Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, bercus napisał:

Večer to vybičuju na 7 KW a vyblejsknu.Teď to jede tak do 5ti.Pálim ledvice O2.

já taky Ledvice, mám Benekov c15 původní ovládání odešlo tak jsem minulý týden namontoval SKzp 02. Povedlo se mi to nastavit, zatím je to super, jen si nejsem jistý tím ventilátorem. Předtím si myslím, že to foukalo víc. Výkon kotle mám nastavený na 10 KW, až bude víc zima přidám to do plna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wilk30To juž jest robota pida.Kontrolowač kopczyk,može lekko dostroič powietrze dla jego stanu i OK.

@mirekcafaVýkon kotle mám nastavený na 10 KW, až bude víc zima přidám to do plna. 

Lepší je nastavovat to rovnou na zimní výkon.Změnou si zase kompletně rozhodíš podávání paliva-vzduch a budeš znova na začátku.

 
Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest stale plomien po stronie i swieci-dužo powietrza.Pogrzebal bym przy prawej stronie,jesli nie wydmucha popiol ,lub drobny opal z dziurek napowietrzajacych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by tak ale mohlo být.Do 5ti KW to moc žádný oheň neudělá.Sniž si ochranu vratky,ať to zbytečně neblázní s vykřičníkem a jestli máš mobilní rošt nad,nebo v plameni,tak ho vyndej a doporučuju jako deflektor nad plamen umístit nerez misku za pár šupů od čangů dnem nahoru.Taky spaliny 120° při tak malém výkonu jsou docela dost,až se kotel rozjede zbytečně ti bude utíkat teplo komínem.Zkus nějakej labyrint,zavirovač na spaliny,aby se trochu zdržely v kotli a měly čas předat teplo.Mám teď spaliny při 3KW 10°nad teplotou kotle.Okolo 120,když to jede do plnejch.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, bercus napisał:

To by tak ale mohlo být

misku tam mám jen není vidět, mobilní rošt nemám, ty spaliny můžu omezit asi jen ventilátorem, jde mi o to aby to nedělalo saze když to bude mít málo vzduchu. Jinak v zimě jedu na 75-80 teplotu kotle takže si myslím že se ta vratka srovná. Vykřičník mě nebolí :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,  jakie wartości ustawić dla wentylatora RV12PK?

Poniżej wykres spalania u mnie, proszę o ocenę. 

Screenshot_20201014-165345_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20201014-165355_Samsung Internet.jpg

Piec Eko Silver 5+ 14 KW, komin 160 mm z nierdzewki około 11 m, pale peletem węglowym Varmo z JSW, zawór czworodrozny, CWU 140 l, pompa kotlowa non stop, ogólnie 3 pompy Vilo, dom do ogrzania około 200 m.

Spalanie przy minus 10 - 15 około 25 do 30 kg na dobę,  obecne temperatury spalanie około 20 do 25 kg na dobę, w domu ustawiona temperatura 21 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W podstawowym ustawieniu dmuchawy minimum tak,by dmuchawa isto ruszala z zastawienia.Max.jest odwisle tež od potrzeby kotla.Strzelam tak 35-40 .

3 godziny temu, orz3l88 napisał:

A dmuchawa wpa x6 67 W ?

Nastepnie dosterowac w menu powietrza i tam uzyskac wiecej biegow dmuchawy.TERAZ ODWROTNIE-Przy ustawieniu menu powietrza 10-100 i sterowaniu w menu dmuchawy jest možliwe uzyskac na 1%mocy kotla 1%pracy dmuchawy-ladne kopiowanie(100/100 troche zbytne).To jest powodom  instalatorskiego menu "dmuchawa".

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Alanos777 napisał:

Screenshot_20201014-165345_Samsung Internet.jpg

Spalanie przy minus 10 - 15 około 25 do 30 kg na dobę,  obecne temperatury spalanie około 20 do 25 kg na dobę, w domu ustawiona temperatura 21 stopni.

Takie moje spostrzeżenia, czujnik podajnika nie podpięty albo wadliwy, siłownik należy pozycjonować. Osobiście bym trzymał wyżej na kotle, 60^C. Zastanawiająca mnie jest także niższa temp. na zasilaniu niż na powrocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, wilk30 napisał:

Piec hef eko plus-u moc kotla 25kw palnik nie wiem jaki to jest. Te zdjecia sa z 22:28

IMG_20201013_222757.jpg

IMG_20201013_222809.jpg

IMG_20201013_222831.jpg

MAM TAKI SAM PIEC ALE TO NIE WSZYSTKO CO DO USTAWIEN CZA WIEDZIEC JAKA JEST INST SCHEMAT.POTEM DALEJ JAK I CO BO KAZDA INST. JEST INNA I INACZEJ SPIEPSZONA .

GLIBO powietrze cza ustawic by w calym zakresie mod.bylo dobre spalanie bez spiekow .ja mam 15/39

GLIBO powietrze cza ustawic by w calym zakresie mod.bylo dobre spalanie bez spiekow .ja mam 15/39

22 godziny temu, glibo napisał:

czy te ustawienia sprawdza sie rowniez dla wpa-06? obecnie mam ustawione wentylator 2-45 powietrze 5-90, ekogroszek kgm gold , kocioł kawah 30kw palnik ekoenergia 

GLIBO powietrze cza ustawic by w calym zakresie mod.bylo dobre spalanie bez spiekow .ja mam 15/39

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejszyć nadmuch , tylko Ty masz miseczke nisko i ona moze powodować spieki .

No no zaczyna byc ladnie 

SAVE_20201015_072248.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są jakieś przeciwskazania aby pompę od CWU podłączyć pod wyjścia CWU i co2 sterownika aby poprzez CO2 sterować nią jak pompą kotłowa?
Chyba nie ma takiej opcji żeby CWU się włączała w zależności od temp powrotu?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malutko bym zwiekszal nadmuch min.I zmniejszal nadmuch max.Tak to dla mnia wyglada z wykresu.Power w.s. spaliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

retorta wyczyszczona , sterownik działa w automacie, ale tylko przez dzien w nocy nie ma potrzeby grzania wiec pompa CO się wyłącza i kocioł się odstawia w czuwanie.

prosze o ocene płomienia( według mnie za mało powietrza?) nie podkapca na koncu płomienia i kolor ciemno zołty

zdjecie przy modulacji 32%

chart skzp 15-10.jpeg

20201016_105119.jpg

20201016_105107.jpg

20201016_105050.jpg

Edytowane przez glibo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki wykres czy to juz jest ok nadmuch min ustawilem 10, max 27. I czy temp na CO to moge tylko zmniejszyc jak posiadam mieszacz czy inne ustrojstwo, bo u mnie w instalacji nie ma mieszaczy zaworow 3d ani 4d. A w sterowniku jest ustawianie temp min max i zadanej ale to sie nijak ma do temp jaka jest na wykresie i na sterowniku

SAVE_20201016_113022.jpg

SAVE_20201016_113027.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby sterować temp na instalacje to potrzebny jest zawór 3D lub 4d lub zawór termostatyczny a tak to możesz tylko temp pieca sterować , tyle ile będzie miał piec tyle pójdzie na instalacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do prawidlowego ustawienia powietrza wylacz te mega przedmuchy (czysczyc palnik co min na 0).Teraz nie možliwe ustawic dobro nadmuch min.Spaliny w ustalonej pracy mialy by byč + - rowne.Kiedy spadaja,za dužo wiatru,rosna-rosnie kopczyk,malo wiatru.Przedmuchy nie pomoga odczut.....

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ten wykresy jest w miarę ok czy byście coś proponowali zmienić 

Screenshot_20201016-132059_Chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.