Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hydraulik z doświadczeniem i papierami zamontował mi zawór 4 D bezspośrednio na kotle dając KV do dołu. Tym samym powrót mam z góry i po prawej. Czy można zrobić to w ten sposób? Widziałem w necie setki kotłowni i w żadnej powrót nie był na zaworze do góry. 

IMG-20201114-WA0041.jpeg

Edytowane przez reded
Poprawa tytułu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W 4-D powrót musi być na przeciwko wejścia z kotła, a czy będzie u góry czy na dole, czy z boku, to mało istotne, najwyżej trzeba przełożyć tabliczkę z oznaczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak jest na przeciwko? 

IMG-20201114-WA0033.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez Norbert75
      Witam,
      Jestem posiadaczem pieca firmy Metal-Fach KOCIOŁ GRZEWCZY CLASSIC SEG BIO 19 PLATINUM z regulatorem ecoMAX860 Touch (palnik rynnowy).
      Potrzebuje pomocy od Państwa przy ustawieniu optymalnym pieca dla trybu standardowego lub fuzzy logic przez podanie konkretnych dla wymienionych niżej trybów.
      Tryb regulacji pracy - standardowy lub fuzzy logic.
      Modulacja mocy:
      - Czas podawania
      - Czas przerwy
      - Moc nadmuchu

Ustawienia palnika - rozpalanie
      - Nadzór

Jestem posiadaczem pieca tego modelu od pewnego czasu.
      Piec pali 45kg (pelettu) na dobę.
      Piec po osiągnięciu zadanej temperatury nie w chodzi w tryb Nadzór tylko rozpoczyna rozpalanie od początku.
      Pomimo kontaktu z serwisem Metal-Fach nie udało się otrzymać rzetelnych informacji i pomocy w sprawie mniejszego spalania.

Dziękuję wszystkim z góry za pomoc i zainteresowanie!
      Niżej dorzucam tabliczkę znamionową.

• Przez mariuszc615
      Dobry wieczór, 
      Od ponad dwóch lat użytkuję kocioł Metal Fach Smart Plus 15 PLATINUM z podajnikiem na ekogroszek. Od początku piec robi spieki i nawet kilkukrotna wizyta serwisanta nie pomogła, spieki się tylko zmniejszyły (na początku potrafiły być wielkości głowy dorosłego człowieka, obecnie wielkości połowy pięści). Od jakiegoś czasu piec ma problemy z rozpaleniem się po całkowitym wygaszeniu. Podczas ostatniej wizyty, przed samym końcem gwarancji, serwisant stwierdził, że należy przy wyjmowaniu popiołu wyjmować osłonę retorty, którą poprzedni serwisant przyklejał, bo bez tego zapalarka nie będzie działać. Dzisiaj rano zabrakło węgla, więc po powrocie z pracy zasypałem zasobnik i usunąłem popiół. Piec nie potrafił się rozpalić więc chciałem pomóc mu paliwem do biokominka, ale mimo wszystko pięć miał problemy. W nerwach zmieniłem minimalną moc nadmuchu z 21% na 78%, piec się elegancko rozpalił, ale po powrocie tego parametru na 21% okazało się że wszystkie ustawienia mocy wentylatora zmieniły się na 78% i tak zostały. Bardzo proszę o pomoc jak powinny być ustawione. Zmniejszyłem je (jak widać na załączonych zdjęciach), ale na pewno nie są to poprawne wartości. Jeśli ktoś ma sugestie co zmienić, aby usunąć spieki, również będę wdzięczny. 

• Przez arckadius
      Witam.
      Posiadam piec Metal-Fach Slim Pellet Mini 10 kw.Użytkuję go od września 2020.
      Mam oto taki problem. Sytaucja powiela się już po raz drugi z rzędu. Mianowicie po czyszczeniu pieca i zamknięciu drzwi następuje próba rozpalenia,ale 1,2 i 3 próba nie przynosi efektu. Niewiele też pobiera pelletu w tym czasie. Po tej nieudanej próbie  rozpoczyna się kolejna próba, z tą różnicą że pellet jest pobierany ślimakiem już w ilości zauważalnie większej i próba rozpalenia następuje już przy pierwszym podejściu.
      Jeżeli jest to znacząca informacja akurat dziś przed podaniem pelletu,zasobnik wypróżnił się prawie całkowicie. Był widoczny ślimak,ale również wiele trocin "popelletowych",które znajdowały się wokół ślimaka. Informacje ustawione  w sterowniku także podsyłam.
      Dziękuję z góry.Pozdrawiam.

• Przez johnx
      Witam,
      szukałem i nie znalazłem - Palnik pali w miarę spoko, ale po automatycznym czyszczeniu palnika płomień zanika(100% -> 10%)
      Tj: Żar przesuwany jest na koniec palnika(w strone popielnika), dopala się, a świerzy pellet zbiera się na początku, przy ślimaku i nie zapala się.
      Macie jakieś rady?
      Zredukowałem już czas cofania palnika do czyszczenia, ale mało to pomaga.
    • Przez grags87
      Witam potrzebowałbym info czy prawidłowo nastawiłem w sterowniku wszystkie atrybuty spalania.
      Wydaje mi się że spala za dużo i mógłbym zmniejszyć spalanie.
      Dmuchawa uchylona przy piecu na 3/4.
      Dom 110 m2 parterowy bez piwnic, w całym domu podłogówka. Dom ocieplony, podłoga i dach też.
      Temperatura w domu 23 C, spalanie 0,52 kg groszku na godzinę.

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.