Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mini kotłownia zamiast gazu


Pawel1234

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry , mam ogromny dylemat poszukuję kotła na pellet do mojej "kotłowni" miała być ona na gaz lecz kupno zbiornika , pieca to dosyć duży wydatek około ~30tys także wpadłem na pomysł czy do miejsca na pięć gazowy nie upchnąć kotła na pellet szerokość to 85cm  głębokość 65  zdjęcia w załączniku , metraż domu to 170m2 dom z poddaszem , Proszę o pomoc i z góry przepraszam za coś co przeoczyłem

IMG_20201018_145109256.jpg

IMG_20201018_145100901.jpg

IMG_20201018_145050640.jpg

IMG_20201018_145112538.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tę wnękę wejdzie HT One https://www.fuego.pl/heiztechnik-one-11-kw.html  Jak jest miejsce w górę to można dokupić nadstawkę. Przód kotła będzie trochę wystawać o ile to nie przeszkadza, bo za mała jest głębokość wnęki. Poza tym chyba bardziej kompaktowego kotła z całą hydrauliką w środku nie znajdziesz.  O sam kocioł pytaj @Heiztechnik - pracownik Heiztechnika. O ile jesteś tym kotłem zainteresowany. Ja mimo wszystko bym poszedł w gaz nawet jakby to miało 2x więcej kosztować niż pellet. Nie masz pojęcia w co się pchasz :). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zachowasz żadnych minimalnych odległości , w razie serwisu będzie problem

do tego trzeba mieć miejsce na pellet bo znika w zastraszającym tempie - jest lekki jak na swoją objętość więc jego składowanie wymaga trochę miejsca

no i wygodne top może jest w porównanie do kotła zasypowego, do wygody gazu to mu jeszcze ze dwie długości brakują....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź sobie na stronę fuego.pl i wyfiltruj peleciaki. Kilka jest kompaktowych. Jeszcze możesz zerknąć na włoski Ferolli Premium - on nie nadaje się do tej wnęki. Musi być dostęp po bokach do kotła. W tym HT One po bokach chyba nie ma nic. Serwisuje się go od przodu i od góry. Jedynie od tyłu trzeba podłączyć zasilanie, powrót i rurę do komina. Rurami zasilania, powrotu i rury kominowej można wyjechać ponad kocioł przed jego wepchaniem we wnękę. Tutaj też problemu nie będzie. 

To 11 kW tylko tak przypadkowo wziąłem. Masz nowy dom, więc wszystko jest obliczalne. Policz sobie jakie będzie zapotrzebowanie domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.