Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, FAFAŁ napisał:

Nie prościej zmienić Soft :) xda i po kłopocie :)

Już zmianę telefonu planowałem długo, to nie przez to, że nie działa mi apka z timela :)

wolę co parę lat zmienić telefon i stary sprzedać zanim sprawny i jest coś wart.

na youtube do skzp ostatnio widziałem filmiki z tego roku od Timel jak objasniają działanie skzp 02 oraz tego palnika 5 generacji sv200. Też fajnie, że Timel tak pomaga w rozumowaniu sprzętu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem u siebie gniazdo zapalarki. Miałem wcześniej pierwszy model jeszcze z dodatkowym otworem. Jak ktoś ma taki kwadratowy otworek na prowadzeniu zapalarki też warto do zaślepić. Na filmiku leżą oba prowadzenia, po prawej nowe, gdzie nie ma już tego otworu z większą dyszą (co prawda ja mam d.9, ale Technix daje już fabrycznie d.10 stąd taki opis na prezentacji)

Stara dysza wyrzucała mi na tauronie różowym alarmy rozpalania, nowa od startu zapalarki potrzebowała 3min i 45sekund aby już palić się płomieniem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie podrzucić linka do aplikacji w wersji 1.34. Szukałem na stronie i nie umiem znaleźć.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na Sklep Play też jest do pobrania Timel Skzp Monitor. ver 1.34

 

Jaka najlepsza wersja oprogramowania do sterownika i panelu? 2.37? 2.36?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie dzisiaj podłączyłem moduł internetowy, przez chwilę był status na zielono, sterownik normalnie zapisywał zmiany w module, po chwili status czerwona kropka i błąd konf. modułu. Co muszę sprawdzić? Moduł pomarańczowy, soft w sterowniku 2.37.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dyzio997 napisał:

Witam, Panowie dzisiaj podłączyłem moduł internetowy, przez chwilę był status na zielono, sterownik normalnie zapisywał zmiany w module, po chwili status czerwona kropka i błąd konf. modułu. Co muszę sprawdzić? Moduł pomarańczowy, soft w sterowniku 2.37.

Czasami mam ten sam problem. 

Sprawdź poprawność wpisanych danych czyli id, serwer, port. Pin ustalasz sam i w DHCP 1 albo 0, gdy na zero to dane muszą też być zgodne jak w instrukcji.

 

Jeśli masz wszystkie dane dobrze to usuwasz alarm, na chwilę odłączasz moduł z prądu jeśli całkowicie nie chce słuchać i potem spróbuj dane zapisać z serwera i z DHCP. Zadziałac musi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odłączeniu z prądu jest OK- nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dyzio997 napisał:

Po odłączeniu z prądu jest OK- nie ma problemu.

Ostatnio czytałem opracowanie naukowe które dowodzi że urządzenie elektryczne lub elektroniczne po podłączeniu do prądu działa lepiej . Jednak jak dowodzi życie nie zawsze tak jest :)

 

Edytowane przez FAFAŁ
Cytat musi być :)))
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam poprawiłem kocioł o automatyczny podajnik na węgiel brunatny oraz luksusowy sterownik SKZP-02 ale niektórych ustawień nie rozumiem. Chętny mag mógłby mi doradzić, jak dostroić ustawienia. Póki co jakoś ustawiłem tylko dogrzewanie CWU, ale nie wiem czy kocioł powinien jeszcze grzać czy grzać gdy jest ustawiony czas grzania CWU. W załącznikach znajduje się tabela ustawień. Proszę wybaczyć moje tłumaczenie. Wielkie dziękiIMG_20200915_202056.thumb.jpg.2eabbf4a5d40b681e43b7395712aac53.jpgnastavení kotle.xlsx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie mogę połączyć stera z komórką

Ster skonfigurowany ba tym samym serwerze co komórka  czyli 46.41.138.24 port 88.

Coś nie tak robię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Trolik76 napisał:

Panowie nie mogę połączyć stera z komórką

Ster skonfigurowany ba tym samym serwerze co komórka  czyli 46.41.138.24 port 88.

Coś nie tak robię?

jeszcze pin i id musi być dobrze wpisane w sterowniku i apce.

Masz status na zielono, że moduł połączony z internetem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak status na zielono . W apce "rozłączony"cały czas jest.nic nie daje jak tą literkę "C" naciskam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczow.

Jako iz w ciągu ostatnich 2 nocy temperatura spadla w moich rejonach do poziomu "skrobania szyb rano" postanowilem odpalic piecyk.

Pytanie jest takie..czy któryś z Was pali moze pelletem na retorcie? Jakie macie ustawienia powietrza przy dmuchawie 80. Moje obecne to 2-27 i 30-100%. nie wiem czy nie przesadzam z nadmuchem...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie co mam źle ustawione ustawiłem temperaturę na grzejniki 36st i jej równo nie trzyma ras ros ie do 55st i spada do 24st i taki mam wykres

20200920_131028.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki wszystko jest już ok chyba instalacja potrzebował czasu na stabilizację 

20200920_141837.jpg

Edytowane przez marcin91280
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.