Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Próba Ciśnieniowa podlogówki


Voodoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wczoraj, tak z ciekawości naszło mnie żeby zrobić próbę ciśnieniową podlogówki, która już leży w jastrychu kilka tygodni, przed zalaniem przeprowadzałem próbę na powietrzu nabiłem 5 ATM i trzymało, teraz zdecydowałem się na wodę każda pętlę z osobna.

Na jednym końcu mam zawór kulowy, a na 2  manometr. Nabiło mi do 4 ATM zakręciłem kurek zaczęło wzrastać do 6, więc upuscilem troszkę wody kilka kropel spadło do 3.8 zakręciłem kurek i po kilku godzinach wzrosło do 4.8 tak utrzymało się kilka godzin przychodzę teraz rano na manometrze 3.8 i powoli wzrasta. 

Na jastrychu brak plam. 

Zrobiłem coś źle czy, możliwe że jest jakiś przeciek tylko jeszcze nie wyszedł na wylewce.

IMG_20200731_183746.jpg

15962611202145557062585275710531.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby był przeciek to by ciśnienie cały czas spadało! Odpowietrzałeś każdą pętle?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego szukacie dziury w całym- ciśnienie wzrosło gdyż podgrzała się woda w rurach, takie "próby" na dodatek bez zabezpieczeń i ciągłej kontroli grożą uszkodzeniem rur.

Nabić na 2 - max 3bar poczekać 2-3 godziny i koniec.

Najlepiej próbę przeprowadzać w pochmurny dzień lub wieczorem, wtedy jest w miarę stała temp w pomieszczeniu z rurami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.