Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, leskoc napisał:

Witam. Od 3 miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem tego sterownika. Większość ogarnąłem z pomocą tego forum, za co bardzo wielkie DZIĘKI. Dzisiaj jednak zauważyłem ciekawą rzecz. Mam ustawioną na piecu temperaturę 60*, a dzisiaj mam na sterowniku 60,7*. Zmiana ustawienia temperatury jest co 1*. Czy ktoś wie skąd to się wzięło? Jak zmieniam temperaturę to wartość zmienia się o 1*, a te 0,7* pozostaje.

Pozdrawiam

Proszę to sprawdzić, jeżeli nie jest to wynikiem działania korekcji pogodowej, to jest to błąd softu, który zdarza się w nowo zakupionych sterownikach. Wygląda to na brak przywrócenia do ustawień fabrycznych po wgraniu najnowszego oprogramowania. Jeśli to jest ten problem, to po przywróceniu ustawień fabrycznych będzie już normalnie pokazywał temp. zadaną kotła.

p.s. w ciągu ostatniego miesiąca spotkałem się z kilkoma taki przypadłościami nowych sterowników.

  • Lubię to 1
  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, gaizka2 napisał:

Co to jest za parametr ? Na co wplyw ? 4b7380454ca8e3f1b4e300c5b0fc2e32.jpg

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

 

16069837555586547148409262542749.jpg

To jest tzw kaganiec. Oznacza to że przy 100 proc modulacji będziesz miał nadmuchane  60 max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ustawienie(wyciecie) skaly w ktorej nastepnie bedzie dzialac parameter nadmuch.W nim bedzie dla twoiho zdjejcja  1% nadmuchu 5% wentylatora i 100% nadmuchu bedzie 60% wentylatora.Jest to dodane z powodu nie užycja szkali nadmuchu przy dužej mocy wentylatorow.Kiedy jest wentylator 90+ wattow,užywalysmy do 100% pracy tylko 5-25 i moc wzrastala,lub spadala,czakala swoich 5% do reakcji nadmuchu.Teraz možemy uzyskac wiecej mniejszych "schodkow"nadmuchu.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest tak że : skala okresla od ile do ile ma dmuchawa działać . Dajesz 1 to 4 .sto to 25 . I tak dmuchawa działać będzie . Zas w powietrze możesz bardziej dopasowac to co masz w skali wybrane .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest podobno zrobione tež na inych sterownikach,lub wybierasz typ dmuchawy i sterownik wytnie szkali zamiast cieba.Tylko kiedy ta dmuchawa nie w menu,lub wyciecie nie pasuje do twojej mocy kotla? Tak jak zrobione tu,jest to lepsze,bo dmuchawy i palniki sa rozne...I možno siebie ustawic prawie 1%mocy i 1% wiatraka.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, arek810316 napisał:

Wiem, że to jest temat o Skzp ale jak ma się to dla sterownika iryd pid fuzzy logic w menu serwisowym jak tam ta dmuchawa  DM 80 jest ustawiona na 1 bieg na 10% a 49 bieg na 50% 

Proponuję poczytać i obejrzeć że zrozumieniem materiały które podsyłają koledzy to zrozumiesz jak to się ma.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Ok , film wiele wyjaśnił. Dziekuje ci za niego:)

Mam taka dmuchawę https://www.ewmar.com.pl/asortyment/wentylatory-i-sterowniki/wentylator-rv13am/

Zastanawiam się czy ktos jest tutaj użytkownikiem takiej dmuchawy ?

Zawsze ustawiałem powietrze w przedziale 5-20 % i na moim "wspaniałym " palniku ekoenergi ekogroszek wypalal się na pyl .

Ustawilem teraz wentylator na 3- 40 % , powietrze dałem 1- 85 % zobacze jaki efekt to przyniesie.

Czy możecie podać zakres powietrza jeśli ktoś ma taka sama dmuchawe ? Chciałem porównać.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli "zawsze" ustawiałeś  powietrze 5-20%, więc czemu dajesz mu teraz zakres pracy 3-40% ?
Wczesniej jakby nie korzystałem z tego kaganca . Jeśli moj wentylator staruje od 3% i praktycznie od 40 % jest jednakowy nadmuch, dałem mu 3-40 . Następnie w nastawach powietrza zakres pracy zadałem 1-85 co przekłada się na zakres pracy po " staremu " 3% - 34%

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korekcja pogodowa jest fajna, ale nie doskonała, przy moim starym dziurawym budynku jak zaczyna wiać, a od wczoraj wichura, że czapkę z głowy zwiewa strasznie wychładza pomieszczenia pomimo, że za oknem robi się, na plusie a w domu temperatura spada.

Brakuje czujnika wiatru i korekcji wiatrowej, od takie moje przemyślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w planach oceplenie stropów i poddaszy, ale za około 2 lata.

Obecie w lipcu mierzone 3 okna na klatce schodowej, i do dziś nie wstawione, wiec w dzisiejszych chorych czasach wszystko trwa długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, ByCygano napisał:

Brakuje czujnika wiatru i korekcji wiatrowej, od takie moje przemyślenia.

A ja bym chciał żeby w komplecie był soft do nastrajania żony, krata piwa i 0,7 % ;)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, 8010 napisał:

A ja bym chciał żeby w komplecie był soft do nastrajania żony, krata piwa i 0,7 % ;)

I flaszka w trybie administratora :)

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.