Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, Rozia napisał:

Dlaczego taka różnica miedzy zasilaniem a powrotem to nie wiem  .Ogólnie to piec nie chodzi cały czas ,częściej jest w stanie czuwania jak pracy.

korekta podawania na  "0"- CZYLI potencjał podajnika ???

 

Nie chcę krakać, ale taka temperatura na powrocie pieca oznacza, że powrót podłogówki jest do niego bezpośrednio wpięty. Innego wytłumaczenia nie widzę. Na podłogówkę idzie taka właśnie temperatura, tzn ok 30C. To poprawnie działa z piecem gazowym ale nie z piecem na paliwo stałe, gdzie powinna być ochrona temperatury powrotu na poziomie 50C. Zadaj tutaj pytanie na grupie o instalacjach CO i CWU https://forum.info-ogrzewanie.pl/forum/1-instalacje-co-i-cwu/.

Druga sprawa, to nie znam paliwa do użytku domowego o kaloryczności 35MJ/kg. Jak inni napisali bardzo źle przeliczony potencjał podajnika i ustawiona kaloryczność. Potencjał podajnika trzeba zrobić "na sucho". Wyłącz piec i go oczyść. Włącz podajnik i potrzymaj go np. 10 min. Zważ opał który się wysypał do pieca i pomnóż przez 6. Ktoś o tym niedawno pisał, a na pewno jest to u @Jockey na jego kanale na YT. Teraz masz 27,1kg/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna pompa na wszystko. Pompy kotłowej nie potrzebuję. Woda z bojlera WRACA DO PIECA JAKO PIERWSZA NBO MA NAJBLIŻEJ.

Jedna pompa pcha wodę do grzejników i bojlera. Bojler przez to że jest blisko pcha wodę do pieca jako pierwszy i działa tak samo jak pompa kotłowa.

U rodziców nie ma bojlera to założyłem mostek z zasilania do powrotu i podpiąłem  zawór grzejnikowy. ( tzw. bypas ). Kryza na nim ustawiona na "1" i prawie max przykręcony. Różnica temp. to około 2-2,5 st.C. Oczywiście też tylko jedna pompa na wszystko .

4 minuty temu, mkwapisz napisał:

o poprawnie działa z piecem gazowym ale nie z piecem na paliwo stałe, gdzie powinna być ochrona temperatury powrotu na poziomie 50C.

To tylko teoria. Ochrona kotła polega na tym żeby nie było zbyt dużych różnic pomiędzy zasilaniem i powrotem a kotlarze tak piszą żeby było na co zgonić przy reklamacji. Ja mam na piecu 40 stopni od 2008 roku i nic się nie dzieje, Podobnie u moich rodziców i znajomych. Warunek tylko żeby powrót miał temperaturę zbliżoną do zasilania.

 

56 minut temu, Oldek napisał:

Kiedyś, a może jeszcze i teraz bojler wpinano tak jak kaloryfer, czyli wężownica w obiegu CO.

Dokładnie Oldek mam tak wpięte. Taka opcja zastępuje pompy kotłowe i upraszcza instalację i obsługę. Jedyna różnica to taka że temp., na bojlerze jest podobna do temp. na pieca. 

 

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy po przejściu na soft 2.42 macie problemy połączyć się ze sterownikiem poprzez apke Timela? Resetowałem moduł internetowy i chwilę działało teraz z pracy znowu połączyć się nie mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dyzio997 napisał:

Panowie czy po przejściu na soft 2.42 macie problemy połączyć się ze sterownikiem poprzez apke Timela? Resetowałem moduł internetowy i chwilę działało teraz z pracy znowu połączyć się nie mogę.

A przywróciłeś ustawienia fabryczne i jeszcze jedno odłącz od zasilania sterownik i moduł internetowy aby się zresetował i powinno pójść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wszystko resetowałem i jak pisałem, już po update działało

IMG_20201120_171212.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brager + Skzp02

Defro komfort eko 12kw retorta

Jaki tlen min i max ustawić? Ma ktoś już jakieś wnioski z nowego softu plus analizator

Edytowane przez manx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z podpowiedzią zmierzyłem potencjał podajnika i wyszło mi 22,5 kg/h i tak tez mam już ustawione .

na pierwszym zdjęciu mam jak wygląda u mnie spalanie po dobie nie zaglądania do pieca

po zmianie potencjału podajnika i zmniejszeniu kaloryczności paliwa przez noc było chyba oki bo mala kupka na palenisku .

A co do niskiej temperatury zaobserwowałem iż pompka od CO  gdy na piecu było około 50 C nie pracowała.W ustawieniach TRYB PRACY było STOP wiec zmieniłem na STALE WŁĄCZONA i nastała noc .Rano na powrocie miałem 40 st. C

Pellet mam bez żadnych certyfikatów ,jaka ustawić kaloryczność ???

piec ma 18 KW i jest dla moich potrzeb za duży a tyle mam tez ustawione ,czy zmniejszenie tej wartości zmniejszy ilość podawanego paliwa na palnik i lepsze jego spalanie ?

IMG_20201120_133928.jpg

IMG_20201121_060537.jpg

IMG_20201121_060515.jpg

IMG_20201121_060621.jpg

IMG_20201121_060611.jpg

IMG_20201121_060551.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na worku nic nie ma ?

Kup ekogroszek najlepiej coś  24-25MJ

Edytowane przez shaft7
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa zasada w ustawianiu kaloryczności:

Im mniejsza kaloryczność tym częstrze podawanie, im większa kaloryczność tym rzadziej podaje opał. 

Moim zdaniem lepiej oszukać kaloryczność niż manipulować opcją korekty.

W moim palniku rynnowym testowałem pellet i nawet fajnie się paliło tylko grochem jest taniej.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy inaczej. To jest uzależnione od kilku czynników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekładni , jednej węgiel pali się lepiej jak jest podawany częściej inny jak rzadziej ale więcej , przy normalnej przekładni ustaw na początek min3-max7s i obserwuj  ze dwa dni 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • marcin zmienił(a) tytuł na Sterownik Kotla Skzp-02 - Ustawienia, Porady

A jak administrator 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.11.2020 o 13:14, 8010 napisał:

Ja mam na piecu 40 stopni od 2008 roku i nic się nie dzieje, Podobnie u moich rodziców i znajomych. Warunek tylko żeby powrót miał temperaturę zbliżoną do zasilaniaa

 

Masz bardzo źle ustawioną temp kotla. Wkrótce się rozleci ale to Twój problem.

W piecu i w kominie smoła. Cud, że jeszcze się nie zatkało...

Instrukcja wyraźnie mówi jaka ma być temp na piecu. 

Ponadto przy 40°C na kotle, sterownik wygasi ci piec ze wzgl na brak temp w kominie....

  • Nie zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem sterownik do najnowszej wersji. 

Na zdjęciu poniżej mam opcję schladzanie solarów. 

Co daje ta opcja i jeśli nie mam dolarów to wartość ta taka może być?

 

IMG_20201122_131128.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, DarekDaro76 napisał:

To tak samo jak z funkcją zapalarki. Jeżeli jej nie masz to nie włączasz tej funkcji

no dobra to mam tą wartość ustawić na 0 najlepiej??? Żeby była ta opcja wyłączona bo po aktualizacji z automatu było na 95

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.