Skocz do zawartości
energotop

Sterownik Kotla Skzp-02 - Ustawienia, Porady

Rekomendowane odpowiedzi

Daj co najmniej 50% na konserwację 40-watowemu wentylatorowi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale mówisz o powietrzu max?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 godzin temu, shaft7 napisał:

W podtrzymaniu bo nowa dawka węgla co 5 minut to dużo za dużo , tu jest problem

W zasadzie to znam z własnego doświadczenia 3 przyczyny wygaśnięcia. Jedna z nich była na początku tego sezonu, bo zmieniłem węgiel. Wygasł mi właśnie po 3 dniach bezproblemowego działania. Rozwiązaniem było zwiększenie czasu podawania w podtrzymaniu. Zakładam że przesyp i kaloryczność masz prawidłowo ustawione.

• za mało węgla i nie ma się co palić. To może wystąpić gdy węgiel łatwo się spala. Zwiększyć czas podawania w podtrzymaniu. Najbardziej prawdopodobne, bo masz bardzo mały potencjał podajnika.
  • za dużo węgla po prostu wypycha żar - zmniejszyć czas podawania i podobnie jak w pierwszym przypadku codziennie sprawdzaj ile węgla masz w palniku (to jest mało prawdopodobne bo raczej byś to zauważył)
  • dmuchanie w zbyt dużych odstępach czasowych, szczególnie przy mocnych węglach, gdzie trzeba porządnie dmuchnąć by się żarzył. Zwiększ częstotliwość dodmuchu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wczoraj rozpaliłem i ustawiłem min modulacje na 30. Nie chciał wejśc długo w tryb czuwania, a rano jak wstałem to był alarm zanik płomienia ale już nie przesypal mi węgla jak dotychczas. 
Eko groszek mam sztygar 26-28 ale ustawiłem kaloryczność na 25,4 bo wydawało mi się, ze mało paliwa podaje i żar jest jakby w głębi palnika. 

158CB096-1E56-48F7-8E85-BBD986B678A9.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czy w kotle Malina 12 kw. , nie siedzi palnik 9 kw ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak tam jest ten najmniejszy palnik 9kw

• Zgadzam się 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zmieniłbym moc na prawidłową, i modulacją zjechał na 10%.  Nie powinien się wtedy odstawiać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Edit: dzisiaj zgasł bo śruba strzeliła...

a coś w związku z tym, ze tam jest ten mały palnik?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie prawidłowa informacja dla sterownika. W sensie, wpisz mu 9 kw. a będzie miał świadomość, jaką mocą dysponuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć koledzy :) czy można jakoś inny panel pokojowy podpiąć pod sterownik? Chodzi mi żeby można było zmienić temp na mieszaczu nie schodząc do kotłowni?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, np u mnie Auraton 2030. Ale tu wchodzi w grę obniżenie o zadeklarowaną wartość za mieszaczem, a nie jakieś liniowe zmiany tej temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tež mam auraton,przewodowy-do obnižania pogodowki.Teraz grzejem tylko dla zwyklego(dodanego z sterownikom) czujnika pokojowego algorytmom sterownika-bezobslugowe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie jakie bazowe nastawy powietrza dla softu 3.5 i dmuchawy 80w?  Palę grochem ogień ultra. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

3.5 ? Oficjalny najnowszy to 2.37 chyba ze coś przespałem 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
30 minut temu, wojteekk napisał:

Panowie jakie bazowe nastawy powietrza dla softu 3.5 i dmuchawy 80w?  Palę grochem ogień ultra. 

Kaloryczny groch, wentylator 5-25, powietrze 10 - 70/90. Ja bym w te numerki strzelał, ale ustawień wentylatora bym nie ruszał 5-25.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie jak ustawic  by nie skakala modulacjaspacer.png, jak uspokoic te wykresy i czy sa ok?

IMG_20201011_185652.jpg

IMG_20201011_194904.jpg

IMG_20201011_194910.jpg

IMG_20201011_194927.jpg

IMG_20201011_194932.jpg

IMG_20201011_194940.jpg

IMG_20201011_194945.jpg

Edytowane przez wilk30

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pozdrawiam właścicieli Skzp,
Mieszkam w Czechach i kupiłem to urządzenie. Kocioł 14 KW Benekov. jedna pompa, zawór czterodrogowy, podgrzew wody 200 l. Spalona oryginalna elektronika. Dużo czytałem na tym forum i instalowałem dwa dni i dwa telefony do producenta i ok.. Nawet przy takiej pogodzie urządzenie moduluje mnie od 1 KW. Bardzo prosta konfiguracja, wystarczy zrozumieć, czego chce od Ciebie urządzenie. Uważam jednak, że osoba z wyższym IQ powinna zainstalować bez problemu.
Piszę za pomocą Tłumacza Google, więc przepraszam za błędy

Edytowane przez mirekcafa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
32 minuty temu, wilk30 napisał:

Panowie jak ustawic  by nie skakala modulacja

Dążąc do tego by pompy pracowaly cały czas , czego dowodem są patrząc od lewej niemal trzy godziny 

IMG_20201011_185652.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hi @mirekcafa & all. Translator dał radę ale z "spalona oryginalna elektronika" to już przesadził :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 11.10.2020 o 20:32, Oldek napisał:

Hi @mirekcafa & all. Translator dał radę ale z "spalona oryginalna elektronika" to już przesadził :)

czemu? Siemens był tam i się zepsuł

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
54 minuty temu, FAFAŁ napisał:

Dążąc do tego by pompy pracowaly cały czas , czego dowodem są patrząc od lewej niemal trzy godziny 

IMG_20201011_185652.jpg

Pompa kotlowa chodzi caly czas i raz udalo sie wejsc w tryb czuwania 65st ale po ok 5min nastapil nagly spadek do bodajze 59st.. Cwu mialo wczesniej osiagnieta temp i pompa nie pracowala.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi