Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Do Karlika I Retopala doliczają transport pod każdy adres?


Gość Cemol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

sprawdzałem przed chwilą ceny Karlika i Retopala z PGG. Niemiłym zaskoczeniem jest doliczanie ceny do transportu na terenie Śląska. Jednym słowem, jak mieszkam pod kopalnią, np. w Bieruniu, to za transport jednej 750kg palety zapłacę 99 zł. Tyle też zapłaci mieszkaniec Szczecina czy Białegostoku. Jeszcze rok temu mieszkaniec Śląska miał transport gratis.

A może coś źle wpisuję w tym ich sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz opcję odbioru osobistego i wtedy nie płacisz za kuriera. Teraz tylko zorganizować sobie własny transport i jak odległość od zakładu przetwórczego nie jest spora to przy kilku paletach się opłaci. Dla jednej palety to już raczej nieopłacalne.

 

Zawsze taniej jest kupić bezpośrednio na kopalni luzem - ale rozumiem że kolegę interesuje koniecznie workowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lutym 2020 przywieziono 1.5 t Retopal luz z kop. Ziemowit, cena br/t ba - 590 zl, przywóz 1.5 tony- 100zl.

Teraz w czerwcu przywieziono tylko 1t multikarem  (bo juz wiecej mi sie nie zmiesci do piwnicy,mam zapas na 2 sezony), cena Retopal 608 zl br/t ba - przywóz 80 zl/t.

W tamtym roku duzym autem przywoz 3 t- 200 zl. Im wiecej tym taniej (odl. 30 km od kopalni).Kierowca dyktuje warunki ,a ze cena odpowiednio prosto z kopalni i tak niska, to sie godzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój entuzjazm był jak kupowałem, potem rozerwane worki, wilgotność trochę go osłabiły. W miarę obiektywnie opisałem to sam wiesz w którym wątku. Ale widać, że można na Ciebie wciąż liczyć jeśli chodzi o narzekanie na PGG :-)

Chociaż, jak się kupiło taniej to pewna satysfakcja pozostaje, chociaż mając na uwadze jak stosunkowo drogi wyngiel jest obecnie w detalu to mała ta satysfakcja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wszystko g..., to należy kupić najtańszy. PW Atex 699 workowany. Ktoś używał?

A na PGG mam prawo narzekać jak każdy podatnik w Polsce, który dużo do nich dopłacił i jeszcze więcej dopłaci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi dopłatami do górnictwa to tylko częściowa prawda. Należy patrzyć na to w kontekście całej historii poszczególnych kopalń. Na początku otwiera się kopalnię ponosząc koszta, potem eksploatuje ją  czerpiąc profity, a na końcu likwiduje ponosząc  koszta. Temat nie jest prosty ale pytanie jest co jest większe czy poniesione koszty czy profity w perspektywie całej historii istnienia danej kopalni. 

@HarryH jeżeli udowodnisz mi, że w perspektywie całej historii, wszystkich  kopalń PGG koszty są większe od profitów to odpowiem Ci tak lepiej zmień pracę bo marnujesz swój czas na to co robisz w tym pisząc tutaj posty (kredytu nie musisz brać - ot taka mała aluzja do obecnej sytuacji :)).

Do tego dochodzą korzyści współmierne  czyli ile dodatkowych miejsc pracy, profitów wygenerowała każda kopalnia. Jak jeszcze to uwzględnisz i dokładnie policzysz to zostaniesz moim guru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, damdam napisał:

Na początku otwiera się kopalnię ponosząc koszta, potem eksploatuje ją  czerpiąc profity, a na końcu likwiduje ponosząc  koszta

Możesz mi pomóc zgromadzić dane? Nie mogę znaleźć info o ilości otwartych kopalń  przez PGG :-) :-) :-)  

Nawet Orlen juz położył lachę na tym trupie i nerwowo zmienia zasilanie Ostrołęki na gaz.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mi nie chodzi o kalkulacje cenowo transportowe. Mnie chodzi o to, że hanysy i tylko hanysy dostały od PGG po dupie.

Aktualna cena tak Retopala jak i Karlika jest niższa niż w ub. roku ALE Polak poza Śląskiem kupi węgiel znacznie taniej, bo jest po prostu tańszy. Ślązakom natomiast PGG dołożyło transport 125 zł od tony, więc kupią o taką kwotę drożej. 125zł/t na terenie Śląska to są kpiny.

Przywóz 5 ton ekogroszku na średnią odległość 30, a niechby i 40 km to 625zł, to jest 15 do 20 zł za kilometr!

Za  te same pieniądze PGG zawiezie te 5 ton węgiel do Szczecina, Białegostoku i Rzeszowa.

Macie hanysy klondike i czarne złoto, to macie i kasę!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Ale są też składy pod nosem i niektóre uczciwe tak że w sumie nie jest źle , ja też hanys z Opolskiego i na składzie w maju kupowałem chwałowice po 700/tona z dowozem , internetowo pewnie gorzej ale po co skoro składy biją się o klienta .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega ,mieszkajacy w tym samym miescie co ja, wierzy w składy pod nosem.Ja przywoze jednak Retopal z kopalni oddalonej o ok. 30 km.

Jego zieć mieszkajacy z nim w domu ,na pietrze, ze wzgledu na to ,ze jego ojciec pracował na kopalni ,ma inne zdanie na temat "składów".Nie chcac "podgrzewać" temp.w rodzinie zgadza sie na pobliski sklad (koszty zakupu opału  50:50)

Pytam sie spotkanego ziecia na imprezie , jak tam "Józek" wam sezon minął na tym ekg z pobliskiego składu ?

"Było niby dobrze...tylko tych 10 zawleczek..."

Aktualny cennik ekg o kalorycznosci 25 MJ na tym składzie i tak wychodzi drozej niz z kopalni z przywozem opłaconym przeze mnie , chocby przywoz ze składu  był za darmo.

Nie twierdze ,ze wszystkie sklady sa nieuczciwe ,ale gdzies ten wegiel przywozony torami o c... szerszy, w mln ton, gdzies jest sprzedawany (domieszany do tego z pgg).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Ja dzięki bieżącym cenom transportu z PGG w końcu zyskałem bodziec do zmiany sklepu i ekogroszku. :) Z Karlika zadowolony nie byłem bo produkował masę sadzy, ale wychodziłem z założenia, że choć chu**wo to chociaż stabilnie.

Na szczęście jeden z marketów budowlanych wprowadził opcję transportu węgla za 15zł (do mojej lokalizacji) i udało mi się nabyć mój ulubiony ekogroszek 150pln/t taniej od Karlika. To jak wygrać na loterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odezwała się do mnie Pani z firmy Broda z ofertą zakupu chwalowickiego eko w cenie 850 zł. brutto z transportem, podobno suchy. 

Warto z nimi zaczynać "przygodę"? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Oldek napisał:

Strzelam w ciemno !!! Ten ulubiony, 150 zł. tańszy od Karlika, z marketu budowlanego ... czy to jest Czarna Perła ?

Strzelam Bartex z obi. O co gramy? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem w obi i bartex kusząco wyceniony :) z 15 zeta transportem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.10.2020 o 17:10, HarryH napisał:

Strzelam Bartex z obi. O co gramy? :-)

Wygrałeś zgadywankę. Wygrał bartex, wygrało obi, tylko PGG przegrało. Ale oni nie muszą się martwić o klienta, bo kasę mają zawsze zagwarantowaną. Ziomki z Wiejskiej dobrze kombinują, żeby im nie brakło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.10.2020 o 15:38, Harryman napisał:

 Z Karlika zadowolony nie byłem bo produkował masę sadzy

 

Niech zgadnę, kolega nie próbował stopniowo zwiększyć nadmuchu lub skrócić czas podawania (albo ilość podawań w zależności od rodzaju sterownika)?

W dniu 11.10.2020 o 13:12, Oldek napisał:

Black Power a Karlik, to jednak różnica w klasie. Swego czasu tak dla swojego testu na ogrzanie CWU Black Power spalałem 2 kg/dobę więcej niż golda. Taka to zaleta tanich grochów.

spojrzałem na cenę tego wynalazku Black Power i ... zdziwko w cenie majowej Karlika :) 

1126074042_2020-10-1311_55_42-TechData.Ecommerce.WebClient.ProductFE-MicrosoftVisualStudio(Administrator).thumb.png.90812bc89ad58ac1b3315cb95476edb0.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.