Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hydraulik z doświadczeniem i papierami zamontował mi zawór 4 D bezspośrednio na kotle dając KV do dołu. Tym samym powrót mam z góry i po prawej. Czy można zrobić to w ten sposób? Widziałem w necie setki kotłowni i w żadnej powrót nie był na zaworze do góry. 

IMG-20201114-WA0041.jpeg

Edytowane przez reded
Poprawa tytułu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W 4-D powrót musi być na przeciwko wejścia z kotła, a czy będzie u góry czy na dole, czy z boku, to mało istotne, najwyżej trzeba przełożyć tabliczkę z oznaczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez arckadius
      Witam.
      Posiadam piec Metal-Fach Slim Pellet Mini 10 kw.Użytkuję go od września 2020.
      Mam oto taki problem. Sytaucja powiela się już po raz drugi z rzędu. Mianowicie po czyszczeniu pieca i zamknięciu drzwi następuje próba rozpalenia,ale 1,2 i 3 próba nie przynosi efektu. Niewiele też pobiera pelletu w tym czasie. Po tej nieudanej próbie  rozpoczyna się kolejna próba, z tą różnicą że pellet jest pobierany ślimakiem już w ilości zauważalnie większej i próba rozpalenia następuje już przy pierwszym podejściu.
      Jeżeli jest to znacząca informacja akurat dziś przed podaniem pelletu,zasobnik wypróżnił się prawie całkowicie. Był widoczny ślimak,ale również wiele trocin "popelletowych",które znajdowały się wokół ślimaka. Informacje ustawione  w sterowniku także podsyłam.
      Dziękuję z góry.Pozdrawiam.

• Przez johnx
      Witam,
      szukałem i nie znalazłem - Palnik pali w miarę spoko, ale po automatycznym czyszczeniu palnika płomień zanika(100% -> 10%)
      Tj: Żar przesuwany jest na koniec palnika(w strone popielnika), dopala się, a świerzy pellet zbiera się na początku, przy ślimaku i nie zapala się.
      Macie jakieś rady?
      Zredukowałem już czas cofania palnika do czyszczenia, ale mało to pomaga.
    • Przez grags87
      Witam potrzebowałbym info czy prawidłowo nastawiłem w sterowniku wszystkie atrybuty spalania.
      Wydaje mi się że spala za dużo i mógłbym zmniejszyć spalanie.
      Dmuchawa uchylona przy piecu na 3/4.
      Dom 110 m2 parterowy bez piwnic, w całym domu podłogówka. Dom ocieplony, podłoga i dach też.
      Temperatura w domu 23 C, spalanie 0,52 kg groszku na godzinę.

• Przez Damian93
      Witam, od sierpnia jestem użytkownikiem kotła Metal Fach Slim Pellet mini 15kw. Dom z dwiema kondygnacjami, z początku lat 90, ocieplony. Ok. 200m z czego ogrzewane jest 140m, stare grzejniki od dużej pojemności wodnej sztuk 11, do tego jedna kratka łazienkowa, wodę puki co dogrzewam na starym piecu kaflowym więc kocioł nie ma jest obciążony grzaniem CWU. Największy problem jest z rozgrzaniem pieca jak i grzejników, zajmuje to jakieś 3-4 godzin zanim piec osiągnie temperaturę zadaną, a na grzejnikach robi się odpowiednio ciepło. Hydraulik podczas robienia instalacji powiedział że dużo wody i dlatego piec nagrzewa się dosyć długo, to rozumiem ale 4 godzin to jest chyba jednak moim zdaniem zbyt długo. Drugi problem to zwęglone grudki pelletu, opisałem problem serwisowi Metal Fach jednak ci nie wysilili się zbytnio i napisali aby zmniejszyć nadmuch, myślę że problem nie leży w pellecie bo kumpel pali tym samym w Defro i spala wszystko na pył. Na dodatek widzę cały czas na wyświetlaczu sterownika skaczący płomień od 100% do 15%. Kocioł na 9 godzin swojej pracy przepala 20kg pelletu. 
      Sterownik - ecoMAX860P
      Tryb pracy - FL
      Temperatura zadana - 65
      Temperatura mieszacza - 45
      Tryb pogodowy - OFF
      Wentylator wyciągowy - OFF
      Pompa CO z 6 biegami i trybem auto - ustawiony tryb auto
      Załączenie pompy CO - 45
      Zawór 3 drogowy - ustawiony na 4
      Temperatura powrotu - 50
      Histereza powrotu - 5
      Temp spalin - 90-125
      Na koniec dodam że serwis poradził aby ustawić zakres pracy mocy w trybie FL między 100% a 60%, mimo to piec przy osiągnięciu temperatury nie potrafi się utrzymać i po ok 5min temperatura spada i pracuje dalej na 100% mocy. Jeśli kogoś zainteresuje mój problem z góry dziękuje.

Dsg.zip
    • Przez Animus
      Chce ktoś złoma przytulić? Juzef goni.
      https://www.olx.pl/oferta/piec-mpm-7-kw-kociol-5-klasa-ekogroszek-pellet-dolny-palnik-ceramiczny-CID628-IDHj2wI.html#6f67dde705
      Jeszcze Michał.
      https://www.olx.pl/oferta/kociol-piec-mpm-ds-10-kw-5-klasa-eco-CID628-IDHtqF6.html#1759b167c9

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.