Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie wczoraj włączyłem pompę CO bo w końcu trzeba powoli zacząć grzać chałupę bo kobitką kostki marzną i mam pytanie ponieważ po uruchomieniu jej nie mam tej ikonki kaloryfera na głównym panelu w kolumnie CO jaki czujnik odpowiada za tą ikonkę. Chodzi o to, że temp. Ustawiłem kiedy ma się pompa wyłączać ale nie wiem jaka jest obecnie temp na grzejnikach. Mam sterownik skzp 02 podstawowy z czujnikiem kotła, czujnikiem podajnika, CWU. i w sterowniku jest opcja włączenia czujnika wbudowanego ale po włączeniu nic nie pokazuje się. Pokazuje na zdj. poglądowym o którą ikonkę mi chodzi.

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik za mikserem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak chcesz by pokazywano temp wody wyjściowej na obieg c.o jak nie masz czujnika ? 

Jakikolwiek czujnik z kty 81210 oraz podpięcie go pod sterownik ( wejście opisane jest czujnik mieszacza) da odczyt . Oczywiście trzeba też czujnik przymocowac np do rury wyjsciowej czy grzejnika :) 

 

 

Edytowane przez FAFAŁ
To co w (...)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli taki czujnik muszę kupić i wczepić tam gdzie pisze czujnik mieszacza i końcówkę umieścić za pompą CO. w instrukcji szukałem i nie mogłem nigdzie doczytać się. A i jeszcze czy ten sam czujnik można podłączyć do czujnika powrotu i umieścić jak najbliżej rury powrotnej przy kotle. W takim razie kupiłbym dwa te czujniki to bym miał podgląd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak . Jeszcze musisz kupic te złączki jakie są do sterownika by skręcić to dobrze (  ja obralem kawalek izolacji z kabla i powciskalem , taka sztuka a dziala już sporo  :) ) 

 

 

IMG_20201003_140757228.jpg

Edytowane przez FAFAŁ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bo Ty chcesz od timela :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, wilk30 napisał:

tak dla jasności nie posiadam  mieszacza zaworów 3 i 4d jedynie 3 pompy cwu co i pompa kotłowa

To tak aby było jeszcze jaśniej. Co pilnuje temperatury na wyjściu na CO, sama temp. kotła czy są może termostaty na grzejnikach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wilk30 napisał:

tak bo mam sterownik skzp a czujnik 39zł więc nie kosztuje wiele no chyba że jest gdzieś taniej

Są na alledrogo , można wyciąć z  innego stera . No ale możesz kupić "ordrzinala" , nie ma problemu . Tu fakt masz wszystko plug nad play .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instalacja ma ok 10 lat  więc podejrzewam, że to był jakiś paprok, że nie zastosował zaworów itp ogólnie chodzi wsio wkleje fotke jak wygląda umieszczenie tych pomp ale wieczorkiem bo teraz nie ma mnie w domku. A ile powinna być ustawiona temp CO na pompie? Ile wy macie dom 1 piętrowy ok 250m2

 

Edytowane przez wilk30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówię podłączyłem wszystko zagrzałem piec do 50 stopni ale nic nie szło na kaloryfery więc wyłączyłem ster z prądu odpiąłem pompę podłączyłem znowu i pompę i ster i wtedy coś walnęło, pewnie coś źle zrobiłem jak zwykle hehe, a niestety nie mam nowego bezpiecznika póki co przy sobie. Poza tym jest jak w instrukcji 3.15 cxy 4A?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wilk30 napisał:

tak bo mam sterownik skzp a czujnik 39zł więc nie kosztuje wiele no chyba że jest gdzieś taniej

Załóż czujnik z bojlera.  Jak nie musisz znać temp.cwu to załóż i po sprawie. Temp.na wyjściu z pieca pewnie będzie taka jak na czujniku z kotła. Jak nie masz 3d lub 4d to temp. w rurach będzie zbliżona do tej na kotle.

Edytowane przez 8010
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilk

Zrób zdjęcie tyłu sterownika aby było widać jakie masz dokładnie czujniki.

Jak masz czujnik mieszacza to go przepnij na gniazdo temperatury powrotu skoro masz pompę kotłowa a nie posiadasz mieszacza z siłownikiem

Ciśniesz ikonę z kotłem, tam na dole są >>> i to naciśnij, na kolejnym ekranie na dole pojawi się pompa kotłowa, teraz to i wybierz na którym gnieździe ma być aktywna czy na pompa CO2 czy pompa cyrkulacyjna

 

Bez panelu pokojowego PS-43 i bez czujnika pokojowego nie możesz zaznaczać czujnika, którego nie masz w sterowniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywalilbym ten wymienik i založylembym 4d,lub sprzeglo zamiast tego czuda.Przelacz CO i rurki i pompki do 4d sa dostepne...Wymieniki sa dobre do chlodzenia statkow.....

Jaka roznica pomiedzi wymienikom i bezpośrednim połączeniem?

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.