Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

@wilk30 te schodki wskazuja na nagły wzrost temperatury . Moze spróbuj puścić C.o na,stale i do tego jakis grzejnik ze stalym przeplywem czyli bez glowicy . Dla testu mozesz sprobowac z cw czyli nie ustawiasz temperatury A tylko by pompa chodzila . Jak się coś wygladzi to bedziesz wiedział w która stronę iść. I jak chcesz zmniejsz mu minimalną modulacje niech sobie zejdzie z mocą w dół .

Edytowane przez FAFAŁ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, liryq napisał:

Edit: dzisiaj zgasł bo śruba strzeliła...

a coś w związku z tym, ze tam jest ten mały palnik?

Ja mam Malinę 9kW i jeśli masz motoreduktor taki jak ja - Motovario bodajże to on jest powolny i ma mały przesyp. Ja w auto mam 20s podawania. Skoro masz głęboko żar to może brakować w pewnym momencie paliwa a palisz, z tego co wiem o Sztygarze, kolumbijskim  węglem a więc płomiennym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, FAFAŁ napisał:

@wilk30 te schodki wskazuja na nagły wzrost temperatury . Moze spróbuj puścić C.o na,stale i do tego jakis grzejnik ze stalym przeplywem czyli bez glowicy . Dla testu mozesz sprobowac z cw czyli nie ustawiasz temperatury A tylko by pompa chodzila . Jak się coś wygladzi to bedziesz wiedział w która stronę iść. I jak chcesz zmniejsz mu minimalną modulacje niech sobie zejdzie z mocą w dół .

Tak teraz to wyglada

SAVE_20201012_065759.jpg

SAVE_20201012_071833.jpg

Edytowane przez wilk30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wilk30 oj jest jeszcze gorzej :) 

Gdzie masz czujniki ?  Zastanawia mnie temp kotla ze ona tak faluje . Do tego kotla foto 2 pokazuje 61 a powrót 42 .przy wymienniku to powinna różnica być z piec a nie dwadzieścia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wlaczona ochrone powrotu a ta roznica powrotu wzg temp pieca jest ok 5st ale temp spada bo dobija do CO. Przyklad temp pieca 60, temp powrotu 55, temp CO 37 i jak temo kotla sie zalaczy przy 63st to z powrotu dobija do CO tak do 45st. Czujnik powrotu mam za pompa kotlowa  tuz przy kotle na dole a czujnik CO za pompa CO  na rurce miedzianej owiniete sa srebrnymi tasmami

Edytowane przez wilk30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ochrona Ci nie potrzebna przy wymienniku . Sprobuj bez tego . Musisz zapewnic jakiś stały odbiór z wymiennika . Powinno się to wyprostowac .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji wynika, a spaliłem już 100kg grochu więc jestem prawie internetowym expertem:) że pompa kotłowa na stałe na małej mocy jest najlepszy wyjściem i jedynie słusznym. Jak mialem sterowana po temperaturze to raz że szarpało kotłem to dodatkowo szarpało praca mieszacza. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wojteekk napisał:

Z moich obserwacji wynika, a spaliłem już 100kg grochu więc jestem prawie internetowym expertem:)

I takiej opini nam tu brakowalo :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, wilk30 napisał:

Mam wlaczona ochrone powrotu a ta roznica powrotu wzg temp pieca jest ok 5st ale temp spada bo dobija do CO. Przyklad temp pieca 60, temp powrotu 55, temp CO 37 i jak temo kotla sie zalaczy przy 63st to z powrotu dobija do CO tak do 45st. Czujnik powrotu mam za pompa kotlowa  tuz przy kotle na dole a czujnik CO za pompa CO  na rurce miedzianej owiniete sa srebrnymi tasmami

spróbuj temp. CO 65 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze do eksperta jeszcze dalekooooo...ale co do pompy kotłowej załączonej na stałe to też tak uważam.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dalej jest zle :) 

ma pracowac jedna pompa ta kotlowa jak i jedna na drugiej stronie wymiennika . Nie zadne zalaczanie gdy się osiągnie jakaś tam temperatura . 

Zeby sterownik pracowal w pidzie czyli modulowal należy zapewnić mu do tego warunki . Czyli staly odbiór , krążenie wody . A jak ma to byc spelnione skoro po stronie "cieplej" tej od kotla jest krążenie A po stronie "zimnej" tej gdzie są odbiorniki ciepla krążenie jest na widzimisie .

Odpal jeden obwód odbioru na stale :STAŁA PRACA POMPY i obserwuj co się dzieje.

Edytowane przez FAFAŁ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.Pompki kotla i CO na stale i poczekac do stabilizacji,bedzie prosto.

@mirekcafa Taky jsem vybíral ze všech možných jednotek,ale timel je best.S novějšími verzemi softu navíc vychytané mouchy a ještě něco uživatelům tady z fora na přání,to nemá chybu.Budeš více,než spokojen a tady rádi poradí.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wilk30 i teraz jest jakaś tam praca ,może nie idealna jednak jest . Przy okazji wyszło że jest zle ustawiona dawka powietrzno-paliwowa .

Sterownik ma modulowac i nie przekraczac zadanej . Jesli mamy odbiór ciepla które wygeneruje kociol , nie ma prawa sie odstawiac . Coś Ci się tam lipnie pali bardziej z boku , czy wszystko szczelne ?

Miseczka tez ciutke za nisko , płomień ma w niej nie zawracać . Przez to też mogą się tworzyć kalafiory .

Dalej to już trzeba ogarnac odbiór i będzie dobrze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysypanie wegla nie steruje sa zalaczaniem pompki.W mrozach bedziesz wegla stale sypač w popiol,lub wypuskac kominom.

 Pomiar wiatru do wegla trzeba opanowac.Przy wpa 06 (i innych 75,lub 80 Watt) praca dmuchawy standardowa jest w okolicy min 8-30 max.Jesli u ciebie 25 przy 10% mocy,dziwi mnia,že nie wygaslo.

W 5.godzine od prawej widac zerowa reakcja spalin na wzrast mocy.W pracy 20% stale jakies szrapanie.Tež znaczy zle ustawione spalanie.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mlo byc 15 procent min dmuchawa zmienilem na 8pr min tak dmuchawa 80w. Chodzi o to ze jak pracowaly wszystkie pompy cwu co i kotlowa to czeste byly podawania wegla i przez to duzo wegla spadlo nie spalonego. Tutaj koncowka fotki jak cwu wylaczone a co ustawilem by pompa zalaczala sie przy 63st.zdjecia Palnika zrobione o 22;44 a wykres o 22;48. Pompa co od 21.30 nie chodzila

IMG_20201012_225136.jpg

IMG_20201012_224840.jpg

IMG_20201012_224456.jpg

IMG_20201012_224424.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj kolego Ty sie wiele musisz nauczyć odnośnie tego sterownika . Na poczatek jutuby i filmy Kamila oraz jockey'a . 

Musisz ustawic tak paliwo i powietrze zeby sie dobrze wszystko spalalo. I nie ma takiej wymówki bo czesto podawal . Ster uznaje ze musi podawac częściej tj być na wyższej modulacji/ mocy , nic trudnego musi a przy tym ma dobrze to spalic . To jest sterownik z pid sam dobiera moc by zminimalizować straty ciepła . Jego funkcja polega na ciaglym paleniu i ciaglym dobieraniu mocy do zaistniałych warunków . Szarpanie nim za pomocą wyłączenia pomp jest bez sensu . W takim wypadku lepiej było by kupic prosty sterownik dwustanowy . To jest automat chociaż na początku wymaga poświęcenia czasu na dostrojenie i wprowadzenie odpowiednich parametrów :moc, ilość podawana wegla na godzine tzw przesyp , minimalne oraz maksymalne powietrze no i kaloryczność . Niby nic a jednak wiele . Dodatkowo w Twoim przypadku załączenie na stale dwóch pomp .

 

 

Ii

IMG_20201012_225136.jpg

Licząc od prawej trzecia goodzina, ster załapał calkiem fajnie prace . Do tego masz dążyć a będzie wszystko ok i cieplo.

Edytowane przez FAFAŁ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalacz te pompki i pograj z napowietrzaniem.To cala magia.Opal musi sie ladno spalac jak w 20%mocy tak w 100%mocy.Kiedy dobro ustawiasz,schodzi moc do odpowiednych % dla odbioru ciepla.Teraz power sypiesz w popielnika,lub komina naprzemiennie.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początek wykresu to zabawy z skzp:) Od 6 godziny wyłączyłem pompę kotłowa a włączyłem na stałe cwu 200l, grzejniki bez głowic nie wszystkie otwarte, zmniejszyłem temperaturę kotła żeby nikt się nie poparzył. Trzeba czekać na zimę :) 

IMG_20201013_081959.jpg

Edytowane przez wojteekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od soboty męczę się z ustawieniem pieca jako tako, w 1 dzień wywalił mi tyle grochu że się zastanawiam czy dobrze zrobiłem wymieniając go, widocznie chuyba się na tym nie znam :)

Póki co piec pracuje w interwale, ustawienie: 13 sek czas podawania, 55 czas przerwy, nadmuch 50% histereza 2
czuwanie 10 minut, czas podawania 4 sek, nadmuch 50%. 

Muszę dodać też ze mam dosyć wysoką temperature podajnika miedzy 50 a 60 stopni ponieważ czujnik jest blisko pieca, więc nie mogę za dużo obniżać czasu podawania. Mam dosyć duży ogień na palniku a nie jak tutaj większość płomyk. Co poradzicie?

 

Dodam że na poprzednim sterowniku miałem czas podawania nawet po 20 sekund i przerwa 60 i paliło się to w miarę ok,..

Edytowane przez orzeszko1994
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, orz3l88 napisał:

Witam, drodzy użytkownicy :) pytanko: jaki zakres wentylatora ustawić dla wpax6 67W i jakie powietrze do tego ? pozdrawiam

Zwykle tak wyjsciowo to minimum 5 ,maksymalnie okolo 28 . To takie wyjściowe nastawy które należy skorygować.

 

46 minut temu, orzeszko1994 napisał:

Witam, od soboty męczę się z ustawieniem pieca jako tako, w 1 dzień wywalił mi tyle grochu że się zastanawiam czy dobrze zrobiłem wymieniając go, widocznie chuyba się na tym nie znam :)

Na początek musisz sprawdzić jaki masz potencjał podajnika to ma największy wplyw na ilość podawanego wegla . Jesli ma pracować w pid to jest podstawa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.