Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

A odczekałeś na stabilizację? Zawór powinien bez problemu regulować niemal od temperatury powrotu do temperatury zasilania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz jakiś bład w instalacji, ja bez problemu reguluję między 26C a 70C. Nawet teraz bez problemu mam 29C, pomimo 70 na kotle.

zrzut.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze pewnie chodziło o nowe oprogramowanie sterownika.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O chyba sezon się zaczyna :) Znów wykresy i proste kreski w głowach. Panowie najpierw trzeba budę wygrzać i poczekać aż będzie zimno a nie chłodno. Dążenie tylko do prostych kresek to nie jest sens życia. Podstawa to czysto w palenisku i stosunkowo niskie spalanie. Oczywiście stosunek jakości i ceny opału do metrażu ;) a nie stosunek w kotłowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też odpuściłem. Na szczęście jest ciepło.

Co do stosunku w kotłowni to masz rację po części. Stosunek owszem tylko zależy z kim. Młoda żona lub sąsiadka to rozumi. Gorzej jak się dostawca grochu będzie chciał przykleić.... Fujjjj 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Panowie poprzedni sezon był słaby jeśli chodzi o ustawienia.

W obecnym udało mi się dojść do takich ustawień jak na wykresie, chyba nie jest tak źle.

Screenshot_2020-10-01-21-07-35-035_timel.skzp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś wyjaśnić dlaczego gdy wyłączę priorytet CWU to nie funkcjonuje nadwyżka temp. zadanej? 

Chciałbym aby obie pompy pracowaly niezależnie i gdy temp w bojlerze spadnie to pięć podbił temperaturę. Teraz mam zadana 50, CWU np 55 i piec będzie grzał i grzał. Czy coś źle rozumiem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie takie pytanie, czy od wersji 2.26 coś się zmieniło w funkcjonowaniu priorytetu CWU, chodzi mi o to czy można tak ustawić sterownik, aby realizowane były wszystkie funkcje priorytetu oprócz wyłączania pomp CO1 mieszać oraz CO2? Dla mnie byłoby to idealne rozwiązanie do pracy na linii kocioł-bufor. A może ktoś z was ma jakieś sprawdzone inne ustawienia z buforem?

10 minut temu, vulture30 napisał:

Mógłby mi ktoś wyjaśnić dlaczego gdy wyłączę priorytet CWU to nie funkcjonuje nadwyżka temp. zadanej? 

Chciałbym aby obie pompy pracowaly niezależnie i gdy temp w bojlerze spadnie to pięć podbił temperaturę. Teraz mam zadana 50, CWU np 55 i piec będzie grzał i grzał. Czy coś źle rozumiem? 

Chyba chodzi nam o to samo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Pierwszym krokiem na drodze do sukcesu było zamiana podłego groszku Ziemowit na sobianek lew ( skończyło się dymienie i ogromne ilości popiołu).

Drugim krokiem było zamontowanie pompy kotłowej.

Trzecim krokiem ustawienia sterownika proponowane przez kolegę Kijasr .

Obecnie jadę na equationie gold i jest dobrze.   

Screenshot_2020-10-02-06-15-56-970_com.android.chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, qbot1 napisał:

Co powiecie o tym wykresie co można poprawić ?296a8576795b3c6d575aec5779552cc5.jpg

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

Grzejniki z głowicami?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wojteekk napisał:
Zmniejszył bym temperaturę CO jak masz mieszający zawór. 

Nie e ma żadnego mieszacza tylko jedna pompa na obiegu

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.