Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega pisze "spadl ponižej" ustawionej mocy,to nie bedzie kaganciem,z tego powodu zostaje stac wyžej.Na linii widac przegrzanie i potrzymanie.Tež zbyt dužy nadmuch do malej mocy,spaliny w mocy 5% dluuugo spadaja zamiast spadku i trzymania.O minimu 5% nie mowiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. możliwe bo powietrze dla  min. mam  na 16 % .Zejdę na 11% i będę obserwował bo widzę że pięć zaczął się odstawać. Dzięki za sugestię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o to że zjechał do 4 a jest ustawione 5 . Mi brakuje właśnie tego zejscia tj brakowalo latem , jak pamietam fajniej sobie pyrkal na tych 4 % a i reszta też dobrze działała . Raczej nic to złego ja bym się nie przejmowal . Jeśli jest czysto w kotele , sadza nie rośnie jak szalona , do popielnika nie spadaja żadne kalafiory / popcorny oraz wegle . Palic i się nie martwić .

Screenshot_20201129-115609_SKZP Viewer.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dziwi mnie to, że skoro ja zadeklarowała przedział modulacją 5% -95 %To dlaczego sterownik sam schodzi do 4% . Zmniejszyłem powietrze dla min. mocy jak sugerował kolega bercus  do 7 % z 16% i dalej zjeżdża z modulacją do 4%. Więc nie wiem czy  to jakiś błąd w saftci. Ktoś coś jeszcze coś poradzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilkakrotnie zauważyłem u siebie taką sytuację.  Ustaw 6%, i zobacz czy będzie schodził niżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, mariuss27 napisał:

Ktoś coś jeszcze coś poradzi?

Zwiększ minimalną do 6% wtedy będziesz miał 5% :)

Korzystasz z zewnętrznej strony na której mogą być błędy - weź to pod uwagę. Dla przykładu: zobacz sobie parametr "moc aktualna" na sterowniku i porównaj go z danymi ze strony - nie pokrywają się (u mnie 100% na sterowniku to 15,0kW a na stronie 13,6kW).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na sterowniki pokazuje 4%  ja nie sugeruję się danymi z aplikacji 

Rozumię że mogę podnieść na 6%  i może będę mieć może 5% ale nie o to chodzi . Może  Soft ma jakiś błąd! A to chyba jest poważna sprawa , da się żyć ale po to jest to forum aby wymieniać swoje spostrzeżenia aby twórcy mogli się w tym temacie wypowiedzieć i poprawić jeżeli są to poważne sprawy . Bo ok jak to się dzieje na min. Mocy gorzej jak takie coś będzie miało miejsce na Max mocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bo

5 minut temu, bryan64coll napisał:

Jeżeli jest problem ze sterownikiem, to należy skontaktować się z producentem i zgłosić mu problem - ale to już pewnie zrobiłeś, co nie?

Narazie szukam odpowiedzi na moje spostrzeżenia tutaj bo są tu ludzie którzy mają jakieś doświadczenie i nie jedno już przerabiali . Nie twierdzę że posiadam wiedzę całą na temat tego sterownika bo sam sterownik to nie wszystko. Sterownik musi być dostrojony do instalacji i staram się to robić wdrażającą sugestię innych użytkowników tego sterownika. Jeżeli wyczerpię wszystkie pomysły na pewno zgłoszę się z tym do twórcy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5% z mojej mocy palnika to 0,9 bo moja moc palnika to 18kW z uwagi na to że palnik nie jest w stanie nawęglić rynnę. Odniosłem moc palnika z tego powodu może to i błąd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mariuss27 spoko luzik wyżej nic się nie dzieje . Sterownik nie idzie więcej jak 100. Albo masz starą wersję oprogramowania albo moim zdaniem szczęście :) . Minimalna moc/modulacja może być nawet 4(z tym hmm błędem )  , jeśli ster dobrze ustawiony sam sobie obierze pułap którego się będzie trzymał . 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, bryan64coll napisał:

U mnie na v2,43 ten problem nie występuje - 5% to 5%.

Dlaczego masz ustawioną minimalną moc na 5%?
5% w Twoim przypadku to 0,75kW. Mówią, że minimalna moc powinna być ustawiona na 2,4kW a więc 16%.

Ale dzięki za cenne sugestie  dokonam zmian  może coś wyniosą 

2 minuty temu, FAFAŁ napisał:

@mariuss27 spoko luzik wyżej nic się nie dzieje . Sterownik nie idzie więcej jak 100. Albo masz starą wersję oprogramowania albo moim zdaniem szczęście :) . Minimalna moc/modulacja może być nawet 4(z tym hmm błędem )  , jeśli ster dobrze ustawiony sam sobie obierze pułap którego się będzie trzymał . 

Ale muszę dokonać jakiś korekt bo przy tej modulacją4 % i po zmianach jakich dokonałem po sugesti bercusa  zmniejszenia powietrza o 5 % min. W kotle zaczyna odkładać się sądzą czyli powietrze wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, mariuss27 napisał:

Ale muszę dokonać jakiś korekt

Ogólnie kiepsko Ci instalacja chodzi . Masz góry i doliny lekko tam coś się rowna ale i tak dobrze nie jest . Więc albo bieg pompy wyżej albo co gorsza przy elektroniku wyłączenie trybu autoadaptacji . Musisz zapewnić dobry przeplyw wody by odbierać moc z kotla .

Screenshot_20201129-115145_SKZP Viewer.jpg

Z powietrzem wróć do czasu gdy było twoim zdaniem lepiej i ta modulacja się nie martw .

Edytowane przez FAFAŁ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem się wcześniej  odnośnie stabilizacji modulacji, ale nikt nie zwróci uwagi, ładnie działa przy wzroście modulacji ale zauważyłem ,że nie bardzo to działa przy spadku modulacji miałem ustawione 40, 60, 120 s. Na obecną chwilę wyłączyłem. Jakie są wasze spostrzeżenia w tej kwestii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie ma analizator,nie zaujmuj sie ta funkcja.Staraj o odpowiedne ustawienie nadmuchu min i max,kiedy dobro ustawiasz,stabilizacja pracy dojdzie za tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie miało być lepiej , a jest teraz tyle parametrów do ustawienia ze to jakaś tragedia,  ten sterownik przestal byc automatyczny a my jesteśmy tylko królikami doświadczalnymi.  

 

Brak przede wszystkim wyjaśnienia na co konkretny parametr ma wpływ.  Nowy użytkownik włączając skzp musi najpierw przewertować 800 stron tego forum, spędzić z miesiąc w kotłowni i wtedy jest szansa na prawidłowe ustawienia . 

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dawno pisałem żeby była wersja podstawowa sterownika dla przeciętnego użytkownika i rozbudowana dla chętnych. 

Ja wgrywałem niektórym starsze softy żeby nie mieli problemów z obsługą. Osobiście  używam wersji v 2.17 i dla mnie wystarcza.  

Gdyby nie popiół i zasypywanie raz w tygodniu zasobnika to bym nie wiedział że mam piec w piwnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa sterowniki rozbudowane i sterowniki zamkniete,kto jaki chce taki siebie kupi.Gonic sa za jednym z najrozbudowaniejszych i potym narzekac,že ma dužo funkcji ?

Nie rozumiem.Každy nowy soft ktory cos dodaje i poprawi witam.Sterownik jest uniwerzalnym,ktos w nim znalaznie cos zbytne i komus zawsze cos brakuje.

P.S. Sa dostepne nowe i starsze softy.Darmowo dla wszystkich,to duže plus timela.

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze tez jestem za nowościami i je lubię, i uważam że są potrzebne. Ale uważam tez ze jest to wssytko troche przekombinowane .

Czy tylko ja mam problem z przebijaniem temperatury? Soft 2.47 +analizator spalin .

Czy ktoś może podpowiedzieć jak to zminimalizować ? Bez analizatora chodzil ladnie , praktycznie jedna ciagla linia . Tutaj juz walczę z 2tyg i nie mogę tego ogarnac

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.