d czyli w sumie 3pompy.
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pepis85 napisał:

A i sama dmuchawa nie wiem czy dobrze to ustawiłem. Bo jedni ustawiają skale nap min nap max, a inni pow min pow max i już się trochę pogubiłem. Według mnie nap min i max to jest od kiedy rusza i do kiedy przyśpiesza, a potem trzeba bawić się pow min i max tak czy nie ?

To też jest wyjście . Z założenia skala miala dać większe możliwości ustawień . I jak sobie skale zlapiesz od np 4 do 30 . To w powietrze mozesz zejsc lub podniesc o "dzielnik" tego co w skali i ustawic przykladowo 4,4 . Tego nie oferowała wczesniejsza opcja . Teraz po prostu mozna wyciąć pewien interesujący nas zakres pracy dmuchawy i dodatkowo bardziej skorygować ten zakres w zakladce powietrza.

Wielu użytkowników jednak odchodzi od skali w tym ja . Jakoś samo powietrze mi wystarcza ?

powietrze skala dwie różne zakladki ?

 

.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było tak . Spedzilem cały dzień w sumie dwa w odstępie . Blokowanie modulacji oraz ustawienie powietrza . I co się stało jak mu kagance posciagalem ?

Zasypal mi palnik w swej radosnej i nieskrepowanej twórczości ?

cały czas borykalem się z powietrzem w zakresie modulacji od około 25% do około 35% . Od czasu wylaczenia tj nie korzystania ze skali . Kopiec jest utrzymany , zadnych nasypów czy kraterow . Jak sobie ustawiłem tak mam . Są odchyly spowodowane spadkiem ciagu kominowego i nawiewu ale to już znam . 

Edytowane przez FAFAŁ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Kijasr napisał:
14 godzin temu, Pepis85 napisał:
Oczywiście inny efekt całości da założenie 4d i pompy na c.w.u bo będzie cieplejszy powrót i temp na piecu taka jaka powinna być około 60*

Sam zawór 4d nic ci nie da powrót będzie jeszcze zimniejszy, musi być pompa kotlowa z powrotu od zaworu 4d czyli w sumie 3pompy.

Jak może być jeszcze zimniejszy powrót  jak od tego jest ten zawór żeby powrót dogrzać i ustabilizować zadaną temperature na dom. Do tego dojdzie pompa C.w.u która również będzie powrót dogrzewać. A na wyjście wody z bojlera można dać zawór przeciwpopażeniowy czy coś w tym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie proste i duże przeloty co może pomóc grawitacyjnie działać na powrocie z 4D . Chociaż i tak jest duże prawdopodobieństwo że z pompą było by lepiej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pompą kotłową/powrotu na pewno jest lepiejfc4ec8b1a287c23cae9197801efc6920.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@altoro po instalacji softu 2.46 nie zrobiłem kalibracji czujników kotła i powrotu.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.