Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 15.02.2021 o 13:17, atomfx napisał:

Drodzy forumowicze. Szukam szczotki do zsuwania pyłu z czopucha. Moim zdaniem z materiału podobnego do tej jaką dostajemy do kociołka, tylko o średnicy 130mm. Ma ktoś jakiś patent i dostęp?

https://domtechniczny24.pl/szczotki-kominiarskie-tworzywo.html

• Przydało się 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Kolego ADRIAN949 dzięki. 

I tak co tydzień. Panowie......

A może ktoś zrobi dubbing?

Puławiak dzięki. Już zamówiona.

Edytowane przez atomfx
Poprawa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej. Koledzy i koleżanki(być może taka jest, lub pojawi się w przyszłości)

Zastanawiam się czy ustawienia startu pompy 30°C, i oczywiście zatrzymania pompy 50°C to dobrze wybrany przedział? A może ktoś coś zmieniał? Podzielcie się przemyśleniami. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez Norbert75
      Witam,
      Jestem posiadaczem pieca firmy Metal-Fach KOCIOŁ GRZEWCZY CLASSIC SEG BIO 19 PLATINUM z regulatorem ecoMAX860 Touch (palnik rynnowy).
      Potrzebuje pomocy od Państwa przy ustawieniu optymalnym pieca dla trybu standardowego lub fuzzy logic przez podanie konkretnych dla wymienionych niżej trybów.
      Tryb regulacji pracy - standardowy lub fuzzy logic.
      Modulacja mocy:
      - Czas podawania
      - Czas przerwy
      - Moc nadmuchu

Ustawienia palnika - rozpalanie
      - Nadzór

Jestem posiadaczem pieca tego modelu od pewnego czasu.
      Piec pali 45kg (pelettu) na dobę.
      Piec po osiągnięciu zadanej temperatury nie w chodzi w tryb Nadzór tylko rozpoczyna rozpalanie od początku.
      Pomimo kontaktu z serwisem Metal-Fach nie udało się otrzymać rzetelnych informacji i pomocy w sprawie mniejszego spalania.

Dziękuję wszystkim z góry za pomoc i zainteresowanie!
      Niżej dorzucam tabliczkę znamionową.

• Przez Maciej004
      Dzień dobry wszystkim 🙂
      Walczę z ustawieniami mojego kotła Sas spark 14kw. Palił węglem od lokalnego sprzedawcy niby deklarował 27mj. Teraz zakupiłem ekogroszek sobianek lew. Dom jest podpiwniczony(piwnica nią ogrzewana) . Strop między piwnica, a częścią mieszkalna ocieplony Wełna mineralna Około 45cm. Dach ocieplony 15cm styropapa. Ściany 43cm. Dom ma 108m2 powierzchni. 
      Ustawienia pieca:
      Podawanie: 6s
      Przerwa: 38s
      Dmuchawa: 35% 
      Woda powrót: 21 stopni 
      Temperatura zadana 52 stopnie
      Histereza 2 stopnie
      Pompy na dom ustawione na drugim biegu

Spala około 25-30kg na dobę. Sądzą na górnym paleniska jest czarno /szara. Pięć włącza się co około 10min i pracuje 13-14 min. Nie używam funkcji pid bo poprostu nie umiem. 
      Piec na tym ustawieniu czasami nie dopala węgla.  Ze spiekami sobie poradziłem lol. Chciał bym że by ktoś mi podpowiedzial co do ustawień z pid lub bez. Wydaje mi się że spała dość dużo bo od początku września już 3,5tony. Wstawiłem kilka zdjęć odnoście pieca i instalacji 

• Przez Wojtekgos
      Czy ma ktoś metalbet  eco delux 21 kw?

• Przez skibson20
      Witam wszystkich,
      Posiadam piec Defro bio slim 15 kw. Aktualnie piec ogrzewa wstępnie dom w którym nie mieszkamy jeszcze. W domu wszędzie ogrzewanie podłogowe. Temperatura zadana na piecu to 65 stopni, histereza 10stopni. Piec dochodzi do zadanej i przekracza ja więcej niż 5 stopni czyli dochodzi tak do 72 i się wygasza. Problem polega właśnie na tym że po wygaszeniu musi się rozpalać i tak w kółko. Na serwisie mówią że tak ma być. Wydaje mi się że nie jest to optymalne dla pieca, bo rozpala się ok 12 razy na dobę,, przez co spala też więcej niż jakby pracował równo i podtrzymywał temp. Są to moje pierwsze doświadczenia z piecem na pellet. Proszę bardziej doświadczonych o o podzielenie się własnymi doświadczeniami oraz sugestie co zmienić by pięć lepiej pracował. Pozdrawiam
    • Przez mpt
      Witam. Przed sezonem grzewczym zakupiłem piec na pellet 10kw. Przyjechali zamontowali oraz ustawili parametry które widoczne są na zdjęciach. Wcześniej w tym miejscu stał stary kopciuch. Nie jestem do końca przekonany że te ustawienia są poprawne.  Mógłby wypowiedzieć się jakiś specjalista odnośnie parametrów i czy w ogóle poprawnie zmontowali tę instalację ? Oraz jak ustawiać mieszacz wody w zaworze, obecnie mam na 3.5 "skala jest do 6". Do tego mam jeszcze jeden problem, woda w bojlerze strasznie długo się nagrzewa, co może być powodem ? Wydaje mi się że coś zje****, idzie mi dość dużo tego pelletu...

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.