Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Tam gdzie w softu ustawiasz jak pompe kotlowa,tam bedzie w odpowiadnym gniazdku smigac.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak myślenie boli!

Albo masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem. 

To gdzie się zaświeci zależy od ciebie i tylko od ciebie. Zależy w jakie gniazfo podłączysz pompę i jak zdefiniujesz w menu jej funkcję. Koledzy napisali tak łopatologicznie że prościej się chyba nie da. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podłącza się po co2 to na grafice są pokazane 4pompki A jak podłącza się pod cyrkulację to są 3 pompki w zależności w jakie gniazdo wepniesz zmieni się tylko grafika nic po za tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kran z pompą tylko imituje działanie pompy cyrkulacyjnej, której zapewne nie masz, więc bez problemu możesz to wykorzystać to wyjście do pompy kotłowej. Jak je wykorzystasz jako kotłowa, to tej grafiki już nie ma, ale w zamian jest pompa koło kotła. W tym przypadku NIE wykorzystujesz pompy CO2, więc dla niej Tryb pracy ustaw STOP.Wówczas nie będzie Ci się wyświetlała ta 2 przy pompie. A w przypadku który masz na foto1, będą widoczne tylko dwie pompy. Kotłowa i CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

posiadam kocioł malina 12kw 5 klasa eco design. Niestety mam problem, ponieważ kolejny raz zgasł. Rozpalony w poniedziałek koło 21 i dzisiaj koło 23 zgasł i się ?przesypał?. Ogrzewam nim nim blizniaka ok 115m w kotłowni na parterze, która nie ma niestety instalacji nawiewnej (jutro będę wycinał wentylacje w drzwiach zewnętrznych). Nie mam pojęcia już które parametry mam zmieniać. 
Na ten moment wygląda to tak: 
- min moc kotła 25%, max 100, max czas przekroczenia 80, dynamika 4
- kaloryczność paliwa 24,8, korekta 20% (pale ekogroszkiem sztygar ultra 26-28mj)
- czuwanie przerwa 5 min, czas nadmuchu 25, powietrze 30, czas podawania 9, wyjście z czuwania 30
- palnik powietrze min. 18%, max 50%
- potencjał podajnika 5,6kg, czas podawania 4, 
- moc kotła ustawiona na 12. 
Dopiero teraz zaczyna się pierwszy sezon palenia bo niedawno się wprowadziliśmy i od początku takie akcje. 
Będę wdzięczny za rady co mogę pozmieniać lub co może być powodem bo mi już się kończą pomysły. Myślałem, że jak przerwę w czuwaniu zmniejsze do 5 to coś da ale niestety...
Wrzucam zdjęcia wykresów oraz zdjęcie sprzed chwili jak to wygląda w środku. 

 

IMG_4596.jpg

IMG_4598.jpg

IMG_4600.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam ten sam kocioł moje ustawienia moc min 10 max100 powietrze min 9% a max 24 dla groszku sambudrol ecodesign czuwanie mam przerwa 8min podawanie 9s powietrze 20 czas nadmuchu 40 wyjście z czuwania 30. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, liryq napisał:


Dopiero teraz zaczyna się pierwszy sezon palenia bo niedawno się wprowadziliśmy i od początku takie akcje. 
Będę wdzięczny za rady co mogę pozmieniać lub co może być powodem bo mi już się kończą pomysły. Myślałem, że jak przerwę w czuwaniu zmniejsze do 5 to coś da ale niestety...
IMG_4600.jpg

To wygląda na za dużą temp. podajnika i wypchnął porcję awaryjną grochu. Ja jeszcze nie miałem takiego oddziałania temp. na przegrzanie podajnika, ale właśnie tak to sobie wyobrażam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olduś ja miałem coś takiego. Przyczyną tego było wygaśnięcie w kotle temp była lekko poniżej zadanej. Kocioł podawał opał i próbował dobić do zadanej a płomienia nie było. Nie wiem dlaczego komputer nie wyłapał zaniku płomienia i nie wszedł w tryb wygaszania. Mam skzp od prawie trzech lat i tylko raz mi się to przytrafiło. Myślę też że to było spowodowane zmianą softu bo nie wróciłem do ustawien fabrycznych. Po przywróceniu ustawień fabrycznych do tej pory śmiga bez problemu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest ciąg kominowy, może się wypala i próbuje grzać bez ognia. 

Edytowane przez reded
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylator mam Domera 40W. Ciąg kominowy jest ok bo niedawno był przegląd u kominiarza. 

3 godziny temu, shaft7 napisał:

W podtrzymaniu bo nowa dawka węgla co 5 minut to dużo za dużo , tu jest problem

Czyli co musze zmienić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy palnik to 15 kW? Czy potencjał podajnika nie jest mały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.