Skocz do zawartości
jacekje1975

Kocioł nie podaje pelletu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

A to w ogóle jest pellet drzewny? Jakieś długie te granulki. Chyba wzbogacany uranem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak to jest pellet drzewny , długość powiedzmy nie dłuższy niż 3 cm 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Napisano (edytowane)

Chyba zdjęcie bardzo przekłamuje, bo ja tam widzę bardzo długie granulki.

IMG_20210215_205450.thumb.jpg.11170851603336ffab830a08941a5499.jpg

Ta granulka to raczej nie są 3 cm. W tym pojemniku jest mnóstwo takich długich.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

No dobrze no może mają koło niektóre koło 4 cm ,pellet to vulcano od lokalnego wytwórcy

IMG_20210216_110508.jpg

Edytowane przez jacekje1975

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Wg mnie, to nie jest problem z kotłem tylko z pelletem. To jest chyba pellet liściasto iglasty, zapewne bardziej liściasty niż iglasty. Do tego jest bardzo twardy i ma długie granulki. Taki pellet potrzebuje sporo czasu, żeby się dobrze spalić, czyli przerwy pomiędzy dawkami muszą być zdecydowanie dłuższe niż przy pellecie iglastym. Niedawno w wątku o palniku kipi, jeden z kolegów również miał problem z pelletem dębowym. Żeby go spalić z sukcesem, trzeba było ustawić kaloryczność do absurdalnych wartości rzędu 7,4 kWh. Nie wiem jak u Ciebie można to wyregulować, ale wg mnie tutaj jest problem- z jakością pelletu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jedyne ustawienia które zrobiłem to podawanie pelletu -7 ,powietrze +7 .Nie wiem czy w tym kotle ustawia się kaloryczność

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ustawienie pelletu -7 jest ok. Teraz powietrze zrób na 0 i obserwuj. Nie tykaj 2 nastaw na raz.

• Zgadzam się 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@eliks zmieniłem ,teraz będę obserwował .Po godzinie koszyk przesypany niespalonym pelletem

IMG_20210216_163403.jpg

Edytowane przez jacekje1975

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ustawienia pelletu i powietrza dałbym na 0 a zwiększył parametr P05 w opcjach podajnika. Odpowiada on za cykle podawania pelletu.

Gdy jest np. 12 daj na 16. Dawki pelletu będą podawane co 16 sekund i lepiej się pellet wypali

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez Skolinka
      Dzień dobry, w czwartek zainstalowano mi piec Ferolli Pro 12 KW. Mieszkanie jest piętrowe w nieocieplonej kamienicy o metrazu 80-85 m2. Kocioł ma podajnik 105 kg w czwartek na rozruch wsypano 75 kg pelletu, w sobotę dosypano kolejne 75 kg, by uzupełnić podajnik do pelna po rozruchu i ciągłym paleniu od czwartku od godz. Ok. 15. Obecnie w niedzielę 20. Jest ok. 3/4 zasobnika na pellet. W domu jest gorąco tak, że trzeba wietrzyć bo nie da się wysiedzieć. Od czwartku kocioł co 10 s podaje porcje pelletu. Czy osoba, która nam go ustawiała coś pominęła? To powinno tak być? Nie kupiłam jeszcze termostatu pokojowego. Zamierzam to zrobić jutro- chce bezprzewodowy tak, by można było sterować również z telefonu. Czym można zmienić ustawienia podawania pelletu lub jakoś wpłynąć na temperaturę mieszkania. W takim tempie będę dosypywać  pelletu co 3 dni a dom ciągle wietrzyć co jest błędnym kołem. Bardzo proszę o pomoc w sposób przystępny dla laika. Instrukcje czytalam- nic mi nie pomogla. Postaram się wgrać zdjęcia z ustawieniami kotła

• Przez Kokon89
      Witam,
      Jaki model zapalarki będzie pasował do kotła Ferroli Biopellet Pro ? Niestety moja została uszkodzona, atak zimy a w domu brak ogrzewania. Sprawa jest dość pilna a oryginałów dedykowanych nigdzie nie ma. Muszę coś wyrzeźbić na już. Da się dopasować coś z tego co jest dostępne na rynku ?
    • Przez MANIEKfelek123
      Dzień dobry, posiadam Termokominek z płaszczem wodnym Ferroli Breta 12 Kw. Szukam pomocy w ustawieniach parametrów. Termostat pokojowy jest ustawiony na daną temperaturę do której mieszkanie ma się nagrzać. Raz piec włącza się przy temp 20.08 stopnia a raz 21.04 i ogrzewa mieszkanie do 22 stopni. Od ostatniej wizyty serwisanta pojawił się większy płomień przy rozpalonym kominku. Nie wiem od czego to zależy. Proszę o pomoc, jesli potrzeba zdjęcia instalacji to dodam. Pozdrawiam
    • Przez Madej1
      Witam
      Czy w piecu Ferroli Bluehelix Tech A można ustawić moc palnika ? niby jest taka możliwość, ale zawsze wraca do swoich ustawień.
    • Przez manieksurf
      Witam.
      Mam Ferroli Bluehelix Prima 24C - przy ogrzewaniu c.w.o szumi - czyli w normie (duże obciążenie). Przy ogrzewaniu co (tylko ogrzewanie podłogowe - ok.28-30st.C) wydaje pisk słyszany w całym domu. Serwis mnie zbył.
      Być może to palnik - przy rozruchu (c.w.u) piszczy a potem, w miarę przyrostu mocy, zaczyna cichnąć. Ogrzewanie podłogowe nie wymaga takiej mocy pieca i palnik przy niskiej mocy wydaje pisk.
      Czy jest jakiś sposób żeby zniwelować ten dźwięk?
      Poza tym - ze względu na niską temp. ogrzewania podłogowego - wchodzi często w tryb taktowania - czy na to też jest jakieś rozwiązanie?
      Dziękuję za pomoc.

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.