Skocz do zawartości
adik79

Pompa ciepła zamiast wegla

Rekomendowane odpowiedzi

Z rąk mafii węglowej w macki f-gazowej :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, sambor napisał:

Ten kurs to jedno, ale zrobił się popyt to trzeba golić 

Otóż to ,broda rośnie to się goli ,trawa rośnie to sie goli rośnie popyt to się goli .

Kotły też drożeją taki wpływ na rosnące ceny mają tez te usrane dotacje z których większość z nas i tak nie skorzysta  

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie, dotacje napędzają ceny. Ja też skorzystałem z dotacji, ale ja zapłaciłem właściwie tylko za pompę i uruchomienie, a instalację hydrauliczną zrobiłem sam. Instalację fotowoltaiczną zrobiłem w całości sam.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@ misiek 30 znaczy się że pompa już hula ?  można podpytać jaką założyłeś mono ,split jaka moc ? Ja na razie w najbliższych latach przy pelecie zostaje , natomiast w najbliższych dniach dokładam paneli z 6.2 kw do prawie 9 kw mocy , falownik mam 8kw .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pompa hula, 9 kW Panasonic T-cap wersja split, montaż prosty, bez żadnych udziwnień.  Do starej instalacji dołożone tylko sprzęgło 50l i zawór przelączajacy z CO na CWU wszystko rurami 32 PP i tyle. Instalacja fotowoltaiczna 6 kW, za niedługo rozbudowa do 7-miu kW 

• Zgadzam się 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, misiek30 napisał:

sprzęgło 50l

Widać, że ktoś z głową to podłączył. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Instalację robiłem sam , zgodnie z zaleceniami serwisanta Panasonica. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Można wiedzieć jaki filtr założyłeś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na początek, Cześć wszystkim, bo to mój pierwszy post i podepnę go pod ten temat żeby nie śmiecić.

Planuję zmienić kocioł węglowy na pompę ciepła PW, w domu głównie podłogówka+1grzejnik garaż, 1grzejnik pomieszczenie w piwnicy, 2grzejniki na strychu, po jednym grzejniku w dwóch łazienkach które chciałbym żeby zostały i chociaż trochę grzały, pozostałe grzejniki raczej zmienię na coś co bardziej odpowiada pompie. Więcej danych: https://cieplowlasciwie.pl/wynik/8ctz

Chcę zrobić OZC, ale na śląsku chyba brakuje firm, bo nie mogę nikogo znaleźć, jeśli macie kogoś zaufanego od OZC to chętnie poznam.
Pytania:

- czy pompa ciepła 14kW sugerowana przez ciepłowłaściwie będzie dobrym wyborem ?

- jakiej marki pompę wybrać?

- jak przerobić instalację żeby pompa dała radę też tym grzejnikom w łazienkach
Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 2.08.2020 o 17:44, lecho90 napisał:

Na początek, Cześć wszystkim, bo to mój pierwszy post i podepnę go pod ten temat żeby nie śmiecić.

Planuję zmienić kocioł węglowy na pompę ciepła PW, w domu głównie podłogówka+1grzejnik garaż, 1grzejnik pomieszczenie w piwnicy, 2grzejniki na strychu, po jednym grzejniku w dwóch łazienkach które chciałbym żeby zostały i chociaż trochę grzały, pozostałe grzejniki raczej zmienię na coś co bardziej odpowiada pompie. Więcej danych: https://cieplowlasciwie.pl/wynik/8ctz

Chcę zrobić OZC, ale na śląsku chyba brakuje firm, bo nie mogę nikogo znaleźć, jeśli macie kogoś zaufanego od OZC to chętnie poznam.
Pytania:

- czy pompa ciepła 14kW sugerowana przez ciepłowłaściwie będzie dobrym wyborem ?

- jakiej marki pompę wybrać?

- jak przerobić instalację żeby pompa dała radę też tym grzejnikom w łazienkach
Z góry dzięki za pomoc.

poprawiam link do ciepłowłaściwie, ten podany wcześniej jest niewłaściwy.

https://cieplowlasciwie.pl/wynik/399u

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi