Skocz do zawartości
NorbertWE12

Przegrzewanie zadanej temperatury

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od paru dni walczę z vaillantem 206/5-5 sparowanym z multimatic vrc 700/5.Problem polega na tym ,że piec przegrzewał zadaną temperaturę 21,5 średnio o 1,5 Stopnia .

Trochę poczytałem w instrukcji ustawiłem tryb chłodzenia na 22 i przy osiągnięciu tej wartości palnik dalej ogrzewa grzejniki.Cała ta sytuacja ma miejsce w trybie korekta przy trybie termostat działa jak powinno ale chyba nie jest to ekonomiczne ustawienie.

Macie jakiś złoty środek na taki problem ?  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez stasikk
      Witam,
      Chciałbym zakupić regulator pokojowy do pieca Vaillant VCPL246/3-5 R3, znalazłem na stronie producenta kilka modeli.
      Interesuje mnie model bezprzewodowy.
      Pytanie czy są jakieś inne sprawdzone regulatory do takiego pieca czy jestem skazany na vaillanta?
    • Przez norbi522
      Witam mam do wyboru dwa kotły gazowe który był by waszym zdaniem lepszy? 
      -Buderus Gb172i 14kw 
      -Vaillant VC 20CS/1-7 exclusive 20kw 
      Dom 125m ogrzewanie podłogowe w całym domu bez żadnych kaloryferów. Do tych dwóch producentów mam najbliższy serwis.
      Cenowo wychodzi praktycznie to samo i dlatego mam dylemat. Buderus ma minimalny zakres mocy od 2kw zaś Vaillant od 2,8 tylko pytanie czy wogle kocioł kiedy kolwiek będzie pracował na tak niskiej mocy i czy 2kw a w 2,8kw to jest duża różnica która odbije się na rachunkach ??
    • Przez losmichal
      Witam
      Niestety w najbliższym czasie czekam mnie wymiana kotła na nowy aktualnie Vaillant ecotec pro bez zasobnika CWU. Niestety nie mam miejsca na tradycyjny zasobnik CWU dlatego pomyślałem o kotle z wbudowanym zasobnikiem. Instalator z którym rozmawiałem o wymianie kotła powiedział że jeśli zdecydujemy się na kocioł z wbudowanym zasobnikiem to tylko Saunier Duval, Vaillant on nie zamontuje bo chce spać spokojnie, jednak nie chciał powiedzieć w czym problem.
      I teraz się zastanawiam czy warto iść w Saunier Duval z zasobnikiem 2x21L czy lepiej zostać przy piecu Vaillant bez zasobnika. Czy częste przełączanie CO->CWU->CO może jakoś negatywnie wpływać na żywotność pieca ?? Pracuję w domu więc dość często korzystam z ciepłej wody w ciągu dnia, w aktualnym piecu już kilka razy wymieniałem zawór trójdrożny z tym że piec ma już 12lat.
      Jeśli chodzi o wymianę pieca to zależy mi na żywotności i spokoju użytkowania aspekt finansowy to sprawa drugorzędna.

• Przez Vaillant
      Witam,

Posiadam piec Vaillant auroCOMPACT VSC S 146/4-5 150, od pewnego czasu jak piec sie zalacza to slychac dziwne stuki w piecu, czy jest tutaj ktos kto moglby mi pomoc w rozwiazaniu tego problemu. W zalaczniku dolaczam plik mp3, mozna posluchac co to za dzwiek,

Pozdrawim 
      Leszek
      vaillant.mp3
    • Przez Miszał
      Witam 
      Jako nowicjusz na początku chciałbym się przywitać 
      Przechodząc do meritum zmieniłem sposób ogrzewania z ekogroszku na gaz. Po miesiącu użytkownika pojawiło się kilka pytań i mam nadzieję że tu znajdę odpowiedź.
      1 czy regulator pogodowy jest aż tak niezbedny? Jeśli tak to czy tej samej firmy czy można kombinować z innymi?
      2 podczas grzania podlogowki i grzejników jednocześnie nie dogrzewa mi grzejnikow (są ciepłe do polowy). Czy na obieg grzejników zastosować dodatkowa pompę? Czy można podkręcić ta w kotle? 
      Dziękuję z góry za podpowiedź 
      Pozdrawiam 

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.