Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Potencjal podajnika ustawiony mam na 13,8kg, paliwo 25,9mj niedzwiedz z castoramy na worku ma 26mj, korekta paliwa na - 4, powietrze od min 8 max 50, wl obie pompy kotlowa i CO  co chwile podaje wegiel az sie wysypuje nie spalony wegiel. Co za tym idzie spore spalanie. Podajnik wyliczalem wsypalem 20kg wegla wegiel na rowno z retorta ustawilem na 10 min i to co spadlo zwazylem i pomnozylem przez 6. I mimo to przesypuje sie, wina w czym moze byc zmniejszyc paliwo, czy podajnik zwiekszyc,?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przeważnie wychodzi od 6/8 min do 23/27 max , 

Jeżeli potencjał prawidłowo ustawiony to pewnie kaloryczność dużo większa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki soft i jake ustawienie podstawowe dmuchawy,jesli soft 30+......?  W menu dmuchawy dostepne w trybie "instalator".

Jesli tam ustawiasz 6-30,potym w ustawieniu dmuchawy samej jest 1=6   i   100=30.Može tu jest twoj problem z nie spalonym.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trybie instalatora nie ruszaj,niech zostaje  5-30. W ustawieniu dmuchawy daj min.8 i maxa 90,90+ ,poczekaj.Pompki zalaczone.Bedzie dopalač.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu maks okolo 90% ustaw

IMG_20201013_191114.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ładnie chociaż dalej mam wrażenie że pali na lewo :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam fajke  i wiem co i jak . Tylko pisze że za często widzę plomien po lewej :) moze coś w kanaliku się zatkało A moze tak musi być . Na wczesniejszym foto nie widac przedmuchow więc oby było ok wszystko .

Edytowane przez FAFAŁ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.10.2020 o 18:46, Oldek napisał:

Kaloryczny groch, wentylator 5-25, powietrze 10 - 70/90. Ja bym w te numerki strzelał, ale ustawień wentylatora bym nie ruszał 5-25.

czy te ustawienia sprawdza sie rowniez dla wpa-06? obecnie mam ustawione wentylator 2-45 powietrze 5-90, ekogroszek kgm gold , kocioł kawah 30kw palnik ekoenergia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WILKA30 JAKI TO PIEC

glibo           CO CHCESZ OSIAGNAC Z TYM POW. I WPA-06 CO SIE DZIEJE                                                                                                                                                                                                                             

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, marekd napisał:

glibo           CO CHCESZ OSIAGNAC Z TYM POW. I WPA-06 CO SIE DZIEJE                                                                                                                                                                                                                             

Wcześniej powstawały duże spieki , teraz zmieniłem jest lepiej, ale spieki są nadal

Wcześniej miałem ustawione wentylator 2-60, powietrze 5-90, dodmuch 5 ,opóźnienie 15

 

Edytowane przez glibo
dodanie informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, marekd napisał:

WILKA30 JAKI TO PIEC                                                                                                               

Piec hef eko plus-u moc kotla 25kw palnik nie wiem jaki to jest. Te zdjecia sa z 22:28

IMG_20201013_222757.jpg

IMG_20201013_222809.jpg

IMG_20201013_222831.jpg

Edytowane przez wilk30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, glibo napisał:

czy te ustawienia sprawdza sie rowniez dla wpa-06? obecnie mam ustawione wentylator 2-45 powietrze 5-90, ekogroszek kgm gold , kocioł kawah 30kw palnik ekoenergia 

Tak jak wcześniej pisałem. To dmuchawa 83W, Ja mam DM 80, czyli podobna więc może identycznie się zachowuje.Ja bez skali wentylatora pracowałem w zakresie 8-25. Więc to jest podstawą do deklaracji skali dla wentylatora czyli wentylator 5-25. Czyli na 1% powietrza w zakresie 1-100% wypada teraz 5%powietrza w zakresie 5/25%. I teraz powietrze dla palnika minimalne 15% max 70/90%. Pamiętając że po tych zmianach dla powietrza mamy 100% więc więc te 5% dodmuchu należy pomnożyć przez 5 i dodmuch powinieneś mieć 25%.To samo tyczy też korekt powietrza, jeśli dla jakieś mocy korekta była 1, to teraz 5, jak dwa to teraz 10 itd. Myślę że tematu nie zagmatwałem :) Oczywiście można zrobić sobie korektę 3% czy 7%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnia przerobka na WPA 07 35W i koncze na 60% ,w ustawieniu do 90.Tež mam ustawionu mniejszu moc kotla na 15KW,palnik 25+,kociol 25

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bercus Zdravím kolegu z Čech, mám to podobně kotel 14 KW ventilátor 35W......jen se mi zdá že dává málo vzduchu, němel bys fotku jak to hoří třeba na 50% výkon? díky

3 minuty temu, mirekcafa napisał:

 

 

Edytowane przez mirekcafa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Večer to vybičuju na 7 KW a vyblejsknu.Teď to jede tak do 5ti.Pálim ledvice O2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.