Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Siema.

Pobawiłem sie tym waszym prostym wykresem i powiem krotko.

ŻENADA w dążeniu do prostych wykresów ? 12KW nie schodził poniżej 15 kg/dobę i zaznaczam nie w mrozach.

Obecnie od 10-12kg/dobę i równiuteńki wykres.... ??? Szkoda mi na prawdę czasu na siedzenie w kotłowni i marnowanie swojego zdrowia i życia, w niej siedząc. 

IMG_20210222_060711.jpg

IMG_20210222_060732.jpg

IMG_20210222_060717.jpg

IMG_20210204_113723.jpg

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 30-60kg juž jest to odwrotnie.Czym ladniejsze,tym spalanie mniejsze.10-15 kg,to jak 4 swieczki,12ka duža.Dalbym pompke ciepla,w kotlowni barek,w weglowni biliard ? inna smoking arena.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, DK321 napisał:

@PrzeMal bez urazy jak to jest twój równiuteńki wykres to co powiesz chociażby o tym

20210219_103622.thumb.jpg.87aed316d73e807e9acb5eb38da602ae.jpg

Widze ze raczej inni poczuli urazę z mojej ironii, albo jej nie zrozumieli ?

Moj wykres jest dla mnie prosty, bo powtarzalny. Spalanie dla mnie idealne. Mniejsze od 3 do nawet 5 kg na dobę, wiec sorry ale nie bawią mnie te proste kreski. Idea jest oszczedzać a nie przepalac w imię prostych kresek.

Powodzenia ??

19 godzin temu, DarekDaro76 napisał:

Coś w tym jest. Udało mi się zrobić prosty wykres ale pali więcej. Jak mam Himalaje podobne do Twoich to i spalanie mniejsze. 

Od dawna wiem o tym ze im prostrzy wykres tym spalanie wyzsze, o czym nawet kiedys dyskutowalem z Panem Tomkiem, pytajac o ten owczy pęd do prostego wykresu już kilka lat temu. Ponieważ mam obecnie troche czasu to spedzilem go parenascie dni w kotlowni, by jeszcze raz spróbować pary ttikow dla wyprostowania wykresu. Mam za ciepły dom, za niski odbiór energii by sie bawić w te klocki z wykresem. Wole kjak to okreslasz Himalaje, niskie spalanie a za oszczednosci dobrej gorzaly ww salonie sie napić z sąsiadem a nie w kotlowni ?

Zdrowka i ciepelka zyczę ????

16 godzin temu, bercus napisał:

Przy 30-60kg juž jest to odwrotnie.Czym ladniejsze,tym spalanie mniejsze.10-15 kg,to jak 4 swieczki,12ka duža.Dalbym pompke ciepla,w kotlowni barek,w weglowni biliard ? inna smoking arena.

Nie mam parcia na PC.

Akurat dla mnie to jest wyrzucony pieniądz. Wolałbym 6-8Kw w panelach, bardziej dla mnie to byłoby opłacalne.

PC z klimy do grzania wody a w chłodniejsze dni jesienno/wiosenne podgrzanie temp w domu.  Śledziłem w tym roku akcję jak prądu zabrakło w podlaskim i Małopolsce. Ludzie byli obsr.....ni i ta rozpacz ze nie ma czym napędzić PC bo wszystko na 3 fazy... Mało kto ma elternatywne źródło ciepła i tak to później jest...

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślisz że z gazem jest inaczej. Ostatnio żaliłem się żonie że chyba trzeba sprawdzić kuchenkę gazową, bo ani naleśników nie idzie usmażyć, ani jajek ugotować na śniadanie. Jakoś na początku nie skojarzyłem, że to przez mrozy i zwiększone zapotrzebowanie na gaz. Kiedyś właśnie u mnie w domu był kocioł gazowy, ale został wycięty i zastąpiony węglowym. Problemem jest po prostu lichy gazociąg i gaz. Ale teraz można sobie poczytać o tym co się działo w Teksasie. Nie dość że zimę mieli jak się patrzy, to jeszcze prądu im zabrakło.

W przypadku ekogroszku to martwię się tylko tym, czy coś mi w piecu nie nawali, bo zapasy paliwa robię przed sezonem. Ale jakby co, to kominek mam i dałoby radę na tym przetrwać przez jakiś czas. Mam nadzieję że "ekolodzy" nie każą mi go wymontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, mkwapisz napisał:

Ale teraz można sobie poczytać o tym co się działo w Teksasie. Nie dość że zimę mieli jak się patrzy, to jeszcze prądu im zabrakło.

 

Wczoraj zdaje się na interii był artykuł. Po przywróceniu prądu za jakis czas dostali rachunki za prąd 70krotnie !!!! wyższe niż normalnie, starsze osoby oszczędności życia na krótki okres zimy za prąd zapłacili. Mam nadzieję,że u nas do tak chorych sytuacji przy zmianach taryf nie dojdzie.

 

"Moje oszczędności przepadły. (...) Nic nie mogę na to poradzić, ale mnie to zniszczyło" - powiedział cytowany przez dziennik "New York Times", 63-letni weteran armii Scott Willoughby, który żyje z zasiłków socjalnych. Prawie opróżnił swoje konto oszczędnościowe i musiał kartą kredytową zapłacić rachunek za prąd w wysokości 16 752 dolary. Jest to 70 razy więcej niż zwykle wydaje na wszystkie media łącznie.

Z kolei "Newsweek" opisuj sytuację Royce Pierce’a. Jest on winien firmie energetycznej ponad 8 tys. USD za zużycie energii elektrycznej. Dla porównania w minionym miesiącu zapłacił ok. 387 dolarów.



Czytaj więcej na https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-arktyczna-zima-w-teksasie-ceny-pradu-70-krotnie-w-gore,nId,5065154#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pieklorz podobno ci co mieli hybrydy forda bodajże F150 wyłączyli się z sieci i zasilali samochodami domową sieć (podobno jest taka możliwość z tym autem), a spaliło dużo mniej ropy i było cichsze niż generator

@mkwapisz ja teraz na indukcję się przeniosłem ale małego dwupalnikowca trzymam w gospodarczym z butla od poprzedniej kuchenki, ot tak w razie co, chyba przez to że mam dość posunięty zmysł chomika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mkwapisz to nie zmysł chomika ze trzymasz butle i palnik na nią.

To jest po prostu, zdrowy rozsadek. W domu mam wszystko na prąd, ale ogrzewanie  na węgiel (pomimo posiadania zaworu gazowego na ścianie domu ?) a oprócz tego awaryjną maszynkę na propan butan. Z racji oszustwa przy napowietrzaniu gazu, nigdy go nie podłączyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest on.W eshopu lidlu juž nie znalazlem,nie jest.Kupilem w promocji za 420 zl,bylo smiatko w karbu i dziala 100%.

Energia w nim pchana jakosz cez elektroniku,bo nie trzyma obrotow,jak klasyczny generator,ale czym wiekszy odbior,tym wieksze obroty.

 

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pomp elekronicznych raczej  się nie nadaje, chyba że przez stabilizator napięcia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.