Skocz do zawartości
andpow1

Ariston Ogrzewanie podłogowe ,piec gazowy, projekt

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mógł by mi ktoś wytłumaczyć jaki odległości rurek są na projekcie i dlaczego mam 2 pętle na pomieszczeniach 4*5m2 oczywiście uwzględnione były podłogi z panelami drewnianymi .

Fachowiec którego zamówiłem najlepszy w okolicy wyśmiał mnie i mój projekt zaproponował dużo przeróbek tegoż projektu ,zrobienie jednej pętli co 15 cm ,rozdzielacze z poddadzą zaproponował przenieś piętro niżej bo mi tam nie potrzebne !? I wogule to strata pieniędzy na projekt . 

Zrezygnowałem z jego usług .ale nadal nie wiem czemu mam dwie pętle w małych pokojach i co ile muszą być te rurki .wysyłam projekt .

Screenshot_2020-06-28-07-36-43-808_com.google.android.apps.docs.png

Screenshot_2020-06-28-07-37-22-824_com.google.android.apps.docs.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co tu tłumaczyć?

Projekt wygląda na OK, zrób wg niego.

Nie wiem tylko czy kocioł to wprost uciągnie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, andpow1 napisał:

Czy mógł by mi ktoś wytłumaczyć jaki odległości rurek są na projekcie i dlaczego mam 2 pętle na pomieszczeniach 4*5m2 oczywiście uwzględnione były podłogi z panelami drewnianymi .

Fachowiec którego zamówiłem najlepszy w okolicy wyśmiał mnie i mój projekt zaproponował dużo przeróbek tegoż projektu ,zrobienie jednej pętli co 15 cm ,rozdzielacze z poddasza zaproponował przenieś piętro niżej bo mi tam nie potrzebne !? I wogule to strata pieniędzy na projekt . 

Zrezygnowałem z jego usług .ale nadal nie wiem czemu mam dwie pętle w małych pokojach i co ile muszą być te rurki .wysyłam projekt .

Screenshot_2020-06-28-07-36-43-808_com.google.android.apps.docs.png

Screenshot_2020-06-28-07-37-22-824_com.google.android.apps.docs.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, sambor napisał:

Co tu tłumaczyć?

Projekt wygląda na OK, zrób wg niego.

Nie wiem tylko czy kocioł to wprost uciągnie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

• Podobna zawartość

• Przez Superzajac
      Na wstępie chciałbym pozdrowiić wszystkich na tym forum. Mam wielką prośbę o pomoc. Niedawno zakupiłem w/w kocioł.Wczoraj przygotowując go do montarzu podłąćzyłem go do sieci i okazało się że ma pęknięty wyświetlacz LCD co mnie zaskoczyło bo szybka na panelu sterowania jest bez skazy.Podczas odbioru kotła od kuriera sprawdziłem tylko jego stan zewnętrzny. No i mam problem ponieważ gwarancja raczej nie w chodzi w grę bo pewnie stwierdzą że podczas transportu,Więc może ktoś mi podpowie gdzie można kupić panel z wyświetlaczem i jaka jest jego cena.
    • Przez fulerpl
      Witam, posiadam piec SETLANS 18 kW.
      Mieszkanie 150m2, na 80% powierzchni ogrzewanie podłogowe i 8 grzejników.
      Do pieca mam podpięte dwa sterowniki
      St-40 - steruje grzejnikami i c.w.o (ale tego jeszcze nie załączam gdyż nie mam skończonej łazienki)
      Załączanie od 55stopni, (jak dam niżej to piec słabo się nagrzewa, wcześniej miałem 40 to nie mogłem osiągnąc wyższej temp)
      Histereza 3 stopnie
      St-21 - steruje ogrzewaniem podłogowym
      Nie mam pojęcia jak to ustawić i w tym problem
      W sieci wyczytalem, że powinno chodzić cały czas
      Aktualnie mam odpalanie od 55 stopni i histereze na 10 aby cały czas działała, bo piec raczej nie spada do 45 ,palę od góry i wystarcza na ok. 12h
      Wcześniej miałem na 40 stopniach i od tej temperatury zaczynała działać.
      A jeszcze wcześniej od 55 stopni a histereza 3 to pompa działała dosłownie chwilę.
      Proszę o pomoc, jak to powinienem ustawić?

• Przez dariuszpce
      Jestem posiadaczem kotła Ariston Clas Premium Evo 24 Ff Eu (3300697). Od kilku dni podczas uruchamiania zapłonu CO zaczął wydawać dźwięk przypominający gwizd czajnika. Ustaliłem, że spowodowane jest to osadem, który zebrał się w wymienniku ciepła. Niestety w sobotę rano kiedy wstałem i uruchomiłem bieżącą wodę piec zaczął wariować. Poczułem najpierw letnią, a chwilę później zimną wodę w kranie. W tym czasie na piecu pojawiał się szereg błędów 5P1, 5P2, 5P3. Kiedy spróbowałem uruchomić CO to działo się dokładnie to samo, a po kilku minutach pojawił się błąd 501 (brak zapłonu). Kiedy piec wystygnie okazuje się, że jestem w stanie napuścić ćwierć wanny ciepłej wody lub uruchomić CO na kilkanaście minut  - później sytuacja się powtarza: 5P1 lub 2 lub 3 i na koniec 501. Kocioł zainstalowany mam od lata 2017 r. Niestety byłem oszczędny i nie wykonywałem corocznych przeglądów. Do tego na 99% doszło do zanieczyszczenia układu (mam ogrzewanie podłogowe i na rotametrach widać osad/kamień). Kontaktowałem się z serwisantem Aristona. Ten ze względu na obecną sytuację nie jeździ do klientów. Z kolei inny jegomość, który akurat nie jest serwisantem Aristona poinformował mnie, że i tak nie ma części bo fabryka we Włoszech stoi w miejscu i nie wysyłają już części do Polski. Ponadto podczas pracy kotła zauważyłem niewielki wyciek z pod uszczelki (zdjęcie) - ta kwestia przynajmniej czasowo rozwiązała się sama bo wyciek ustąpił.

Tutaj moje pytanie. Czy ktoś jest w stanie wskazać mi co może być przyczyną wypluwania błędów 5P1, 2 ,3 ? Jeden z serwisantów powiedział, że piec się przegrzewa. 
      Jeżeli ktoś byłby tak uprzejmy wskazać mi co krok po kroku rozkręcić/wyczyścić to byłbym wdzięczny......

• Przez jupi2020
      Witam
      wszystkich formułowiczów.. zamieszczam swój pierwszy post.. bo mam dość duży problem w piecem Ariston jak go ustawić..

Wkleje swoje ustawienia serwisowego tegoaristona clas 24 może ktoś rzuci okiem co można poprawić aby ten ariton tak nie wkurzał

https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_1584881119maQxFqneET2Rs4Zr1svhut.jpg
      Widać wszystkie ustawienia po powiększeniu z zaznaczeniem na zielono

Pytam, bo wczoraj do 3 nocy ustawiałem to   ręcznie aby nie zamarnąc w chałupie

Piecyk jest podłączony do dużej instalacji gdzie jest wymiennik ciepłej wody na 200 litrów i mnóstwo żeliwnych grzejników powierzchnia domu to z 300 m2

Na zielono dałem jak ustawiłem to w menu..

Objawy:
      1. piecyk słabo grzeje wode w centralnym nawet jak się ustawi na np. 60 stopni na pokrętle, mam wszędzie termometry i tak na wyjściu ciepłej wody z centralnego jest jakies 20-30 stopni..
      2. w ogóle nie grzeje ciepłej wody użytkowej jest 15 stopni, a pokazuje temp. wody z wymiennika z 20 stopni max jak wymiennik jest nagrzany ponad 40 stopni
      3. piecyk nie uruchamia się samoczynnie jak temperatura spada w centralnym

Jedyne wyjście to:
      4. uruchomienie funkcji "auto" wtedy pracuje niezależnie od ustawienia regulacji pokrętłami i daje 70 stopni do wyłączenia tej funkcji [funkcja auto jest to termostatu zewnętrznego - jak wynika z instrukcji, którego brak piecyk po prostu jest podłaczonony do instalacji bez zadnych dodatków]
      5. inny sposób uruchomienia tego badziewia to resetowanie i przełączanie pokrętłem regulacji na zero, wejście w menu i esc aby się ponownie uruchomił i coś grzał, jak nie wypali to ponownie uruchomienie przełącznikiem do włączania zasilania..

Moje obserewacje ustawień wg załączonej instrukcji:

W skrócie nie wygląda to dobrze, jest mało ustawień jak coś nie chodzi na mechanicznych ustawieniach pokrętła regulacji temperatury centralnego..

Jest co prawda ta funkcja "Auto" co jak widać ratuje sytuację, ale trzeba ręcznie ją uruchamiać; jest funkcja "comfort" w tym aristo clas 24 ale w innych piecykach jak CLAS B 24 CF jest zamiast tego opcja aby wyłączyć nagrzewanie wody użytkowej.. a tylko grzanie centralnego - można zobaczyć w instrukcji do tego jeszcze gorszego badziewia oznaczenia jako "Przycisk Wyłączenia zasobnika (opcjonalny)"

Po zabawie w menu jest jakiś PARADOKS
      bo opcja "421" wybór rodzaju termoregulacji jest:

- 0=stała temp przepływu ->wtedy mamy opcję z "402" gdzie możemy ustawić stałą temp. centralnego ogrzewania od 35-85 stopni [jak napisali w instrukcji jak ustawi się "0" w opcji "421"]
      i może wtedy funkcja "auto" nie wywali tych 70 stopni grzania centralnego nikomu nie potrzebną??

- jak ustawi się w "421" opcję "1" co oznacza "termoregulację post" - MOZEMY w opcji "244" ustawić "czas zwiększania temp. na wyjściu" tj od 0 do 60 minut - szybkie nagrzewanie zimnej instalacji [mam ustawione na 15 stopni.. tylko co z tego.. jak daje na "auto" i tak 70 stopni]

w opisie jest jednak "ten parametr można użyć do ustawienia czasu opóźniania automatycznego wzrostu temperatury na wyjściu kotła co 4 stopnie C -maksymalnie 12 stopni C)"

i tak nic z tego bo tylko funkcja "Auto" grzeje ale przy 70 stopniach..

-jest jeszcze opcja niby "231" maksymalna moc grzewcza w układzie CO: od 0 do 99.. mam ustawione 45.. ale co z tego..

- nie pomaga także nastawienie w pkt "238" nastawa prędokości pracy pomcy na 0-niska..

- teoretycznie jest jeszcze pkt "239" nastawa parametru delta t przłączania prędkości modulowanej pompy.. mam na 20 stopni..

- jak ten było napisane funcja "comfort" nic nie daje nawet na te 30 minut itd, opcja "250"

W SUMIE: jakby na to spojrzeć powstaje pytanie jak dopasować tego aristona - bez żadnych dodatków, termostatów do większej instalacji z dużym wymiennikiem 200 litrów..

skąd ten piecyk ma wiedzieć ile i jak grzać..

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.