Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

W podajniku masz,, podawanie,, min i max. Jak masz wolny podajnik czyli potencjał w granicach 15-16 to min ustaw na 4. max już obserwuj po groszku czy lubi więcej

16132966086005141772134220397382.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potencjał mam 18 .czasy podawania 3-8 .min dać na 4 A max? 

Sory nie doczytałem...z tym max! Ok ustawiam   4 min i poobserwuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2021 o 11:08, alf napisał:

Spokojnie,  z czasem będzie uradowana kiedy wyjdziesz z piwnicy. Kiedyś gapiłem się w płomień na retorcie a teraz w analizator i prostuję wykresy. Never Ending Story. Podobno są dwie rzeczy na które można gapić się bez końca. To ogień i tyłek kobiety. Dziwisz się że żona wkurzona ?

Sorry za lekki offtop ale bardzo do tego pasuje. YT jest niesamowity jak wrzuca ci takie filmy do obejrzenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie, jaki będzie efekt wpisanej za dużej kaloryczności? Węgiel mam niby 26Mj, aktualnie wpisane 29Mj i nie gaśnie. Zastanawiam się czy przy wpisanej wyższej wartości spali mniej groszku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, chudybws napisał:

Zastanawiam się czy przy wpisanej wyższej wartości spali mniej groszku?

No nie doda Ci kalori/mocy to tylko parametr . Ta wartość odpowiada czasowi pomiędzy podaniami . Im wyższa kaloryczność tym dłuższe przerwy od podania do podania i odwrotnie przy mniejszej kaloryczność  . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź na pierwotne pytanie: NIE. Powinien podawać ci mniej węgla i w praktyce powodować np. zapadanie się kopca na retorcie i w efekcie alb wygaszenie, albo duże skoki w modulacji. Różnica 29/26 jest duża, a to by znaczyło, że coś jest nie tak z pozostałymi parametrami np. potencjałem podajnika albo powietrzem. O ile oczywiście, że przy 26 działał ci dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ma bardzo duży wplyw na wyliczenie przez sterownik dawki paliwa . Przez co trzeba kombinowac z kaloriami . I w sumie tak jak @mkwapisz napisał .

  • Zgadzam się 2
  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam SV200 więc nie ocena kopca odpada. Muszę w takim razie porównać skoki modulacji bo wygaszania nie ma a popiół wyglada w 50% jak z papierosa a w 50% małe 'kamyczki'. Potencjał nadal ustawiam robiąc korektę między faktycznym ubytkiem a wskazaniem sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz miał w końcu prawidłowy potencjał, to pewnie też dojdziesz do prawidłowej kaloryczności opału. Plus jeszcze jakieś korekty na powietrzu. Przy zmianie węgla zawsze ustawiam potencjał z przesypu (zawsze wymaga korekty), średnią podaną kaloryczność, a potem staram się ustawić powietrze tak by w kotle siwo było. Czasami trzeba poregulować dołem, a czasami górą powietrza.

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, chudybws napisał:

Mam SV200 więc nie ocena kopca odpada.

Mamy za to płomień, i szybkość reakcji palnika. Na małej mocy ilość żaru można zobaczyć przy pomocy lusterka. 

Węgiel masz suchy ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pochłaniacz napisał:

Mamy za to płomień, i szybkość reakcji palnika. Na małej mocy ilość żaru można zobaczyć przy pomocy lusterka. 

Węgiel masz suchy ?  

Węgiel suchy. Palnik ostatnio bardzo popularny ale przeczytałem cały temat o nim i obejrzałem filmiki na YT i w zasadzie jedyne o czym się mówi to dobór ilości powietrza na 100% mocy tak żeby płomień odpowiednio wyglądał. Wprawdzie ktoś wspomniał o obserwacji lusterkiem ale żadnych wskazówek jak i co ma wyglądać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrezygnowałem ze skali. Też mam dmuchawę 40w i lepiej mi się ustawia po staremu. 

Kup dwa worki jakiegoś sprawdzonego groszku, ustaw kaloryczność tak jak kolega wyżej doradzał, czyli środkowy parametr, i wtedy ustaw przesyp, oraz powietrze. Tylko podstawą jest suchy węgiel. Wartość opałowa mokrego węgla jest mniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, chudybws napisał:

Palnik ostatnio bardzo popularny ale przeczytałem cały temat o nim i obejrzałem filmiki na YT i w zasadzie jedyne o czym się mówi to dobór ilości powietrza na 100% mocy tak żeby płomień odpowiednio wyglądał. Wprawdzie ktoś wspomniał o obserwacji lusterkiem ale żadnych wskazówek jak i co ma wyglądać. 

Mam palnik SV200N. Przeczytaj mój post nr. 22819

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiadomo jest już SKZP 05 ale mało informacji jest może ktoś by pokazał jak to wygląda  od strony bazy mnie np interesuje czy jest opcja obsługi hallotronu i co z panelami ps 43-01 lub będą jakieś nowe panele  czy to nadal pasuje lub co jest kompatybilne z wersją 02 ... Bo kupię 05 a się okaże że panel już nie pasuje moduł internetowy też itd pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie prościej wykonać telefon do Timela? W ciągu minuty wszystko było by wyjaśnione na 100% i w dodatku bez domysłów typu " czy na pewno forumowicz ma rację..." 

Ja dzwoniłem do timela w innej sprawie i wszystkie niejasności od ręki miałem rozstrzygnięte. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiadomo jest już SKZP 05 ale mało informacji jest może ktoś by pokazał jak to wygląda  od strony bazy mnie np interesuje czy jest opcja obsługi hallotronu i co z panelami ps 43-01 lub będą jakieś nowe panele  czy to nadal pasuje lub co jest kompatybilne z wersją 02 ... Bo kupię 05 a się okaże że panel już nie pasuje moduł internetowy też itd pozdrawiam
Ja używam 05, jest obsługa halotronu i go używam, panele pasują trzeba zmienić tylko soft do 05. Moduł internetowy jednak nie pasuje trzeba, jest wbudowany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - te wskazania sterownika trzeba traktować z wielkim przymrużeniem oka.

Ogólnie jednak to oznacza, że pobierał 7kWh na godzinę i 168 kWh na dobę.

Przy węglu 28MJ i sprawności powiedzmy 70%, powinien spalać ok. 1,3 kg/h.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przelaczasz w wykresie czasy 2 godz.6 godz i 12,tak z tych pokazuje srednia.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wskazan sterownika nie dobre zaciagac sprawnosc,sterownik licza moc i zužycje na palniku,nie sprawnosc wymiennika i instalacji.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

================ WERSJA 2.46====================

- zmiany w algorytmie analizatora spalin. Teraz koryguje paliwem. Znacząca poprawa auto korekty procesu     spalania we współpracy z analizatorem. Zalecana wartość parametru MAX. KOREKTA PODAWANIA = 70%

- wyliczony tlen i korekta podawania dostępne również w panelu pokojowym

- usunięty parametr "Stabilizacja" w menu modulacji

https://costerowniki.pl/pl/p/WERSJE-TESTOWE/19

Edytowane przez FAFAŁ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Witam Tomku dziekuje za poprawke w sofcie Skzp-02 - - wyliczony tlen i korekta podawania dostępne również w panelu pokojowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.