Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Tak mam podlaczone czujniki z tylu, cz powrotu i CO nie mam wlasnie zamowilem. A tak mam ustawione w opcjach pompy kotlowej jedno mnie dziwi  gn. zasilajace ta pompe mam wpieta w gniazdo CO2 i jak zaznacze CO2 to pompa pokazuje sie przy bojlerze z takim kranikiem jak zaznacze pompa cyrkulacyjna to mam pompe tak jak na zdj. oznaczona jest jako 2

IMG_20201004_132706.jpg

 

IMG_20201004_133835.jpg

IMG_20201004_135321.jpg

IMG_20201004_133033.jpg

Edytowane przez wilk30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesujące, ma to ktoś może, albo testował u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za 100 punktów- jak zmienia się sprawność w zależności od  afr/lambda czy % tlenu. Szukałem kiedyś tych danych bezskutecznie. Może na takim tuningu wygra się 10%, a może 0.5%. Kocioł nie silnik, tłoków się nie stopi:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wilk30 napisał:

Tak mam podlaczone czujniki z tylu, cz powrotu i CO nie mam wlasnie zamowilem. A tak mam ustawione w opcjach pompy kotlowej jedno mnie dziwi  gn. zasilajace ta pompe mam wpieta w gniazdo CO2 i jak zaznacze CO2 to pompa pokazuje sie przy bojlerze z takim kranikiem jak zaznacze pompa cyrkulacyjna to mam pompe tak jak na zdj. oznaczona jest jako 2

NIe wiem co może być przyczyną że przy deklaracji pompy kotłowej masz grafikę jak na zamieszczonych przez Ciebie fotkach. To wygląda źle. Może nie masz zadeklarowanej CO1 i dlatego taka grafika. Nie chce mi się kombinować i to sprawdzać, ale po deklaracji pompy kotłowej grafika powinna wyglądać jak na moich fot. 1) kotłowa CO2,  2) kotłowa cyrkulacyjna.

 

IMG-CO2.jpg

IMG-cyrkulacyjna.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Oldek napisał:

NIe wiem co może być przyczyną że przy deklaracji pompy kotłowej masz grafikę jak na zamieszczonych przez Ciebie fotkach. To wygląda źle. Może nie masz zadeklarowanej CO1 i dlatego taka grafika. Nie chce mi się kombinować i to sprawdzać, ale po deklaracji pompy kotłowej grafika powinna wyglądać jak na moich fot. 1) kotłowa CO2,  2) kotłowa cyrkulacyjna.

 

IMG-CO2.jpg

IMG-cyrkulacyjna.jpg

To od czego ta pompa moze byc w takim razie i czemu nie mam tak jak ty na rys 1 zaraz za kotlem pompy. Ja mam wersje sterownika 2.37 z konca kwietnia tego roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem ten analizator spalin , zobaczymy co pokaże , a może tak jak Kamil wspomina na filmiku będzie możliwość wykorzystania tego jako modul do SKZP i wtedy sterownik sam będzie dobierać powietrze , no wtedy to już byłby wypas 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logiczne, brak czujnika powrotu. Ja preferuję ciągłą prace pompy kotłowej i dlatego minimalną temp. powrotu ustawiam dużo wyżej niż temp. zadana. I tu by było pytanie do praktyków, teoretyków, dusigroszy, rozrzutnych itd. Co lepsze, ciągła praca pompy kotłowej, czy praca na parametrach?

To kolego @shaft7poczekam na opinię. Na mniejsze spalanie bym nie liczył, ale na rzadsze użycie różnych przyrządów do czyszczenia kotła, już tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak mniej syfu będzie to już warto , i przy zmianie ekogroszku nie będzie trzeba tyle latać do pieca zeby to jakoś poustawiać , jeżeli kiedyś przejdę na pellet to tez się przyda 

Ale mam nadzieje ze będzie to można podpiąć do SKZP i ze producent jakaś niespodziankę szykuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

400kg to jakieś 350-400 zł , dwa sezony i się zwróci , i pewnie mniej syfu = mniej czyszczenia co daje następne zadowolenie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wilk30, po dwóch, trzech takich cyklach sterownik opanuje proces prowadzenia kotła.

13 minut temu, Kijasr napisał:

Jedna znana firma robiła testy i podobno dzięki bca-02 można zaoszczędzić około 400 kg rocznie przy kotle o mocy 15kw i większej mocy kocioł tym oszczędności większe.

Ale nie była to ta firma z youtube ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A RS232 czy RS485?

Nawet przy podłącznym module internetowym można zapewne wpiąć extra moduł od tego lub innego ustrojstwa, kwestia oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.