Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

@Szymek00 napisz jeszcze jaką masz dmuchawę. Będzie łatwiej określić ustawienia powietrza na poczatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ThomaSz napisał:

@Szymek00 napisz jeszcze jaką masz dmuchawę. Będzie łatwiej określić ustawienia powietrza na poczatek.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
00:06 / 01:00
LIVE
 
An error occurred. Please try again later
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Tap to unmute
Learn more
 
 
Advertisement
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

40watowa

16115195390123321774328594745018.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to ze twoja dmuchawa ma 40w więc dół musisz dać sporo do góry. Myślę że tak 10-12% na początek i obserwować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Szymek00 napisał:

 Dodam że nie posiadam na te chwilę zaworu 4drogowegoimageproxy.php?img=&key=9b7bfd50dd0619f5 itp... jedna pompa na kotle . Zawór i pompa do bojlera do założenia w planach na wiosnę.

IMG_20210124_200051.jpg

 

 

 

Mieszacza ani pompy kotłowej nie ma, a powrót ładnie dogrzany. Zapewne na grzejnikach są zawory termostatyczne, więc i te dwa dodatkowe gadżety w instalacji są zbędne. A co to za groch jest spalany? Pytam tak z ciekawości żeby czasami na niego nie trafić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak są głowice  na wszystkich grzejnikach prócz łazienki. 

 

 Groszek kupuje od lokalnego sprzedawcy z tego co wiem to .KWK Sośnica .  

 

 

Zmienię nadmuch a  moc palnika ? Pozostawić na min 15..max 95 ?? 

 

 Co do montażu zaworu i pomp łudzę się że troszkę zaoszczędzę na spalaniu ...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40W dmuchawe,to ina bajka.Dol 15-20 gora 45-55 do 16 KW mocy.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 80W to powietrze na dole masz coś około tego co powinno być ale na górze to powinieneś mieć około 20 do 25 max. Wychodzi z tego że albo masz zle obliczony potencjał albo błędnie wpisaną korektę paliwa albo może masz przesłonę na dmuchawie i jest ona w znacznym stopniu przysłonięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów szanownych.Mam pytanko.Czy ktoś z Was używa w sterowniku funkcję Wentylator-Czujnik Halla a jeśli nie to wie jak to ustawić ? Mam w sterowniku dodatkowe gniazdo z tą funkcją oraz dmuchawę dostosowaną pod sterownik.Jakby ktoś wiedział to może na priv pisać.Tu nie widzę  czy ktoś ma tą funkcję i pisze o niej więc może nie ma co tu zaśmiecać i zajmować miejsca bo mało kto używa hallotronu lub wcale.Może  jest gdzieś inna zakładka o hallotronie ,a ja nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pawlicho napisał:

Z pompą kotłową to wiem, już wiele się o niej naczytałem wcześniej. Ale z tego co piszecie wynikałoby że nie posiadanie pompy kotłowej jest błędem w instalacji. A może jednak taka funkcja pozwoliłaby na nie posiadanie pompy?

Żeby nie było, nie kłócę się, dyskutuję bo chcę zrozumieć ;)

Proponuję zajżeć na YT kanał Afriso.

Można się sporo dowiedzieć na temat zaworów 3d i 4d jak je dobierać, gdzie montować pompy i zawory zwrotne. Jest tam wiele ciekawych i pomocnych informacji na temat instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, FAFAŁ napisał:

żadną funkcją nie poprawi się pracy instalacji . skzp ogarnia grzanie wody która musi płynąć przez kociol. I tu sie robi problem gdy woda w kotle jest szybko zagrzana , no bo ster schodzi z mocą w oczekiwaniu na kolejne grzanie wody .  chyba nie musze pisac co się na wykresie robi :) .

No i właśnie, jak się pewnie domyślasz, to jest mój problem, bez ograniczenia modulacji, grzeje jakiś czas na 100% szybki zjazd do minimum po chwili w czuwanie szybki przyrost mocy i tak w kółko. Po ograniczeniu mocy kotła ładny falujący wykres nawet do minimum nie schodzi, ponad to czyściej w kotle i mniej opału idzie.

4 godziny temu, FAFAŁ napisał:

Czasem można sie ratować puszczeniem wody przez najbliżej położony grzejnik by podgrzać powrót .  czasam leci non stop grzanie cwu .A czasem mozna wykorzystać jesli się ma więcej połączeń kotla i zapiac dodatkowa pompe mieszajaca wode w kotle . I żadna funkcja w sterowniku nie wyprostuje kreski na wykresie jesli instalację ma się klopotliwa . Trzeba pamiętać ze na palniku jest węgiel który musi mieć czas by się rozpędzić no i wyhamować . Gdyby tu był gaziutek to była by szansa :)

Więc jedyne co zostaje to poprawa przepływu , zmiana biegu pompy , demontaż głowicy i inne cudeńka . ale to i tak będzie działanie na instalacje nie sterownik . 

Puszczenie wody przez grzejnik to półśrodek taki jak ta funkcja, jednym się przyda innym nie. Sterownik zakłada że można nie posiadać pompy kotłowej (z resztą sterowanie nią, o ile się nie mylę, nie pojawiło się od razu w sterowniku) czy tez bojlera więc czemu by tego nie rozszerzyć?

Dodatkowa funkcja nikogo nic nie kosztuje, a przerobienie instalacji już tak. Tak jak mówiłem pompę kotłową założę, przemęczę się do wiosny i tyle, z resztą ze zmianą modulacji nie ma jakoś dużo roboty.

Nie ma już chyba sensu ciągnąć ten temat...

A co uważacie, o ile nie zostało to już wprowadzone, aby po tym jak zadziała czujnik termiczny kotła, siłownik otwierał mieszacz, nie koniecznie całkowicie, aby na instalację poszła cieplejsza woda, chyba lepiej jest mieć 30st w domu niż przegrzany kocioł?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szymek00 Otworz,lub sejmi ta klape z wentylatora i przy 80w cos kolo 7-9/23-28 i jesli na wylocie wentylatora klapke z przeciwaga,otworz ja tež na stalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, ThomaSz napisał:

Przy 80W to powietrze na dole masz coś około tego co powinno być ale na górze to powinieneś mieć około 20 do 25 max. Wychodzi z tego że albo masz zle obliczony potencjał albo błędnie wpisaną korektę paliwa albo może masz przesłonę na dmuchawie i jest ona w znacznym stopniu przysłonięta.
 

 Teraz dokładnie zmierzyłem potencjał wychodzi 15.36 na godzinę 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy zdałby tu egzamin wentylator komputerowy 12cm lub 14cm po podłączeniu odpowiedniej pary przewodów (zdaje się że czarny i czerwony).
Pytanie tylko jakie obroty rejestruje fabryczna turbinka.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po zmianie ekogroszku (niby premium 28MJ ) mam problem z jego ustawieniem popiół ma spieki koksowe i żużlowe ;/

obecne ustawienia :

wentylator : 6-26

powietrze :27-94

do dmuch :0

opóźnienie powietrza: 8

korekta : 3%

Moc kotła 25kW

modulacja : 10-70

 

26-01.2.jpg

26-01.jpeg

20210125_193758.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.