Skocz do zawartości
Cyrylus

Semrau 22kW ekodesign 5 klasa, sterownik ekoster 430 s

Rekomendowane odpowiedzi

Zacznę od być może od banalnego pytania, rozpalasz od dołu taj jak to powinno być, czy od góry?

Jeśli o palenie chodzi to możesz palić przez górną klapkę, choć to mało popularna i krytykowana metoda, ale jest stosowana przez kilku producentów, więc ja jej nie kwestionuje. Przyczepie się jednak do rozetki, bo ona mysi być otwarta, może nie maksymalnie, bo to zależy od konstrukcji kotła, ale podawanie przez nią powietrza jest niezbędne do poprawnego spalania w tym kotle, a więc i do jego poprawnej pracy.

Przy następnej próbie uchyl rozetkę, jej położenie na razie dobierz dowolnie np. 25% otwarcia, obserwuj proces spalania i daj znać co się działo.

Zapytam jeszcze czy w górnej wyczystce jest może mały wizjer przez który można z góry obserwować to co dzieje się w kotle, w palniku ceramicznym w czasie procy kotła to bardzo ułatwiło by regulację.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć ponownie Panowie, po rozmowach z producentem te ustawienia które ja zrobiłem to są złe, zaślepiłem górne drzwiczki tak jak to było jak piec przyjechał. Kazali dolną klapkę otworzyć na około 2cm rozetę na mniej więcej 3/4 i nie powiem bo przy pierwszym rozpaleniu jak poukładam drewno przy wylocie do dyszuy to ładnie naciąga i rośnie temperatura. Tylko jest jeden mankament że jak dojdzie do tych 75-85° (bo to co mi powiedzieli to jest piec zgazowujący i na takiej temperaturze on musi pracować) to chce dorzucić jeden, dwa grubsze kawałki drewna (tak kazali zrobić) to temperatura mentalnie zaczyna spadać i już nie może urosnąć. Wczoraj przesiedziałem w piwnicy od 21-1 w nocy i kombinowałem z ustawieniem klapek, temperaturą spalin i mocą wentylatora. Jak udało mi się ustawić że ładnie naciągało temperaturę to po osiągnięciu żądanej (78°) dmuchawa wyłączała się a temperatura nadal rosła, dobiło mi do 92° musiałem wszystko pozamykać żeby zaczęła spadać, oczywiście jak spadła do 77° ustawiłem klapki do tej pozycji co były ale już nie naciągało temperatury tylko cały czas spadała :/ ktoś ma jakąś radę ?

W drzwiczkach zasypowych jest jedynie klapka tego powietrza, ale ja zaślepiłem według zaleceń serwisu bo przy zagazowaniu ona nie jest na tyle szczelna żeby utrzymać dym który zbiera się w tej górnej komorze więc nie ma opcji żeby zobaczyć co się dzieje na palniku :/

Edytowane przez Cyrylus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

• Podobna zawartość

• Gość Jastrzab315
      Przez Gość Jastrzab315
      Witam , testował ktoś już ten kocioł DS MPM ?
      Edycja przez admina z dnia 04.10.2020:
      Popularne tematy związane z kotłem DS MPM:
      MPM DS Wymiana rusztu MPM DS modyfikacje do palenia drewnem Jakim drewnem palić w MPM DS wymiana doświadczeń  
    • Przez bartek19821982
      WITAM MAM PROBLEM KOCIOL PO WYGRZANIU WYGASZASIE I ZNOWU ROZPALA I TAK W KOLKO 10 RAZY NA DOBE
    • Przez zielenina
      Witam w moim pierwszym temacie. Urzeczony opiniami użytkowników zakupiłem używany przez rok  do spalania drewna,  kocioł MPM DS 18 kw. Już   w trakcie zakupu  trochę się  wzdrygnąłem ponieważ sprzedający  notabene forumowicz stwierdził że palenie drewnem  w tym kotle jest zbyt uciażliwe i wymaga wielu wizyt w kotłowni. Jednak ja miałem zamiar spalać wegiel  więc po ogledzinach kocioł kupiłem.  Czytając  temat o MPM  doszedłem do wniosku że czeka mnie  sporo kombinacji aby go rozpalać czy użytkować Wszystko  nieprawda. Pierwsze rozpalenie przebiegło całkiem podobnie jak w  moim poprzednim GS tyle ze kolejność odwrotna - papier  drewno i na to worek 25 kg węgla Marcel. Otwarłem klapę krótkiego obiegu pozamykałem popielnik i zasyp i podpaliłem palnikiem . Zajęło się spokojnie a po minucie usłyszałem palnik MPMa . Przymknąłem drzwi ustawiłem miarkownik na 85 i..........tyle. Kocioł błyskawicznie złapał temperaturę i szedł jak zły, musiałem pompkę dać na 3 ci bieg. Po tym ustabilizował się na 80 i tak trzymał . Dwa zbiorniki po 1000 l nabił z 30 do 77 C i jeszcze w tym czasie zagrzał dom. Paliło się około 17 godzin jednak pod koniec na podtrzymaniu tylko ponieważ temperatura na kotle przekraczała 90 C a raz nawet 100 parę więc miarkownik go zamknął. Przez cały okres spalania nie dotknąłem wajchy odpopielania.Dla mnie rewelacja . Drugie rozpalenie przebiegło podobnie łatwo a kocioł zostawiłem bez opieki na parę ładnych godzin. Wczoraj o 15tej po raz kolejny rozpaliłem wg tego schematu i sytuacja się powtórzyła kocioł wlazł na 80 i w tej okolicy miarkownik go trzymał od 75 do 82.O północy na kotle było 83 w buforze 74 (zaczynał od 35) dom też sporo pobierał bo i CWU i mieszkanie. Na ruszcie została spora górka samego żaru więc zamknąłem cały kocioł poza szczeliną PW na 1 cm i poszedłem spać. Jedyne co mnie martwi to niska temperatura spalin – w czasie spalania jest 120 do 140a pod koniec 80. Jednak co by nie powiedzieć to efekty pracy tego kotła są bardzo dobre. Dla mnie bomba.
    • Przez Michał94
      Witam . Potrzebuje Pilnej Pomocy . Jestem może już nie tak młodym człowiekiem ale dopiero co się uczę wszystkiego, w rodzinnym domu nie miałem takich "rarytasów" . Zrobiłem błąd słuchając się że Kup "zwykły prosty piec" będzie najlepszy ... Teraz są wyniki . 70m2 mieszkania , podłogówka na całym mieszkaniu plus 1 grzejnik (drabinka) oraz 1 grzejnik mały w zakamarku . Pali koło 30kg przez całą dobę . Temperatura na piecu 48stopni w domu ciepło aż za bardzo woda również ale czy nie można trochę oszczędniej nic zrobić?? Żeby oszczędzić . Wymieniliśmy okna ocieplone ściany . Mieszkam na parterze , robione wylewki tam 15 cm styropianu ..  

Ekogroszku -30 kg pali  . Pytałem o różne zawory , czujniki temperatury , czy cokolwiek ludzi którzy montowali mi piec . Twierdzili że nie nic nie trzeba . Ja niestety przez pracę jako wykonuje miałem bardzo utrudniona możliwość pilnowania tych ludzi . Obawiam się że będzie kilka rzeczy do przeróbki.. mam nadzieję tylko że poprawiło by to spalanie Opału . Piec to Kempes 15kw z podajnikiem co widać na zdjeciu . Dodam zdjęcie rozdzielacza podłogówki. 

• Przez Maxiiiii
      Witam, czy ktoś wie czy w ds 12-14 z 2015 roku da radę wymienić ruszt? Jakiś czas temu zatrzymała mi się wajcha od rusztu, myślałem że coś się dostało między ruszty, dzisiaj to sprawdziłem i okazało się że środkowy ruszt się wykrzywił w stronę drzwiczek i zaszedł pod pierwszy ruszt i cały mechanizm się sklinował. Czy będzie problem z wymianą we własnym zakresie i czy jest możliwość kupna takiego rusztu? Pozdrawiam
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.