Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Alf   gore gore .falowanie sie w miare ustabilizowalo   mieszka ?

chart (1).svg

1 godzinę temu, Kijasr napisał:

cena duza, jak dlawiki to wszystkie by bylo profesjonalnie ale to moje zdanie 

Alf tak jedzie 

chart (3).jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spalanie 33kg jeszcze musze ustawic liczenie opalu ale to zrobie jak wgram najnowsze opr.bo ponoc cos poprawiono liczenie .Teraz mam 2.28

chart (1) (4).svg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem właśnie instrukcje z SKZP-5 i jedna rzecz mnie zmartwiła, zostawiono stary rozmiar wyświetlacza. Wzrok już nie ten, paluchy grube, przydałoby się tak z 7-8 cali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba dokupić telewizor 55 cali w takim przypadku :)))

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawelll ja mysle ze bez problemu by sie dalo podlozyc wiekszy tylko cza miec na uwadze gwarancja pada , ale cos za cos

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft 2.43. Ustawiać parametr stabilizacja? Jeśli tak to na ile?
Opłaca się włączać funkcję czyszczenia palnika? Daje to coś? Jeśli tak to na ile ustawić? Palnik SV-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczów. W zeszłym tygodniu dotarł do mnie sterownik skzp-02, nie zdążyłem jeszcze go zainstalować ale tak na szybko przeglądałem sobie opcje i zauważyłem że w menu podajnika, paliwo nie mam możliwości wpisania kaloryczności opału, mogę ją tylko zmodyfikować poprzez zwiększenie bądź zmniejszenie korekty dawki paliwa ver. softu 2.37. I stąd moje pytanie czy coś się zmieniło w oprogramowaniu czy u mnie jest coś nie halo?? Ewentualnie jak włączyć tą opcję?? Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hosetarki Przy ustawianiu korekcji pokazuje zaraz kalorycznosc.

@popo76 Najpierwszej bym dobro ustawil z wylaczonymi tymi funkcjami i potym možno eksperymentowac.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bercus tak tylko jak oglądam filmy na YouTube to widzę że można było wpisać sobie ręcznie kaloryczność a teraz powiedzmy ustawi mi z automatu na 24MJ a ja np. mam opał o kaloryczności 26-27MJ i żeby sterownik wskazał taką wartość to muszę podnieść korektę paliwa na np. +5%, tak ma być? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korekte do minus,kiedy wieksza wartosc MJ.Wiecej kalorii,do stejnej mocy mniej wegla.  i jak pisze,w menu korekty sterownik pokazuje aktualna kalorycznosc dla ustawionej korekty,tylko w jednym testowym sofcie temu tak nie bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam SZanowne grono.Wgralem nowy soft 2.43 do stera a do panelu 2.41.Jes tu ktos w stanie powiedziec co w tym sowcie 2.43 jest inaczej a mianowicie bo nie ma nigdzie o tym informacji .

1.Palnik - opcje - zapalarka jak to ma dzialac gdzie sie podlacza sterowanie?                                                                                                                                                                                                         2.Paliwo-tu powazna zmiana nie ma ust.kalorycznosci i kor.daw.paliwa , jest tylko kor.daw.paliwa z auto.kal.paliwa jak to sie ma do starszego opr.                                                                              3.Palnik - podajnik tu tez zmiana pot;pod.zostal po staremu  doszlo czas pod.min i czas pod. max.mialem wczesniej 5 sek jaka wartosc dac jest teraz 2na 10  zostawic tak jak fab.ustawienia.           Z gory dziekuje za podpowiedz.                                                                              4.Znikla pompa kotlowa opcja ?                                                                                                                                                                                                                               

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez marekd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, popo76 napisał:

Soft 2.43. Ustawiać parametr stabilizacja? Jeśli tak to na ile?
Opłaca się włączać funkcję czyszczenia palnika? Daje to coś? Jeśli tak to na ile ustawić? Palnik SV-200.

Testowałem stabilizację począwszy od 30s,  a skończywszy na 5min. Na początku niewiele dawało, a na końcu wzrastało spalanie. U mnie nie bardzo działa ta funkcja. Co nie znaczy, że nie zadziała u Ciebie. 

Czyszczenie palnika mam ustawione na 10s, co godzinę.  W większości palnik chodzi na małych mocach, i dlatego używam tej możliwości.

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też testowałem niedawno stabilizację - różne czasy.Niestety też wzrastało mi paliwo.Gdy po tygodniu z tą funkcja się skapowałem że spalanie wzrosło choć były podobne temperatury, stabilizację wyłączyłem i spalanie wróciło do normy.Mam jednak włączone opóżnienie powietrza na 23s i do dmuch na 6.Czyszczenie palnika wyłączone ze względu na bardzo małą ilość popiołu (Sobianek Lew 27-29 Mj) i dobre spalanie na retorcie.Kocioł od 23 września do dzisiaj był czyszczony dwa razy(czas czyszczenia około 40 min kocioł seko max le 24 kw).W worku na popiół jest taka mąka tylko.Ciekawostka jest taka że sąsiad ma też kocioł na ekogroszek tylko inny groszek i dziwi się czemu ma tyle popiołu jak wystawia do odbioru,a ja mam prawie nic.Gdy wszedł do kotłowni i zobaczył to w worku i kocioł zaniemówił.Pewnie większość z Was może mi nie wierzyć,ale tak jest.Parę fotek poniżej dla czytających i pomagających na tym forum.Skzp-02 jest jednym z dobrych sterowników jakie znam.

20210110_163629.jpg

20210110_164029.jpg

20210110_164119.jpg

20210110_163654.jpg

20210110_163931.jpg

20210110_163708.jpg

20210110_163817.jpg

20210110_163919.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już się poddaje. Palnik rynnowy. Dmuchawa WPA X6Jak ustawię stosunek powietrza do węgla tak żeby nikt kopcilo to przebija temp i dużo więcej pali. Jak płomień jest i trochę kopci jest Ok. Zastanawiam się nad zmiana na retortowy pomimo że ten używam niespełna 4 miesiące. Co Wy na to? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka rynna? Może za dużo powietrza max.

Ja mam apr i nie narzekam.

Dużo zależy od opału i warunków na dworze. 

Edytowane przez 8010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rynna właśnie taka. Zastanawiam się nad regulatorem ciągu kominowego....ale wątpię czy to coś pomoże. Jaką masz dmuchawe do swojej rynny i powietrze? 

IMG_20210110_182507.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.