Skocz do zawartości
IGNOROWANY

STEROWNIK PERFEKT - znaczenie czasów


dragonfly_pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

To mój pierwszy post. Przede wszystkim witam wszystkich Forumowiczów :) Chciałbym prosić o wyrozumiałość jeżeli palnę głupotę - z biegiem czasu będę się starał jaknajwięcej zrozumieć w tych wszystkich pojęć C.O. itp...

 

Od kilku tygodni posiadam piekny piec. Do zeszłego tygodnia teściu się nim zajmował i nie wnikałem jak działa. Teraz wyjechał na kilka tygodni więc musiałem się nim zająć. I to co widze przeraziło mnie - dużo pali i na dodatek nie wypala całego węgla. Musze coś z tym zrobić.... Moje nastawy itp. napiszę w osobnym temacie kiedy oswoje się z terminologią itp...

 

 

Meritum :) :

 

Po przeczytaniu kilku tematów na temat nastawiania parametrów sterownika itp. mam pewne wątpliwości. W kilku tematach pojawiają się sugestie na temat ustawiania czasów. Są one nazywane:

 

u1 = czas podawania węgla do kotła (sekundy)

u2 = czas postoju podajnika (sekundy)

u3 = czas podtrzymania (minuty)

u4 = opóźnienie wyłączenia wentylatora w podtrzymaniu (sekundy)

 

I teraz mam pytania:

a) czy dobrze rozumiem te czasy

u1 - to akurat rozumiem :)

u2 - jest to czas przerwy pomiędzy kolejnymi ruchami podajnika u1

u3 - zasadniczo chyba wiem. Jest to okres czasu po którym dojdzie do ruchu podajnika a następnie dmuchania w stanie kiedy woda w płaszczu pieca ma odpowiednią temperaturę. Zgadza się?

u4 - nie mam pojęcia o co chodzi.

 

 

b) nie zabardzo mogę zlokalizować parametry u2 i u4 w moim sterowniku.

 

u2 - jest chyba dobierane automatycznie - więc jak mam to sam ustawić?

u4 - niestety nie widze tego parametru.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Nazwy tych parametrów odnoszą się do sterownika GECO - przypuszczam, że w przypadku pieców mogą one mieć inne nazwy i znaczenie. Musisz podać jaki sterownik ma Twój piec (albo przynajmniej jaki to piec).

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Nazwy tych parametrów odnoszą się do sterownika GECO - przypuszczam, że w przypadku pieców mogą one mieć inne nazwy i znaczenie. Musisz podać jaki sterownik ma Twój piec (albo przynajmniej jaki to piec).

 

Pozdrawiam

Marcin

 

Witam,

 

piec: ECO GT - KWP 25

sterownik: REGULATOR PERFEKT.

 

Co ciekawe w instrukcji znalazłem coś takiego:

 

Można wyłączyć automatyczny dobór czasu przerwy do zadanel ilości paliwa w zależności od ilości zapotrzebowania ciepła produkowanego przez kocioł w pkt 10 - zakres regulacji ustawić - 0 i indywidualnie dobrać czas przerwy - pkt 17 np 50s, oraz czas podawania pkt 15 (np 14s). Sterownik będzie pracował jak typowy sterownik PD.

 

Należy liczyć się ze zwiększonym zużyciem paliwa.

 

Zdziwiło mnie to ostatnie zdanie. Czy to prawda? Myślałem że odpowiedni dobór tych parametrów pozwoli osiągnąć dobre spalania groszka - przez co kaska zostaje w kieszeni :)

 

Przy okazji wyszło w jaki sposób nastawić czas u2 = czas postoju podajnika (sekundy). Więc do rozszyfrowania został tylko czas u4.

 

To jest link to wszystkich parametrów regulatora:

http://www.galmet.com.pl/cms/php/pobierz.p...8&id_dok=55

 

Pozdrawiam, Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegę!

PO PIERWSZE ZMIEŃ TRYB MA ZIMOWY- sterownik "latem" grzeje tylko CWU (ciepłą wodę użytkową)

Proszę sprawdź https://forum.info-ogrzewanie.pl/index.php?showtopic=314 to są moje ustawienia działają dobrze.

W razie problemów podam na priv swój telefon. Nowe ustawienia wysłałem na priv. dochodziłem do nich ok 3 tygodni

Pozdrawiam

 

p.s. Warto poczytać http://www.forumbudowlane.pl/viewtopic.php?p=32943

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.