Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba nadszedł u mnie zmierzch ficzerow skzp . Poprzednie wersje w  których nie było zmian w modulacji pozwalaly na skorzystanie z stabilizacji jak i opóźnienia powietrza . W tej nowej po prostu wszystko idzie ku temu by bujać modulacja . Pozostalo nie używać nic nawet skali . Coś się kitrasi w przedziale modulacji pomiedzy 30 a 40 , za nic nie idzie tego wysterowac bo albo wypala dolem kopiec albo środkiem kopci . Tak że wszystko off i jest fajnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Która z ostatnich wersji była najlepsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie WERSJA 2.35A

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko opisuje jak to u mnie było . Od poczatku psioczylem na wersję w której były zmiany w modulacji . Ta co podałem koledze @szelest to na niej najdłużej siedzialem . 

zmiana w algorytmie modulacji - po przekroczeniu temperatury zadanej szybciej zmniejsza moc. To u mnie największe klopoty sprowadzilo . Pomimo tego że ster lepiej trzyma zadana .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, altoro napisał:

Patrz na palnik żeby nie dymiło i czysto spalało i nie kombinuj. Za chwilę będziecie dmuchawę z trzema miejscami po przecinku ustawiać ? a potencjał na wadze jubilerskiej mierzyć.

Czytając takie fililozofie aż odrzuca żeby o coś zapytać. Chyba forum jest od tego. Nie wiedziałem jak więc zapytałem. Bardzo bym chciał żeby odpowiedzi na Twoje pytanie były właśnie podobnej treści. Nawet nie zapytales po co mi to potrzebne a wyciągasz pochopne wnioski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są żadne filozofie, to prostota która się sprawdza. Wpisać w sterownik prawidłowy potencjał , średnią kaloryczność z worka i do tego dobrać minimalne powietrze przy którym węgiel spala się czysto tzn. nie dymi i tyle. Żadna tabelka tu nie pomoże tylko obserwacja palnika i ewentualne korekty.

Edytowane przez altoro
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się niby proste, tak jak napisał to @altoro. Więc dlaczego w wątku jest ponad 900 stron, dlaczego na youtube tyle filmów ze sterownikiem ?? Może są tu same jełopy, może same jełopy szukają rad, a może najprościej napisać PW do @altoroi nastąpi jasność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Oldek 900 stron jest bo nikt nie czyta tylko każdy chce gotowca a wiesz dobrze że tak się nie da. Altoro nikomu palnika niestety nie ustawi, każdy musi swoje w kotłowni odsiedzieć ?

Edytowane przez altoro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@altoro rynny stalkota podejrzewam że i sam producent nie potrafi ustawić bo to najgorsze co może być do ekogroszku. Zapytałem tylko dla tęgo żeby mieć pojęcie jak się ma skala niepełna do określonej wartości powietrza. Nikt cię nie prosi o gotowca ani o ustawianie palnika. Po to jest forum żeby móc zapytać. Ja jak czegoś nie wiem to nie udaję kogoś kto rozumy pozjadal. Ty pewnie nigdy o nic nie pytałeś tylko już wiedziałeś zanim palniki jeszcze na rynek weszły. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Altoro,  forum jest dla ludzi po to żeby rozmawiać nawet o dupie Maryny.  Jeszcze trochę to będziemy siedzieć w kotłowniach czekając na kolędę,  kontrolera od ogrzewania czy urzędu skarbowego.  I to w masczce koniecznie z certyfikatem. 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze ja jestem jakims głąbem, czytam, testuję, z ustawieniami walczę od listopada.

pojawiła sie nawet pompa na powrocie, ciągle wyglada to słabo.

niebawem sezon sie skończy, ja ciagle w kotłowni.

może ktos poprowadzi mnie za rękę..żona bez przerwy wkurzona - ty znowu do piwnicy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, przemo79 napisał:

może ktos poprowadzi mnie za rękę..żona bez przerwy wkurzona - ty znowu do piwnicy..

Spokojnie,  z czasem będzie uradowana kiedy wyjdziesz z piwnicy. Kiedyś gapiłem się w płomień na retorcie a teraz w analizator i prostuję wykresy. Never Ending Story. Podobno są dwie rzeczy na które można gapić się bez końca. To ogień i tyłek kobiety. Dziwisz się że żona wkurzona ?

  • Zgadzam się 1
  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, przemo79 napisał:

to moze ja jestem jakims głąbem, czytam, testuję, z ustawieniami walczę od listopada.

pojawiła sie nawet pompa na powrocie, ciągle wyglada to słabo.

niebawem sezon sie skończy, ja ciagle w kotłowni.

może ktos poprowadzi mnie za rękę..żona bez przerwy wkurzona - ty znowu do piwnicy..

Jaki palnik masz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest odpowiedź : ) . 

Edytowane przez TIMON120777
niepotrzebny cytat poprzedniego posta
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@przemo79 . Czy masz pewny groch , czy próbowałeś innego zasypac . Czy masz pewnosc że palnik szczelny . Co tam się dzieje ? Wstaw fotki jak to się pali z opisem jaka aktualnie była moc . Daj pare wykresów to coś tu się zdziala . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

palnik - raczej szczelny. ostatnio rozbierałem, czyściłem. groch- raczej ok, palę nim juz drugi sezon. korzystając wcześniej ze sterownika dwustanowego było ok.

tak to wyglada..

13 zrzut.png

Edytowane przez przemo79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W sofcie 2.45 jak zrobić żeby częściej i mniejsze dawki paliwa podawał.i jeszcze dmuchawa  rms120  41wat jakie ust na początek (skala i powietrze)

Wydaje mi się że długo leży eko na palniku (ekoenergia) i spieka.went jest na 1-100 powietrze 19-43

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.