Skocz do zawartości
Kijasr

Sterownik Skzp-02 + Brager BCA-02

marcin

Tutaj piszemy tylko o współpracy SKZP 02 z analizatorem Brager BCA 02.

Główną dyskusję o SKZP 02 znajdziesz klikając tutaj.

Wiadomość dodana przez marcin

Rekomendowane odpowiedzi

mkwapisz.Niechaj moc i zielone światło będzie z Tobą.Zemną jest analizator tylko dla paragonu i poglądowo.Choćbym nie wiem co zrobił z kotłem i jaki wysoki usypał kopczyk to tlen nijak wypada (niestety retorta obrotowa).Za to pali się w modulacji jak trzeba i oto chodzi .

Edytowane przez darko240973
  • Zgadzam się 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To u mnia przy rozpalaniu jest zero O2,tak jest wszystko sczelne 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mkwapisz.Niechaj moc i zielone światło będzie z Tobą.Zemną jest analizator tylko dla paragonu i poglądowo.Choćbym nie wiem co zrobił z kotłem i jaki wysoki usypał kopczyk to tlen nijak wypada (niestety retorta obrotowa).Za to pali się w modulacji jak trzeba i oto chodzi .
Jak dobrze pamiętam masz odpopielanie i podobno przez to też jest wysoki tlen

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kijasr.Zgadza się.Ogólnie kocioł szczelny (drzwiczki ,wyczystka i te sprawy).Nie tak dawno zaślepiłem i wyłączyłem odpopielanie ,ale na nic to się zdało.Prze retortę ucieka za dużo tlenu.Np przy 30% mocy mam do odczytu na analizatorze 19% tlenu.To można samemu sobie odpowiedzieć.Po co Brager  na tej retorcie.Ogólnie pali się bardzo dobrze bez analizatora.Znalazłem powietrze w 100% mocy aby odrzutowca nie było a póżniej w minimum aby deflektor był czysty i mała korekta 1% w 50% mocy i jest zarąbiście.Brager stoi przy skzp przy tym dwie sondy w czopuchu , mechanizm odpopielania ,przewód napowietrzania do zbiornika i wrażenie takie ,że jak znajomi wpadają na kawę i piwko to mówią że ten kocioł to ma więcej wyposażenia niż nie jeden samochód po 2015 roku produkcji.A niech im tam będzie -przynajmniej po 5-iu sezonach jeszcze się nie zepsuł,ani nie zerwało zawleczki.Wykres bez Bragera jak dwie szyny kolejowe a modulacja jak na łagodnym morzu z małymi falami.Skala 1-100% 🙂😆

Edytowane przez darko240973

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam i ja Dziękuję za pomoc koledze Kijasr. Analizator zainstalowany 03/03,więc pracuje dopiero 5 dni. Co mogę powiedzieć. Widać że w kotle jest dużo dużo ,,czyściej". Co do spalania to jak na razie nie zauważyłem aby kocioł palił mniej lub więcej. a11c2f20df23137b9d7a73ee75bfdaf9.jpg52dd2c56252ecdf399aa63f8bdeada12.jpg4f56ac782c50e9fcf06e9519065d2ee7.jpg800c5cf745bcdd853aaf300f1a2bfaa5.jpg8821fb622fdc580ecdb1183830ff4500.jpg494e95542697af968d72c3f169eb1f13.jpg75ad18431822abc8cc70552b82c7ec81.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo ładnie, teraz na sofcie 2.46 analizator pięknie współpracuje ze sterownikiem .U mnie tak to teraz wygląda.

Screenshot_2021-03-08-14-27-41-489_com.mi.globalbrowser.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Koledzy zauważyłem taka rzecz - przykładowo tlen zadany przy modulacji 20% ma wynosić powiedzmy 15,2 , przez pewien czas jest większy i zaczyna spadać poniżej w pewnym momencie osiąga zadane 15,2 i powiedzmy spada niżej do 14,0 ale zauważyłem że korekty na minusowa pojawiają sie później mimo ustawionej reakcji na 1s, sterownik zaczyna korekty minusowe dawkować po ok 30 - 40 sekund od momentu zejścia tlenu poniżej zadanej 15,2. Czy u was też coś takiego ma miejsce ?? Na zdjęciu tlen jest poniżej zadanego a korekta jest na plusie.

IMG_20210309_083700.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie tez tak jest ze ta ujemna korekta jakby z duzo wiekszym opouznieniem wchodzila nizeli dodatnia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziala tak,z duža bezwladnosca.Dlugo sa trzyma w odwrotnej regulacji.Može jest nie stabilne przy szybkich reakcjach.Tež widac jakas tolerancja O2 w.s. wzmocnienie naweglania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi