Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Technix poleca powiększyć otwór wiertłem d.10

Co do softu, zaktualizować samemu lub póki nie ma sezonu grzewczego można wysłać do Timel na serwis z dołączeniem kartki z prośbą o aktualizację softu do 2,39Z

 

W zakładce zapalarka

Ustawić dmuchawę na 75

Czas rozpalania na 15minut

Czas pracy podajnika dać na 6-7sekund

Jak nie pomoże, to rozwiercenie dyszy zapalarki wiertłem d.10 i aktualizacja softu

 

Edytowane przez Pieklorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł zapalarki plus soft montowany/wgrywany przez producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie. Jestem przed uruchomieniem po raz pierwszy pieca Skala PV 13kw z tym sterowniki emocji. Wszystko podłączone pokojówka, pogodynka czujniki wszystko. Zasypalem podajnik i co dalej panowie?? Rozpalić wiem jak ale jak na początek wszystko ustawić?? Jest coś jak tryb auto żeby od razu się sam po ustawiał?? A dopiero później samemu wkroczyć i ustawić już podemnie bo dzisiaj czasu nie mam a żona nalega by już grzał bo nie ma gdzie suszyć syna ciuchów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już raz Co pisałem że jak masz kocioł od kolegi Jareckiego z firmy Sekom to oni ustawiają wstępnie sterownik pod dany palnik/kocioł. Możesz ruszyć na nastawach fabrycznych jeśli chodzi o rozpalenie. Później niestety musisz ustawić co niektóre parametry pod swoją instalację,pod siebie. Ale to powinien zrobić instalator,który montował kocioł.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na początku byłem napalony na zapalarke w palniku SV200,jak pies na jeża,tak teraz mam coraz większe wątpliwości czy inwestować w nią

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką wersję oprogramowania.ce14cf62c343ff699546f2e6b6ec9f61.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd pobrać najnowszą wersję? Na stronie Timela nie ma jej.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleś uparty :) Różnica o 0,1 i nigdzie nie widzę informacji co się zmieniło w nim... Za miesiąc będzie 2,40 i znów ten będzie starym i nieużywanym softem? Podejrzewam, że niewiele się zmieni. Podobnie jak informacja o rozwierceniu otworu, a już powyżej informacja jak nie ma efektu. Problem może być w samej zapalarce lub wogóle jej koncepcji w ekogrochu. Na razie jestem zdegustowany, zapłaciłem, nie działa. Czekam na serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja 2.39z


Zmiany: - pompa kotłowa pracuje z pompą CWU podczas dopalania - zmiana w algorytmie rozpalania: na 2 minuty przed końcem cyklu rozpalania sterownik podnosi nadmuch i załącza podajnik na 20 sekund.    Dzięki temu rozpala się za pierwszym razem w większości przypadków. Nawet na trudnym opale. - początkowa temperatura spalin zapisywana jest teraz na początku każdej próby rozpalania. - przy zaniku płomienia - podejmie automatycznie próbę rozpalenia i jak się próba powiedzie -pracuje normalnie, jeśli nie - idzie w Stop - przy wyłączeniu z apki internetowej - teraz robi najpierw dopalanie i dopiero idzie w Stop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też  38z i robi co chce po pół godz nieraz odpali karlika albo wogulle myślałem jak ktoś sprzedaje to jest pewny że to działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, HarryH napisał:

Czekam na porady o dosypywaniu pelletu do węgla:-)

Garścią na palnik w trybie automatycznym ;)

Kijasr - to nie są zmiany wpływające na to czy wogóle kocioł ruszy z zapalaniem. Skoro zapalarka nie daje odpowiedniej temperatury, nie będzie zabawy. Za wydane dodatkowe 400zł można mieć 4m3 drewna na 20 lat odpalania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi odpalał jeszcze na starym sofcie ogien ultra, sobianek lew, miało-groszki.

Zapalarka wyłożyła się natomiast na tauronie w moim przypadku.

Sterownik ma jednak opcję taką, aby odpalić i przełączyć na czuwanie jak jest kłopot z danym węglem.

 

Geneza zapalarki w palniku Sv jest taka:

- weszła w momencie opcji pelletowej

- były próby czy testy odpalenia na ekogroszku, technix myślał aby do ich argos plus nie dorabiać automatu ale do palnika dać zapalarkę i przewód do jej ręcznego urochomienia do rozpalania ale dalszej pracy z normalnym podtrzymaniem dla węgla

- producent palnika Technix w zestawie pelletowym nie daje możliwości pracy zapalarki przy węglu. Zapalarka w trybie auto działa tylko na pellecie a po zmianie softu na ekogroszek rozpalanie z użyciem zapalarki jest w trybie ręcznym a później w automacie jest podtrzymanie.

 

Timel zaoferował na prośby paru osób tryb automatyczny przy zapalarce i na danych paliwach trafiają się schody z odpaleniem twardszego węgla.

Technix w ostatnim czasie zwiększył średnicę dyszy do 10ki a Timel poprawia softy aby było łatwiej w trybie auto.

Edytowane przez Pieklorz
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmi sensownie, jednak prawdopodobnie za szybko został wprowadzony taki zestaw do sprzedaży. Jakby nie patrzeć, klient kupuje kocioł za 7400zł (na polskie warunki nadal to b.dużo) z reklamowaną zapalarką do węgla. Skoro jest, ma działać. Nie powinno być dyskusji, że to taki czy inny węgiel. Dla "Kowalskiego" działanie jest zero-jedynkowe  czyli działa/nie działa. W części przypadków zapalarka mogła być powodem wyboru skampa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.