Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli przy danych ustawieniach kocioł kopci, to nie pytaj się na forum ile mają inni tylko ustaw tak żeby nie kopciło. Nikt kolego nie zrobi tego za Ciebie. Ustawienia innych nic Tobie nie dadzą.

  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, potencjał wyliczony z przesypu i że wzoru. Węgiel to 27-29 mj, wpisałem 27.

Kocioł mam 5 klasy. Defro, 15 kw

Jeśli kopci to podnieśc dół?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wpisz 28 i nawet więcej , musisz doprowadzić do stanu aby się ładnie spalało i nie kopciło nie ma innej drogi na skróty za dużo węgla to i kopci znów za mało to płomień biały syczy i temu podobne równowaga gdzieś jest tylko musisz ją wychwycić uwierz że da się to zrobić no chyba że węgiel super spiekający to wtedy już niezła jazda jest .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdy doszedłem do tego, że przy ustawieniu dołu przy 27 już nie kopci a górny to 45 i trochę przebija temperaturę, to górę obniżyć czy podnieść?

Edytowane przez przemo79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnia 27 dole za dužo,i 45 w gorze za malo.Wypalasz potym dole,co niedopaliles na gorze i z tego powodu przy spadku kopczy.WPA 07 przy ustawieniu do 50% nie ma drajwu.U mnia przy ustawieniu maxa 52% wzrast obrotow w calkowym zakresie leniwy,kiedy jest 53,cos sa zmieni i szmiga calym zakresom inaczej.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WPA 07 w okoliciu min.+ -20/max.50+  Ja mam min.17-18 max.53, i 10/90. Kiedy ustawiam gore 52 i zamiast 90ki 100,nie to same zachowanie jak 53/90.I mialoby + - byč.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam., zapytam o taka kwestje kociol ustawiony na 55,8 w sumie 55 bo wl. kor.pog..na piecu naciagniete 57,2 , a mod. 60 % , na palnik wali dalej opal , troche bez sensu .Dynamika -1 .Po czyszczeniu pieca w spalanie dobowe wzroslo ?.zobaczymy czy po 24 godz. cos sie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbu tą modulację zawęzić, daj te 50 i poczekaj godzinę. Chodzi o to żeby nie bujało za bardzo góra/dół. Mam ustawione 20/50 i dynamikę 0 tyle że niekoniecznie u ciebie będzie dobre. Teraz nie ma mrozu to górę można przyciąć. 

Edytowane przez alf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dalem  temp. na kotle na dol walczy na mod.50 ciekawe czy podniesie i kiedy

dochodzi do zadanej nawet wiecej ,pochodzi jakis czas w mod 19 do tak mam naj mniej no po czasie idzie na te 50 i walczy i tak w kolko .wczesnij mod byla jak lagodne gorki teraz przez godzine po zmiejszeniu mod na 50 to rysuje trapezy , to tylko info .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy temp. ok zera ciepłomierz pokazuje 6 kw na instalacji wtedy mogę zablokować modulację na 30 % i kocioł pracuje bez wahania temperatury. To jest mój punkt odniesienia. W automacie modulacje daję 20/50 i temperatura kotła trzyma się +/- 1 st. Jak skoczy C.W. to po spadku łagodnie dochodzi do zadanej bez szarpania. W razie większych mrozów wystarczy przesunąć modulację do góry i tyle. Niby proste ale.....każda instalacja inna.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motto to kazda inst.jest innna ta co tu jest u mnie jest z ery mezzoicznej i nic nie moe przerobic bo dom jest o d dziadka .i tak sukces ze jest piec z podajnikiem .Stary dom nie ocieplony i w sezon okolo 8 t. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry, mam pytanko jak mam kocioł 25kw bodajże 6m2 płyty grzewczej to czy będzie jakiś problem jak wpakuje mu sv200 12kw ? Będzie to dobrze grzało ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alf ten dom tez ma ze 100 lat ,wilgoc w piwnicy .

Mod. jest teraz 19 dam 25 ide dac

Dane na 25 MOd zobaczymy .

Alf nieszkasz na Slasku , a mozna wiedziec gdzie dokladnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.