Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie nie ale myślę że takie coś by się przydało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewody są dobrze podpięte.Sprzęgiełko jest ok.

Po wyłączeniu sterownika i ponownym włączeniu siłownik otworzył zawór.

W marcu był instalacja robiona i działał bez żadnych problemów aż do świąt.od świat już miał 2 razy taką sytuację że siłownik łapał zawieche i ignorował polecenia sterownika.pomagalo wyłączenie sterownika i ponowne włączenie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ja montowalem silownik,tak mocno"zamocowalem" szrubik w srodku,že jedno kolko sa w przekladni silowniku jednocesnie zablokowalo-chwile dzialalo,chwile tylko w jedna strone.Rozmontowalem silownik,porownalem przewody i szmiga stale.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Do czego ta informacja czas etapu ? na panelu , wolal bym zeby bylo   T. PODAJNIK 3.4itp.Temat i prosba do Tomka, moze sie tu pokaze i skomentuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam adamnowakowski .T. Podajnik czyli co? Temperatura podajnika?  Mialem napisac P.3,4  sek itd. ta informacja sie wyswietla na ster., a panelu nie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowej wersji oprogramowania P. x.x oznacza wyliczony czas podawania.
Chyba że min i max czas podawania jest taki sam to wartość zawsze będzie jednakowa. Domyślnie jest to min 3 max 5 s podawania.
Gdzie znaleźliście parametr t. podajnika? Ja go i siebie nigdzie nie widzę w wersji 2.45 albo jestem ślepy.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiadomo ze to PXX to czas podawania ,ale nie ma tego na wyswietlaczu na panelu , o to mi tu chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie posty i reakcja moderatora na tematy lekko z boku wątku skzp ustawienia-porady zachęciły mnie do założenie w ramach forum klubu SKZP-02 Użytkownicy. Nie wiem jak to wyjdzie, bo to moje "raczkowanie" ale zachęcam i zapraszam.

Klub dla użytkowników sterownika SKZP-02. Oczywiście do klubu i dyskusji zapraszamy także przyszłych użytkowników, sympatyków jak również sceptyków w/w sterownika. Dyskutujemy nie tylko o samym sterowniku, ale także o dookólnych zmaganiach, sukcesach, codziennej pracy sterownika. Jest możliwość zakładania nowych wątków tematycznych w obrębie klubu. Zapraszam !!!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwna przypadlosc... Krater na palniku i pelen popielnik niedopalek.. 3 dzien juz sie mecze.. zobacze czy aktualizacja pomoze.. ale w cholere nie moge wykminic o co chodzi.. potencjal ustawiony powietrze rowniez.

Wegiel kupiony lokalnie . Kalorycznosc ok 28-30. I czuc to jak otwiera sie drzwiczki. Taka tez jest ustawiona na sterowniku. 

Potencjal ustawiony z przesypu 15.4 powietrze ustawione z obserwacji plomienia i zadymienia.. dmuchawa 80w 3-47 otwarta klapka na max, powietrze ustawione na 20-70.

Podawanie 5-25 sek moc palnika 25kw.

 

 

 

 

Edytowane przez Listekcr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, od trzech tygodni jestem posiadaczem pieca na ekogroszek Malina 12kW z sterownikiem SKZP-02 w nowym domu w trakcie wykańczania więc wszystkiego się uczę dopiero. Po krótce o instalacji. Jak wspomniałem piec Malina 12kw z małym palnikiem sv200 (10kw), grzejniki na zaworze 4D z siłownikiem Afriso, podłogówka na zaworze termostatycznym, i bojler 200l wszystko na osobnych pompach. Pompy kotłowej brak, zamiast tego cały czas chodzi pompka CWU. Temperatura na piecu 52°C, temperatura powrotu 49°C. Temperatura w domu ~15°C (okna w dzień uchylone, w nocy na mikro żeby tynki dosychały). Dom 113m2 z garażem i kotłownią na jednym poziomie. Ściany ocieplone styropianem 15cm, podłogi 10cm, dach wełna 30cm.

Problem śpiewającym się groszkiem i jednocześnie chyba całymi niedopalonymi kawałkami. Oprogramowanie 2.37, skala wentylatora 18-60. Dmuchawa 40W. Dla 20% ustawione 1 dla 100% 60. Na pełnej mocy płomień idzie prosto na przeciwległą ściankę prawie ja dotykając jak na filmikach. Potencja podajnika 6,2 (taki wyszedł po spaleniu całego podajnika, z przesyłu niby 4,9). Ekogroszek z lokalnego składu, ponoć 26MJ. Aktualnie ustawiłem na 27MJ żeby sprawdzić czy będzie się lepiej spalał. Czas podawania 6s. Spalanie dobowe ~18kg. 

W dobrym kierunku idę z tym niedopalonymi węglem czy jednak regulować ilość powietrza? 

fa83835a4711dc88med.jpg

 

6f54f31ff3e3e549med.jpg

Edytowane przez chudybws
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Listekcr napisał:

Mam dziwna przypadlosc... Krater na palniku i pelen popielnik niedopalek.. 3 dzien juz sie mecze.. zobacze czy aktualizacja pomoze.. ale w cholere nie moge wykminic o co chodzi.. potencjal ustawiony powietrze rowniez.

Wegiel kupiony lokalnie . Kalorycznosc ok 28-30. I czuc to jak otwiera sie drzwiczki. Taka tez jest ustawiona na sterowniku. 

Potencjal ustawiony z przesypu 15.4 powietrze ustawione z obserwacji plomienia i zadymienia.. dmuchawa 80w 3-47 otwarta klapka na max, powietrze ustawione na 20-70.

Podawanie 5-25 sek moc palnika 25kw.

 

 

 

 

Musisz zobaczyć jak jest z modulacją, bo możesz mieć źle wyregulowane powietrze. Z jednego końca dmucha za bardzo i się kopiec zapada, a z drugiej za słabo i przesypuje. Może się tak dziać np. przy grzaniu CWU. Zdalnie można pomóc tylko o tyle ile dostajesz informacji. Musisz obserwować, czyli zrób sobie jakiś barek w kotłowni ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, chudybws napisał:

Cześć, od trzech tygodni jestem posiadaczem pieca na ekogroszek Malina 12kW z sterownikiem SKZP-02

Ja mam piec malina 19kW i dmuchawę 40W. Skali nie zmieniaj, a powietrze ustaw 10-70. Pokaż wykresy z 6 i 12 godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, chudybws napisał:

skala wentylatora 18-60. Dmuchawa 40W. Dla 20% ustawione 1 dla 100% 60.

Taką skalę to można ustawić dla 15 KW. Na początek ominąłbym skalę, czyli ustawić 1-100, a powietrze 18-45. Ładnie dostroić, i według tego co wyjdzie ustawić skalę. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, pochłaniacz napisał:
18 godzin temu, chudybws napisał:

skala wentylatora 18-60. Dmuchawa 40W. Dla 20% ustawione 1 dla 100% 60.

Taką skalę to można ustawić dla 15 KW. Na początek ominąłbym skalę, czyli ustawić 1-100, a powietrze 18-45. Ładnie dostroić, i według tego co wyjdzie ustawić skalę. 

Dobry pomysł. Pospieszyłem się z moją poradą. Najlepiej zacząć wszystko od początku, ale wykresy by się przydały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykresy nie chcą mi się pobrać w aplikacji, cały czas po kliknięciu każe Czekać bez rezultatu. Najwyżej zrobię jutro zdjęcia jak będę na budowie. Powietrze ustawiałem bez skali najpierw, później przeniosłem to uwzględniając skalę. Wyntylator bez skali startuje od 18%.

 

Edit: jakimś cudem oo pół godziny odpalaniu aplikacji od nowa udlao mi się pobrać wykresy z wczorajszego dnia. Między 12 a 21 byłem na budowie i co jakiś czas otwierałem i zamykałem okna ?

450a864f8f351b02med.jpg

Edytowane przez chudybws
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.