Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, stoję przed wyborem kotła kondensacyjnego, wybór między junkers zsb 14-5c a De Dietricht Amc 15, jakie za jakie przeciw. Serwis u mnie podobny, opinie również. Dom 107 m2 z 2010 r link do ciepło właściwe: https://cieplowlasciwie.pl/wynik/8cxx

Dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Junkers ma niższą moc minimalną więc w okresach przejściowych większa szansa na płynną pracę bez taktowania. tam gdzie DD się wyłaczy Junkers jeszcze długo będzie pracował płynnie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Posiadam DD AMC 15kW. Kocioł pracuje w układzie mieszającym z siłownikiem na ogrzewanie podłogowe oraz dodatkowo w obiegu bezpośrednim grzejnikowym. Dużą zaletą w moim przypadku było brak konieczności dokupienia dodatkowego wyposażenia do kotła aby obsłużyć pod kątem automatycznym instalacje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I bardzo dobry wybór.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez mati91
      Witam posiadam piec gazowy de dietrich lumea mpx 28. Jest to piec dwufunkcyjny. Woda jest nim ogrzewana przeplywowo. Zanim woda zostanie ogrzana i poplynir z kranu ciepla mija dluzsza chwila i musi poplynac sporo zimnej wody. I moje pytanie czy tak musi byc czy cos jest nie tak??? 
    • Przez Puchacho
      Witam. 
      Posiadam piec Junkers Cerapur 24. Od jakiegos czasu mam problem z cisieniem. Zeby lepiej zobrazowac temeat w punktach przedstwiam po koleji zdarzenia. 
      -czerwiec 2019 montaz rurek ogrzewania w calym domu plus grzejniki w dwoch lazienkach 
      -czerwiec, wylewka jastrychu
      -listopad 2019 montaz pieca,zasobnika CWU oraz napelanienie i pierwszy rozruch
      -zima 19/20 grzanie na 15 stopni
      -wrzesien 2020 wprowadzka do domu
      -koniec wrzesnia pierwsze dogrzewanie w nocy a z biegiem dni i ochlodzeniami takze w dzien. 

Czesto monitorwalem stan wskazowki cisnienia i zawsze bylo ok tj w polowie zakresu pola zielonego. 
      Jakies 3 tyg zauwazylem ze jest 0. No to sywierdzilem ze trzeba doladowac. Zaczalem doladowywac i uslyszalem syczenie z ze skrzynki rozdzielacza umieszczonego w kotlowni. Okazalo sie ze ze poprzez pekniete 3 czopki ( nieznam fachowej nazwy, ale to sa te przezroczyste wihajstry z podzialka umieszone na listwie) tryska woda. 
      Serwisant niechcial mi uwierzyc przezntelefon ze to przecieka. Zjawil sie nast dnia i stwierdzil ze w jego 20 letniej karierze pierwszy raz widzi zeby to bylo uszkodzone. No ale dobra wymienil, napelnil poustawilal, posprawdzal i kazal sprawdzic za 2 tyg cisnienie. Obserwowalem codziennie no i po tych 2 tyg spadlo na czerwone pole, wiec zaraz doladowalem na 1,5 bara. Dzis rano sprawdzilem i wskazowka spadla na polowe czerwonego. 
      Serwisant poinformowany ale nie moze przyjechac bo w domu kwarantanna( ciocia ze zlobka syna pozytywna wiec wszyscy uziemieni). 
      Analizowalem gdzie moglby byc ewentualny przeciek ale nigdy nie bylo nic wiercone do podlogi wiec to bym odrzucil tymbaedziej ze przez cala zime bylo grzane i nie bylo nic widac na posadzcce ( nie bylo jeszcze desek).
      Moje pytanie to co oprocz wycieku moze powodowac spadki cisnienia?
    • Przez peri20
      Witam poszukuję porady/doradztwa jaki piec kupić i jaki piec dobrać.
      Mój dom jest 2 kondygnacyjny o powierzchni 195m2 użytkowej, dom jest nie ocieplony.
      Na chwilę obecną wybór padł na 2 firmy:
      Kamen Multi k5 - 20kw - https://www.kamen.com.pl/produkty/kotly-5-klasa/kamen-multi-k5/
      Defro  Komfort Eko Lux - 20 kw - https://www.defro.pl/p,183,komfort-eko-lux.html?idk=33
      czy jest to słuszny dobór pieca oraz jego mocy czy lepiej mniej czy więcej oraz proszę o opinie na temat tych pieców który ewentualnie w miarę lepszy lub czy brać pod uwagę inną firmę
      dziękuję za ewentualną pomoc
    • Przez saguro
      Witam,
      Prośba o poradę lub wymianę doświadczeń. Otóż kupuję od dewelopera małego szeregowca 50m2 na parterze i 50m2 na piętrze. Na dole będzie 40m2 otwartej przestrzeni, a na górze 4 małe pokoje po 10m2. Ogrzewanie całe na dole podłogówka, na piętrze grzejniki w pokojach oraz podłogówka w łazience. Kocioł jaki ma być to Die Dietrich MCR Home 24T z zasobnikiem SR100, sterowanie pogodówką oraz dedykowanym regulatorem. Rozłożona instalacja pod rekuperację (rekuperator muszę sam dokupić). Zapotrzebowanie na ciepło Q = 6,30 kW (60/40ºC)
      Prosiłem o zmianę ogrzewania na całe podłogowe a w łazienkach podłogówka oraz po jednym grzejniku elektrycznym. Rozdzielacze, po jednym na parterze i piętrze, bez pomp, mieszaczy i siłowników. Chciałbym zmienić też kocioł na niższą moc. Myślałem o:
      - Junkers Cerapur Smart ZSB 14-5c
      - WHBS 14kW
      - Bosch CONDENS GC2300iW 15P 
      - Termet ECOCONDENS GOLD PLUS 20 (tu trochę gorzej z serwisem)
      Oczywiście do wszystkich zasobniki 100-120litrów (myślę, że dla 4 osobowej rodziny to wystarczy)
      Myślę też o sterowaniu, będzie pogodówka więc kocioł będzie sterowany przez czujnik temp. zewnętrznej, natomiast chciałbym dokupić jeden regulator (na parter, pomieszczenie 40m2), który będzie obsługiwał aplikację na smartfonie.

Czy lepiej kupować regulator dedykowany z kotła, czy lepiej np. Salusa (seria smart home)? Czy oba działają na takiej samej zasadzie włącz/wyłącz?
      Czy jest sens zakładać siłowniki na rozdzielacze i dokładać regulatory do 4 małych pokojów?
      Co myślicie o kotłach? Oprócz Termeta, który ma tani serwis i części

Dzięki i pozdrawiam 

• Przez Pawel1234
      Dzień dobry , mam ogromny dylemat poszukuję kotła na pellet do mojej "kotłowni" miała być ona na gaz lecz kupno zbiornika , pieca to dosyć duży wydatek około ~30tys także wpadłem na pomysł czy do miejsca na pięć gazowy nie upchnąć kotła na pellet szerokość to 85cm  głębokość 65  zdjęcia w załączniku , metraż domu to 170m2 dom z poddaszem , Proszę o pomoc i z góry przepraszam za coś co przeoczyłem

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.