Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Daj co najmniej 50% na konserwację 40-watowemu wentylatorowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, mówię o mocy wentylatora w trybie czuwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, shaft7 napisał:

W podtrzymaniu bo nowa dawka węgla co 5 minut to dużo za dużo , tu jest problem

W zasadzie to znam z własnego doświadczenia 3 przyczyny wygaśnięcia. Jedna z nich była na początku tego sezonu, bo zmieniłem węgiel. Wygasł mi właśnie po 3 dniach bezproblemowego działania. Rozwiązaniem było zwiększenie czasu podawania w podtrzymaniu. Zakładam że przesyp i kaloryczność masz prawidłowo ustawione.

  • za mało węgla i nie ma się co palić. To może wystąpić gdy węgiel łatwo się spala. Zwiększyć czas podawania w podtrzymaniu. Najbardziej prawdopodobne, bo masz bardzo mały potencjał podajnika.
  • za dużo węgla po prostu wypycha żar - zmniejszyć czas podawania i podobnie jak w pierwszym przypadku codziennie sprawdzaj ile węgla masz w palniku (to jest mało prawdopodobne bo raczej byś to zauważył)
  • dmuchanie w zbyt dużych odstępach czasowych, szczególnie przy mocnych węglach, gdzie trzeba porządnie dmuchnąć by się żarzył. Zwiększ częstotliwość dodmuchu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj rozpaliłem i ustawiłem min modulacje na 30. Nie chciał wejśc długo w tryb czuwania, a rano jak wstałem to był alarm zanik płomienia ale już nie przesypal mi węgla jak dotychczas. 
Eko groszek mam sztygar 26-28 ale ustawiłem kaloryczność na 25,4 bo wydawało mi się, ze mało paliwa podaje i żar jest jakby w głębi palnika. 
 

158CB096-1E56-48F7-8E85-BBD986B678A9.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy w kotle Malina 12 kw. , nie siedzi palnik 9 kw ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłbym moc na prawidłową, i modulacją zjechał na 10%.  Nie powinien się wtedy odstawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prawidłowa informacja dla sterownika. W sensie, wpisz mu 9 kw. a będzie miał świadomość, jaką mocą dysponuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tež mam auraton,przewodowy-do obnižania pogodowki.Teraz grzejem tylko dla zwyklego(dodanego z sterownikom) czujnika pokojowego algorytmom sterownika-bezobslugowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, wojteekk napisał:

Panowie jakie bazowe nastawy powietrza dla softu 3.5 i dmuchawy 80w?  Palę grochem ogień ultra. 

Kaloryczny groch, wentylator 5-25, powietrze 10 - 70/90. Ja bym w te numerki strzelał, ale ustawień wentylatora bym nie ruszał 5-25.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam właścicieli Skzp,
Mieszkam w Czechach i kupiłem to urządzenie. Kocioł 14 KW Benekov. jedna pompa, zawór czterodrogowy, podgrzew wody 200 l. Spalona oryginalna elektronika. Dużo czytałem na tym forum i instalowałem dwa dni i dwa telefony do producenta i ok.. Nawet przy takiej pogodzie urządzenie moduluje mnie od 1 KW. Bardzo prosta konfiguracja, wystarczy zrozumieć, czego chce od Ciebie urządzenie. Uważam jednak, że osoba z wyższym IQ powinna zainstalować bez problemu.
Piszę za pomocą Tłumacza Google, więc przepraszam za błędy

Edytowane przez mirekcafa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, wilk30 napisał:

Panowie jak ustawic  by nie skakala modulacja

Dążąc do tego by pompy pracowaly cały czas , czego dowodem są patrząc od lewej niemal trzy godziny 

IMG_20201011_185652.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.10.2020 o 20:32, Oldek napisał:

Hi @mirekcafa & all. Translator dał radę ale z "spalona oryginalna elektronika" to już przesadził :)

czemu? Siemens był tam i się zepsuł

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, FAFAŁ napisał:

Dążąc do tego by pompy pracowaly cały czas , czego dowodem są patrząc od lewej niemal trzy godziny 

IMG_20201011_185652.jpg

Pompa kotlowa chodzi caly czas i raz udalo sie wejsc w tryb czuwania 65st ale po ok 5min nastapil nagly spadek do bodajze 59st.. Cwu mialo wczesniej osiagnieta temp i pompa nie pracowala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.