Skocz do zawartości
Grzesiekz182

Ogrzewanie podłogowe - jaki jest najlepszy cykl grzania?

Rekomendowane odpowiedzi

Ale u mnie kocioł nie taktuje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak zrozumiałem z wcześniejszych postów, ale jeżeli nie ma teraz problemu z L3 to tym bardziej bym spróbował obniżać jeszcze krzywą, aby zmusić kocioł do dłuższej pracy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok tylko u mnie jest taki problem że jak na sterowniku pokojowym jest osiągnięta temp zadana to kocioł się wyłącza i ma przerwę 8 godzin wczoraj wyłączył się po 5 godzinach grzania o 23.00 i potem właczył się o 7 rano przez 8 godzin woda w podłodze się wystudziła pytanie jest czy lepiej wymusić na kotle grzanie godzinowe czyli np.2 godziny grzania 3 godziny postoju i tak przez całą dobę wtedy przez 3 godziny woda się nie wychłodzi.

Albo tak jak ty mówisz obniżyć krzywą i grzać więcej godzin ale po pewnym czasie dobije temp.zadana na sterowniku pokojowym kocioł się wyłaczy i znowu będzie miał 8 godzin przerwy woda w podłodze sie wychłodzi nie wiem co jest nie tak u mnie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zmniejsz histerezę temperatury na sterowniku pokojowym.

Co to za sterownik jest?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sterownik Tech chisteryza 0,2 mniejszej nie ma, teraz na kotle zrobiłem krzywą 0,5 najmniejsza temp. z jaką kocioł grzeje to 26 stopni niżej nie schodzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra - zostaw tak na dobę i obserwuj co się dzieje

Odczytuj parametry Pr  i Fr  - po krótkim naciśnięciu prawego przycisku Reset i kontroluj godzinowe  zużycie gazu

Możliwe że będzie trzeba zmniejszyć parametr P14 , ja mam ustawiony na 20.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

PR czyli pompa u mnie jest ustawiona bez modulacji bo mam 100% podłogówki więc żeby przepływy były stałe zmieniłem na ciągłą prace pompa z kotła zasila całą podłogówkę,FR mam szasami 0,00 albo 13-18

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 18.11.2020 o 09:44, Jozefg1 napisał:

Wróć do fabrycznej mocy startowej

I nie kombinuj z parametrami mocy jeżeli nie masz czym zmierzyć!

Podałem jakie mam ostatnie nastawy - zużycie gazu za ostatnią dobę przy temperaturze +9*C  odczytane z licznika  - 3,2 m3.

Czy zużycie 3,2m3 u ciebie to z CWU?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam inny kocioł gazowy i inny sterownik a w nim możliwość ustawienia korekty, wówczas kocioł obniża temp. wody a nie wyłącza kotła. Kocioł i pompa wyłączają się tylko wtedy jak automatyka kotła na to pozwoli a nie sterownik.

Sprawdź może masz u siebie też takie ustawienia w sterowniku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok myślę że u mnie nie ma takiej opcji,czy ta opcja jest w sterowniku czy w kotle?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W sterowniku. Może być wpływ temp. wewnętrznej (pomieszczenia). Jaki sterownik.

Edytowane przez gersik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez mario-93
      Witam,
      Mam problem z ogrzewaniem podłogowym. Próbowałem dzisiaj uruchomić pierwszy raz w nowo zamontowanym piecu Termet intergra II 20 KW. Do tej pory użytkowane były tylko grzejniki, które są na dole. Z racji tego, że na górze, gdzie jest podłogówka, była robiona wylewka 2 tygodnie temu, więc nie mogłem jej wcześniej włączyć. Sprawa wygląda tak, jakby ciepła woda nie przechodziła poza zawór trójdrogowy. Gdy ręcznie przesunę trzpień sterowania ręcznego i go trzymam widzę na termometrze, że temperatura wzrasta i wszystko wtedy jakby zaczynało działać prawidłowo (ale musze trzymać ten trzpień). Do pieca mam podłączony moduł wielostrefowy SIM 2Z z zaworem elektrycznym, na razie bez żadnego sterownika pokojowego (planuje zakup TECH ST 292 v2), w miejscu gdzie się go podłącza mam zrobioną zworkę. Może przyczyną jest brak sterownika ? Mógłby ktoś podpowiedzieć co może być nie tak ?
      Z góry dziękuje za pomoc.
      Pozdrawiam

• Przez mario-93
      Witam, prosiłbym o pomoc w wyborze sterownika pokojowego do pieca Termet Integra II 20kw. Sprawa wygląda następująco na dole mam instalacje grzejnikową, natomiast góra to podłogowka. Do pieca mam podlączony moduł wielostrefowy SIM 2Z z zaworem elektrycznym. Chciałbym zastosowac dwa regulatory pokojowe. Bezprzewodowy na górę do podłogowki oraz przewodowy do grzejników na dół. Zastanawiałem się nad sterownikami techa 292v2 i 292v3 czy takie będą dobre w moim przypadku.Czy potrzebne będą czujniki temperatury zewnętrznej ? Czy coś jeszcze jest potrzebne aby to wszystko działało?Sterowniki w moim przypadku należy podłączyć do modułu wielostrefowego ? Niestety nie znam się na tym za bardzo, więc prosiłbym o pomoc i wyrozumiałość :)
      Z góry dziękuję
    • Przez Rj193tsn
      Witam,
      Mam kocioł Termet ecocondens gold plus 25 podłączony do układu mieszanego. Dol podłogowa, góra grzejniki (przewymiarowane). Do tego regulator on/off Salus. Podłogowa z pompą mieszająca i zaworem 3D.
      I teraz tak, regulator ustawiony w salonie gdzie jest podłogowa, temperatura ustawiona na 21 stopni. Problem zaczyna się wtedy gdy osiągnie ta temperature i kocioł się wylacza. Taka temperatura w domu utrzymuje się przez kilka godzin. Gdy kocioł nie pracuje ,w sypialni gdzie są grzejniki również są zimne, a chciałbym żeby grzały. No i teraz chcąc aby one grzały podwyższamy temperature na regulatorze co skutkuje tym, że na górze jest ok ale na dole rano jest sauna.
      Rozdzielacz do podlogowki jest na dole, a na piętrze rozdzielacz do grzejników
      Jest jakiś sposób żeby to ogarnąć tzn. gdy zadana temperatura na dole się utrzymuje to podłogowa się nie włącza ale grzejniki grzeją?
    • Przez Rj193tsn
      Witam. Mój Termet ecocondens gold plus 25 1F bardzo nierówno moduluje. Po dojściu do zadanej temperatury np. 38 stopni fr pokazuje 00 by nagle zerwać np. do 30 i znowu 00. Pompa i wskazanie Pr również to samo. Dodatkowo ostatnio gdy tak nie równo chodzi nie trzyma zadanej temperatury- zadana 38 a faluje między 35-39. W czym może być problem? 

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.