Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, DarekDaro76 napisał:

Co Wy na to

jak najbardziej za . uciekaj z tej rynny najdalej jak się da :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jescze 4 miesiace potestuj retorte :-) Dla mnia tylko nadmuch,jak zawsze.W srodku dobre,no na dole lub gore jest problem...

Á,widac 12-26 KW,užywanych isto srednio na 5....

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rynna spr witkowski 

dmuchawa dm80

Jsk jest ciepło to kocioł idzie w czuwanie bo mam piec 25kw na 100m2 

Ale nie przeszkadza mi to

20210110_192328.jpg

20210110_192338.jpg

20210110_192402.jpg

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, FAFAŁ napisał:

uciekaj z tej rynny najdalej jak się da :)

Ja mam już prawie 4 lata i jest super. Wszystko zależy jaka konstrukcja palnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@8010 stalkota konstrukcja niby podobna a inna :) ten kawał żeliwa jaki Ty masz tak wiele może zmienić . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, 8010 napisał:

Rynna spr witkowski 

dmuchawa dm80

Jsk jest ciepło to kocioł idzie w czuwanie bo mam piec 25kw na 100m2 

Ale nie przeszkadza mi to

20210110_192328.jpg

20210110_192338.jpg

20210110_192402.jpg

Bardzo ładny wykres. Temperatura kotła co prawda niska... Podpowiedz jak ustawiles naweglanie i powietrze w rynnie... Chodzi mi czy patrzyłeś na płomień czy na to kiedy przestaje kopcic. O retorcie jest tego mnóstwo o rynnie nie znalazłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, FAFAŁ napisał:

@8010 stalkota konstrukcja niby podobna a inna :) ten kawał żeliwa jaki Ty masz tak wiele może zmienić . 

Pamiętam że ktoś próbował przeróbek i nie bardzo to wyszło. Oprócz deflektora / podkowy / na palniku, mam jeszcze powietrze wtórne na tych zgrubieniach po bokach w przedniej części.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam sierściucha z Stalkotu, dokupiłem do niego podkowę z apr, ale oczywiście słabo tam pasowała, i dym przelatywał, trzeba było uszczelnić trochę wełną.

Szkoda, że rynna Witkowskiego nie ma zapalarki, bo fajna opcja by była jak mój obecny sierściuch odmówi spalania paliw.

Edytowane przez ByCygano
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, DarekDaro76 napisał:

Bardzo ładny wykres. Temperatura kotła co prawda niska... Podpowiedz jak ustawiles naweglanie i powietrze w rynnie... Chodzi mi czy patrzyłeś na płomień czy na to kiedy przestaje kopcic. O retorcie jest tego mnóstwo o rynnie nie znalazłem

Temp. Niska bo nie mam potrzeby więcej. W domu gorąco. Jak powietrze min. ustawisz żrby nie kopciło to wtedy max takie żeby nie było jak w kuźni tylko spokojny ogień. Podawanie w auto 4s. Jak to masz z grubsza opanowane to wtedy dodajesz albo ujmujesz kaloryczność żeby płomień nie był zbyt blisko ślimaka. 

Nie ukrywam że jak jest cieplej to piec się potrafi odstawić / mam duży piec jak na moje potrzeby / tym bardziej że jak mi się termostaty zamkną to nic na to nie poradzę. Po prostu nie mam wtedy odboru.  Dużo też zależy od opału. Paliłem kiedyś miałem z trocinami, czystym miałem, grochem, pelletem, brunatnym.

Moja rynna spali wszystko :)

W moich warunkach klimatycznych / kuj-pom / kupuję aktualnie groch ze składu workowany. Nie wiem ile ma kalorii ale dobrze się pali już drugi rok.

8 minut temu, ByCygano napisał:

No ja mam sierściucha z Stalkotu, dokupiłem do niego podkowę z apr, ale oczywiście słabo tam pasowała, i dym przelatywał, trzeba było uszczelnić trochę wełną.

Ja mam też przerobionego:

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/27413-przeróbki-pieców-miałowych-na-podajnikowe/

Na foto jak paliłem trocinami z miałem :)

Teraz nie chce mi się bawić w mieszanie i przesiewanie i palę grochem. W piwnicy stoi drugi nowy kocioł. Jak ten nie daj Boże padnie to tylko stawiam nowy na podstawkę i znów będzie śmigał. Stary ma już prawie 15 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie :)

Modulację w minimum ustawiam na 20. Po wyjściu i zapisaniu na dole pokazuje 19 :) Czyli ile jest ustawione, 20 czy 19? To jakiś błąd oprogramowania? Czy może ktoś sprawdzić czy ma tak samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popo76.Nie przejmuj się.Jest wszystko w porządku.Tak nieraz jest.U mnie na 30% modulacji pokazuje 29%.Powietrze reaguje normalnie jak na 30%.Możesz to sobie sprawdzić w korektach powietrza i w blokowaniu modulacji na 20%.

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 8010 napisał:

Temp. Niska bo nie mam potrzeby więcej. W domu gorąco. Jak powietrze min. ustawisz żrby nie kopciło to wtedy max takie żeby nie było jak w kuźni tylko spokojny ogień. Podawanie w auto 4s. Jak to masz z grubsza opanowane to wtedy dodajesz albo ujmujesz kaloryczność żeby płomień nie był zbyt blisko ślimaka. 

Nie ukrywam że jak jest cieplej to piec się potrafi odstawić / mam duży piec jak na moje potrzeby / tym bardziej że jak mi się termostaty zamkną to nic na to nie poradzę. Po prostu nie mam wtedy odboru.  Dużo też zależy od opału. Paliłem kiedyś miałem z trocinami, czystym miałem, grochem, pelletem, brunatnym.

Moja rynna spali wszystko :)

W moich warunkach klimatycznych / kuj-pom / kupuję aktualnie groch ze składu workowany. Nie wiem ile ma kalorii ale dobrze się pali już drugi rok.

Ja mam też przerobionego:

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/27413-przeróbki-pieców-miałowych-na-podajnikowe/

Na foto jak paliłem trocinami z miałem :)

Teraz nie chce mi się bawić w mieszanie i przesiewanie i palę grochem. W piwnicy stoi drugi nowy kocioł. Jak ten nie daj Boże padnie to tylko stawiam nowy na podstawkę i znów będzie śmigał. Stary ma już prawie 15 lat.

Mam prośbę. Jak będziesz miał czas jutro czy kiedykolwiek mógłbyś zrobić foto jaki masz płomień na 10 proc modulacji i na 100? Będę bardzo wdzięczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zapomnę to podeślę

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj podłączyłem do sterownika czujnik temperatury pokojowej do sterownika. Ustawiłem temperaturę komfortową na 23,5 i histerezę na 0,5 stopnia, w ustawieniach wybrałem pracę w trybie komfortowym. Czujnik temperatury pokojowej pokazywał 23,3 stopnia i tyle faktycznie było w pomieszczeniu a za mieszaczem było 27,7 stopnia (sterowanie pogodowe). Po jakiejś 1,5 godziny pracy sterownik zaczął podnosić temperaturę za mieszaczem do 33,2 stopnia. Więc musiałem wyłączyć obsługę czujnika bo bym się ugotował w domu.

Czy da się da tak podłączyć żeby sterownik korygował temp za mieszaczem względem także temp z czujnika pokojowego?

Może coś źle ustawiłem albo nie włączyłem jakiejś opcji w sterowniku?

Czy muszę dokupić Panel pokojowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spadła temperatura w pomieszczeniu dlatego podnosił temp. żeby dogrzać, ma to priorytet nad temp. zewnętrzną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale temperatura według czujnika pokojowego wynosiła 23,3 stopnia czyli mieścił się w histerezie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz ustawione 23,5 plus 0,5 daje 24st. sterownik przy 23,3 widzi że jeszcze nie dogrzane i podnosi temperaturę za mieszaczem tak to działa jak dojdzie do 24 zacznie obniżać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozecie cos powiedziec o takim zachowaniu sterownika , bo cos mi tu nie gra z plunnoscia pracy sterownika .np.ustawiona temp/na piecu 55 dociaga do 55 i mod.70%.

chart (5).jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie bylo kaganca,chodzil by na 100%.Sredna moc okolo 60,nie dziwne trzymac 70 kiedy temp.55.Delta szalona,temp,zasilania,temp.kotla tež,wiec jak ma robic.Mam take uczucie,že sterownik jakby moduluje siebie nadal,tylko moc realna zostaje na kagancu.

Nie bylo ci liepiej z dolnym kagancom?

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bercus   to dac ile ? mam teraz 10  .Dam na poczatek 20 i zobacze .

Ochrone powtotu musze sprawdzic jak jest.                                                                                                                                                                                                                                      

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak u siebie wylacze pompę CWU na stałe to mam takie same wykresy. Znaczy że temp zadana jest przebija na następnie zanim spadnie mija kilka minut i spada gwałtownie grubo poniżej zadanej. Jak widać w kotle jest stale mieszaną to modulacja średnia modulacja z ostanich 2h, 6h i 12h jest na poziomie 16%

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, DarekDaro76 napisał:

Jak będziesz miał czas jutro czy kiedykolwiek mógłbyś zrobić foto jaki masz płomień na 10 proc modulacji i na 100?

Pierwszy filmik modulacja ok.35%a drugi ok.15%. Na początku 1 filmiku jest dodmuch przy podawaniu. Płomień nie jest istabilizowany bo tylko na chwilę oszukałem sterownik żeby podniósł moc. Nie patrz na brudny kocioł bo nie czyszczony od ok 1.5 miesiąca  :)

10% nie zrobię bo musiał bym przestawić temp.zadaną na 80 st czekac na ustabilizowanie i sauna w domu. U mnie przy tych temp. Średnia modulacja to max 15%

Edytowane przez 8010
  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.